جزئیات پرتاب محموله فضایی

دریافت نخستین سیگنال های مهدا در پرتاب بامدادی امروز به همراه فیلم

دریافت نخستین سیگنال های مهدا در پرتاب بامدادی امروز به همراه فیلم فیکس سرور: در تازه ترین رکورد صنعت فضایی کشور ماهواره «مهدا» به همراه دو محموله تحقیقاتی توسط ماهواره بر «سیمرغ»، پرتاب و سیگنال های آن دریافت شد.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، بامداد امروز یکشنبه ۸ بهمن ۱۴۰۲، ماهواره بر «سیمرغ» که توسط وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تولید شده است، ماهواره «مهدا» و دو محموله تحقیقاتی را از پایگاه امام خمینی (ره) با موفقیت در مدار بیضوی با ارتفاع کمینه ۴۵۰ کیلومتر و ارتفاع بیشینه ۱۱۰۰ کیلومتری زمین تزریق کرد.
این برای اولین بار است که پرتاب همزمان موفق یک ماهواره به همراه دو محموله تحقیقاتی ایرانی، با ماهواره بر «سیمرغ» به انجام می رسد و ماهواره «مهدا» به همراه ۲ محموله تحقیقاتی توسط ماهواره بر «سیمرغ»، پرتاب و با موفقیت در مدار تزریق شد.
عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در پیام ویراستی خود اعلام نمود: «به لطف خدا یازدهمین پرتاب در دولت سیزدهم با موفقیت انجام و برای اولین بار ماهواره بر سیمرغ بطور همزمان ماهواره مهدا و دو محموله تحقیقاتی دیگر را با موفقیت در مدار قرار داد و سیگنال مهدا هم دریافت شد.

این دستاورد مهم را به مردم عزیز، متخصصین فضایی خصوصاً همکارانم در پژوهشگاه فضایی و وزارت دفاع تبریک عرض می کنم.»


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، ماهواره «مهدا» ماهواره ای تحقیقاتی است که مراحل طراحی، ساخت، تجمیع و آزمون آن در پژوهشگاه فضایی ایران انجام و آماده پرتاب شده است.
ماهواره «مهدا»، یک ماهواره ۳۲ کیلوگرمی از سری ماهواره های سبک وزن پژوهشگاه فضایی ایران است که بمنظور آزمایش زیرسامانه های توسعه یافته ماهواره ای طراحی و تولید شده است.
ماموریت اصلی این ماهواره، بررسی صحت عملکرد ماهواره بر «سیمرغ» در تزریق چندگانه محموله های فضایی در مدار پایین زمین و ارزیابی عملکرد تعدادی از طراحی های جدید و قابلیت اطمینان فناوری های بومی در فضا است.
ماهواره بر سیمرغ یک، ماهواره بر سوخت مایع دو مرحله ای است که در هفتمین پرتاب تحقیقاتی خود توانست با تزریق چندگانه ماهواره ها، دریچه ای جدید به روی پرتاب های فضایی کشور باز کند.منبع:

1402/11/09
10:00:29
0.0 / 5
186
تگهای خبر: ارتباطات , پژوهش , صنعت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین