شكایت چند ایالت آمریكا از متا:

اینستاگرام آگاهانه به کودکان لطمه زده است

اینستاگرام آگاهانه به کودکان لطمه زده است فیکس سرور: چندین ایالت آمریکا شکایتی را مقابل متا تنظیم کردند که نشان میدهد این شرکت از کاربران زیر سن قانونی اینستاگرام آگاه بوده و نه فقط برای کاهش لطمه به آنها اقدام نکرده بلکه حریم خصوصی این کاربران را نیز زیر پا می گذارد


به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از نیویورک تایمز، متا از اوایل سال 2019 بیش از 1.1 میلیون گزارش در مورد حضور کاربران زیر 13 سال در اینستاگرام دریافت و تنها قسمتی از این حساب ها را غیرفعال کرده است.
اکنون دادستان کل برخی از ایالت های آمریکا شکایت حقوقی را مقابل این شرکت تنظیم کرده اند. طبق پرونده دادگاه، متا بدون اجازه والدین بطور معمول به جمع آوری اطلاعات شخصی کودکان، مانند مکان و آدرس ایمیل آنها ادامه می دهد، که این مورد نقض قانون حریم خصوصی کودکان است. بر طبق این شکایت ها متا ممکنست با 100 میلیون دلار یا بیشتر جریمه های مدنی ایالت ها مواجه شود.
موارد مربوط به حفظ حریم خصوصی قسمتی از یک شکایت فدرال بزرگتر است که ماه گذشته توسط کالیفرنیا، کلرادو و 31 ایالت دیگر در دادگاه منطقه ای ایالات متحده عنوان شد. این شکایت می گوید که متا بطور ناعادلانه جوانان را در پلت فرم های اینستاگرام و فیسبوک خود به دام انداخته و در عین حال مطالعات داخلی نشان دهنده لطمه های کاربرانش را پنهان می کند. این شکایت ها در تلاش هستند متا را مجبور به تبعیت از دستورات ایالت ها کنند تا این شرکت خاصیت هایی را که به کاربران با سن پایین لطمه زده متوقف نماید.
در این پرونده آمده است که متا بطور مستمر در راه اندازی سیستم های بررسی سن کاربران شکست خورده است و در عوض از رویکردهایی استفاده می نماید که به کاربران زیر 13 سال امکان می دهد درباره ی سن خود دروغ بگویند وحساب های اینستاگرام ایجاد کنند.
 ادامه این پرونده می گوید که مدیران متا علناً در کنگره شهادت دادند که پروسه بررسی سن شرکت موثر بوده و این شرکت با اطلاع از آنها حساب های زیر سن قانونی را حذف کرده است. این در شرایطی است که مدیران می دانند میلیونها کاربر زیر سن قانونی در اینستاگرام وجود دارد.
پیش از این یک قاضی در آمریکا، مقابل آلفابت (گوگل و یوتیوب)، متا (فیسبوک و اینستاگرام)، بایت دنس (تیک تاک) و اسنپ (اسنپ چت) حکم داد. این تصمیم صدها پرونده قضایی را در بر می گرفت و به نمایندگی از کودکانی تنظیم شده بود که از اثرات منفی سلامت جسمی، روانی و عاطفی ناشی از استفاده از شبکه های اجتماعی همچون اضطراب، افسردگی رنج برده اند.
شرکت متا در اتحادیه اروپا نیز با شکایت هایی رو به رو شده به طوریکه به عنوان مالک یوتیوب در ایرلند به علت نظارت غیرقانونی بر شهروندان اتحادیه اروپا (از طریق اسکریپت های ردیابی) با شکایت کیفری روبرو شده است. ایرلندی ها جمع آوری داده ها توسط متا برای تبلیغات و بدون رضایت صریح کاربران را در این شکایت به چالش کشیدند.
از سوی دیگر کمیسیون اروپا اعلام نموده که اتحادیه اروپا به متا و اسنپ چت تا اول دسامبر (10آذر) مهلت داده تا اطلاعات بیشتری در مورد نحوه حفاظت از کودکان در مقابل محتوای غیرقانونی و مضر ارائه نمایند. این کمیسیون می تواند در صورت عدم رضایت از پاسخ های این شرکت ها، تحقیقاتی را در مورد آنها شروع کند. برمبنای قوانین جدید محتوای آنلاین اروپا موسوم به قانون خدمات دیجیتال که اخیراً لازم الاجرا شده است، پلت فرم های آنلاین بزرگ ملزم به انجام اقدامات بیشتری برای حذف محتوای غیرقانونی و مضر هستند که در غیر اینصورت تا 6 درصد از گردش مالی جهانی خودرا جریمه می شوند.1402/09/06
13:38:17
0.0 / 5
272
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین