به همت مركز همكاری های تمدنی بنیاد ملی نخبگان صورت گرفت

پویش جمع آوری امضای نخبگان در واکنش به بی تفاوتی حکام کشورهای اسلامی به جنایات رژیم صهیونیستی

پویش جمع آوری امضای نخبگان در واکنش به بی تفاوتی حکام کشورهای اسلامی به جنایات رژیم صهیونیستی به گزارش فیکس سرور، پویش جمع آوری امضای نخبگان برای اعلام انزجار از بی تفاوتی حکام کشورهای اسلامی به جنایات رژیم صهیونیستی و همدردی با نخبگان فلسطین به همت مرکز همکاریهای تمدنی بنیاد ملی نخبگان افتتاح شد.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، نخبگان جمهوری اسلامی در واکنش به حملات وحشیانه و جنایات رژیم غاصب صهیونیست ضد مردم مظلوم غزه اطلاعیه ای خطاب به حکام جهان اسلام و نخبگان فلسطین صادر کردند.

در همین راستا، پویش جمع آوری امضای نخبگان در واکنش به بی تفاوتی حکام کشورهای اسلامی به جنایات رژیم صهیونیستی و همدردی با نخبگان فلسطین به همت مرکز همکاریهای تمدنی بنیاد ملی نخبگان راه اندازی شده و نخبگان و فرهیختگان می توانند برای امضای این بیانیه به آدرس https: //inova.ir رجوع و با انتشار حداکثری آن میان نخبگان، در فراگیری پشتیبانی از مردم بی گناه فلسطین مشارکت کنند.

به نقل از بنیاد ملی نخبگان، متن کامل بیانیه نخبگان جمهوری اسلامی به شرح ذیل است:
"بسم الله الرحمن الرحیم

(وکان حقًّا علیْنا نصْر الْمؤْمنین)

جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در قتل عام غیر نظامیان بی گناه از زن و مرد، کودک و پیر و جوان، احساسات همه انسان های دنیا شامل عرب و غیر عرب، مسلمان و غیر مسلمان را جریحه دار کرده است. همه حکّام و امت جهان اسلام نه فقط از بعد اشتراک دینی بلکه از بعد اشتراک در نوع انسانی موظف به پرچمداری مبارزه با استکبار و استعمار هستند و سؤال اینکه چگونه است بعضی از شما حکام نه تنها سکوت پیشه کرده، بلکه با عوامل استکبار و استعمار همدست شده اید. عجیب تر آن است که به رغم شواهد آشکار بر غلط بودن محاسباتتان، محافظه کاری و یا همکاری با دشمنان این امت را برگزیده اید. در حالی که استکبار جهانی به رهبری آمریکا به اذعان همگان درحال افول و رژیم منحوس صهیونیستی در ضربه پذیرترین و سست ترین موقعیت است، آیا محافظه کاری یا همکاری با دشمنان معقول به نظر می رسد؟ حال آنکه فلسطینیان در آماده ترین حالت هستند و می توانند با ارتش تا بن دندان مسلح دفاع عزتمندانه کنند و جهان فردا جهان فلسطین است نه اسرائیل، آیا پشت کردن به ندای «یا للمسلمین» مردم فلسطین و از پشت خنجر زدن به برادران مجاهد فلسطینی به نفع شماست؟

در اینروزها رژیم غاصب صهیونیستی متحمل شکست نظامی و اطّلاعاتی غیر قابل ترمیم، از جانب برادران مجاهد فلسطینی شده است. این شکست به مثابه یک زلزله، ساختار اصلی حاکمیّت رژیم غاصب صهیونیستی را ویران کرده است. این شرایط تهدیدآمیز بی سابقه ضد رژیم صهیونیستی، فرصت بی نظیری برای شما بوجود می آورد که مواضع خویش را اصلاح کنید و به فکر ملت های خود باشید و عزت، شرف و مردانگی عرب و ظلم ناپذیری امت اسلامی را به رخ همگان بکشید. حوادثی که در غزّه درحال وقوع است، نشانه پیچ تاریخی تعیین کننده و آینده سازی است. انتخاب شما در این شرایط حساس تعیین کننده آینده شما و ملت های شماست؛ پس خودتان را از تحقیر بزرگی که غرب بخصوص آمریکا برشما تحمیل کرده است، نجات دهید. شما که غزه را در جنگ و حصار شدید می بینید، چرا حصار را با حصار پاسخ نمی دهید و تأمین انرژی رژیم صهیونستی را در برهه جنگ متوقف نمی کنید؟! این حداقل اقدامی است که می تواند از شرافت و غیرت عربی در شما باقی مانده باشد. عمل شما در برهه کنونی، یا خنجری بر پشت برادران مجاهد فلسطینی یا شمشیر تیزی بر گردن ظالمین و مستکبرین خواهد بود. حال که هنوز برای تؤبه و بازگشت فرصت دارید، موضع خویش را اصلاح کنید و به سیل خروشان ملت های خود بپیوندید تا در روزگار پیروزی فلسطین و متلاشی شدن رژیم صهیونستی که به فضل الهی نزدیک است، در صف پیروزان و قهرمانان ملت قرار بگیرید که در غیر این صورت بعنوان حکّام ظالم و خیانتکار، مجازات و مایه عبرت در تاریخ خواهید شد.

بلاشک مسئله فلسطین در رأس مسائل دنیای اسلام است و این قضیه با اعتقادات اسلامی و فطرت پاک انسانی گره خورده است. در این روزگار پر از ظلم، حق جویانی هستند که دیگر ظلم را برنمی تابند و با مظلومان عقد اخوت می بندند و در مقابل ظالمین و اعوان آنها ایستادگی می کنند. اساتید و نخبگان جمهوری اسلامی ایران بی تفاوتی و سکوت در برابر این قضیه را بر خود حرام می دانند. آنها با ندای مظلوم ضد ظالم، موضع خویش را شفاف اعلام می کنند تا از حق فلسطینیان در مقاومت ضد جنایتگر صهیونیسم که امتداد استکبار و استعمار است، دفاع کنند که به فرموده الهی: (لا یحبّ اللّه الْجهْر بالسّوء من الْقوْل إلّا منْ ظلم وکان اللّه سمیعًا علیمًا).

و اما بعد...
بسم الله الرحمن الرحیم؛ خواهران و برادران نخبه و مجاهد فلسطینی که هم ردای جهاد را برتن کرده اید و هم قلم علم به دست گرفته اید. «ای کسانی که سرهای خویش را برای خداوند عاریه داده اید و جان ها را بر کف دست گرفته و در بازار عشق بازی به سوق فروش آمده اید»، فلسطین امروز آزادترین کشور عربی است و شما آبروی آزادگان هستید. این دولت های خائن و وابسته به استعمار و استکبارند که در قید اسارتند. بدانید که قلب ملت ایران و نخبگان ایران اسلامی با شماست. ما نخبگان اگر علم و اعتباری به برکت این علم داشته باشیم، در دفاع از مظلوم قرار می دهیم و به فرمایش امیرالمومنین علی ضد السلام (وما دریافت الله علی العلماء الّا یقارّوا علیٰ کظّة ظالمٍ ولا سغب مظلوم) جامه عمل می پوشانیم. إنّه خیر ناصرٍ و معین، و السلام علیکم و رحمة الله و برکاته.
برای امضای بیانیه اینجا کلیک کنید.

بیانیه نخبگان جمهوری اسلامی ایران خطاب به حکام جهان اسلام و نخبگان فلسطین به پنج زبان فارسی، عربی، انگلیسی، فرانسوی و عبری انتشار یافته است.
منبع:

1402/08/15
08:03:41
0.0 / 5
379
تگهای خبر: فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین