نمایشگاه ایران ساخت، سال جاری در دیماه برگزار می گردد

نمایشگاه ایران ساخت، سال جاری در دیماه برگزار می گردد به گزارش فیکس سرور، به قول معاون توسعه اقتصاد دانش ­بنیان در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نمایشگاه ایران ساخت که تا سال قبل در هفته پژوهش برگزار می شد، سال جاری مقرر است در دیماه برگزار گردد


به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، نمایشگاه تجهیزات، مواد آزمایشگاهی و تست و آزمون پیشرفته ایران ساخت 12 تا 15 دیماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می گردد.
جواد مشایخ، معاون توسعه اقتصاد دانش ­بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان این مطلب تصریح کرد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از سال 1392 تابحال نسبت به برگزاری نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت اقدام نموده است. هدف از برگزاری این نمایشگاه، کاهش وابستگی لابراتوار ها به تجهیزات و مواد وارداتی و همینطور ارتقای توانمندی تولید کنندگان داخلی و پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان در زمینه ساخت و تولید تجهیزات و مواد آزمایشگاهی است.
معاون توسعه اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ضمن اشاره به تاثیرات برگزاری این نمایشگاه اظهار داشت: نهادینه شدن فرهنگ پشتیبانی از تولید داخل و جهت دهی به بخش دولتی برای خرید از محصولات ساخت ایران، افزایش اشتغال متخصصان، افزایش حجم فروش، افزایش توان صادرات، تأمین زیرساخت های آزمایشگاهی موردنیاز دانشگاه ها و پژوهشگاه ها و تقویت توان آزمایشی و پژوهشی و توان افزایی شرکتهای داخلی همچون تاثیرات مثبتی است که این نمایشگاه بر جای می گذارد.
به گفته او، یازدهمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی «ایران ساخت» در 14 بخش موضوعی به منظور عرضه محصولات و خدمات فناورانه ایران ساخت برگزار می گردد. «نفت و پتروشیمی»، «برق»، «الکترونیک و نرم افزار»، «عمران و ساختمان»، «مکانیک»، «شیمی و متالورژی»، «کشاورزی و محیط زیست»، «فیزیک پایه»، «تجهیزات عمومی آزمایشگاهی»، «مواد آزمایشگاهی»، «مهندسی پزشکی و زیست مواد»، «تجهیزات آزمون صنعتی»، «خدمات کالیبراسیون» و «تجهیزات آموزشی و آزمایشگاهی مدارس» محورهای برگزاری این رویداد است.
وی اضافه کرد: توجه به تجهیزات تست و آزمون پیشرفته در عنوان نمایشگاه با عنایت به اضافه شدن کلید واژه اقتصاد دانش­ بنیان بعنوان معاونت علمی و فناوری و اقتصاد دانش ­بنیان ریاست جمهوری، با هدف گسترش بازار شرکتهای تولید کننده تجهیزات تست و آزمون به متقاضیان بخش صنعت صورت گرفته است.
مشایخ در مورد حمایت های این نمایشگاه اضافه کرد: همانند سال قبل برای محصولات سطح اول تا سوم از 40 تا 10 درصد قیمت محصولات خریداری شده توسط مراکز علمی و پژوهشی دولتی بر مبنای آئین نامه سطح بندی، بعنوان یارانه پرداخت خواهد شد. البته این حمایت ها مشمول شرکت هایی خواهد شد که به صورت فیزیکی در نمایشگاه حضور دارند.
وی خاطرنشان کرد: همینطور با عنایت به نام گذاری سالجاری بعنوان «مهار تورم، رشد تولید» در جهت پشتیبانی از تولیدکنندگان و فناوران داخلی، 5 درصد حمایت بیشتر تا سقف 50 درصد برای محصولاتی که مطابق با یک دستورالعمل مشخص و با تائید تیم ارزیابی و نظارت فنی نمایشگاه مبادرت به ارتقای محصولات خودکرده اند؛ مانند دریافت گواهی نامه هایCE، انطباق با محصول، انطباق با استاندارد و طراحی صنعتی تعلق خواهد گرفت.
مشایخ تصریح کرد: شرط اساسی حضور سازندگان در این نمایشگاه، احراز نقش آنها در بومی سازی یک فناوری یا محصول است. شرکت هایی که در نمایشگاه ثبت نام می کنند مورد بررسی فنی قرار می گیرند. همینطور قیمت محصولات هم ارزیابی می شود تا محصولات با قیمت منصفانه در نمایشگاه ارائه شود. همچون شرایط دیگر، عرضه خدمات بعد از فروش مناسب و داشتن تأییدیه ها و استانداردهای فنی ضروری است.
گفتنی است که یازدهمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت از تاریخ 12 تا 15 دیماه 1402 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران (سالن های میلاد(31)، خلیج فارس 44 و 40) برگزار می گردد و با عنایت به استقبال بالای شرکت کنندگان، مهلت ثبت نام تا 27 آذرماه تمدید شده است.1402/09/22
18:12:19
0.0 / 5
314
تگهای خبر: آموزش , پژوهش , خدمات , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین