در مذاكرات دهقانی با وزیر نوآوری ازبكستان توافق شد

گشوده شدن بازار بزرگ ازبکستان به روی دانش بنیان ها و استارتاپ های ایرانی

گشوده شدن بازار بزرگ ازبکستان به روی دانش بنیان ها و استارتاپ های ایرانی فیکس سرور: نخستین جلسه گروه همکاریهای های مشترک ایران و ازبکستان در عرصه نوآوری و فناوری به ریاست معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری اسلامی ایران و وزیر آموزش عالی، علوم و نوآوری ازبکستان در تاشکند اجرا شد.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، این نشست همزمان با هفته نوآوری ازبکستان (InnoWeek 2023) با حضور هیاتی از جمهوری اسلامی ایران که روز چهارشنبه به ریاست روح الله دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری راهی تاشکند شده اند و مدیران علم و فناوری ازبکستان به ریاست ابراهیم عبدالرحمانف، وزیر آموزش عالی، علوم و نوآوری ازبکستان انجام شد که طی آن توافقات مختلفی در امتداد توسعه همکاریهای علمی فناوری مشترک حاصل شد.
طرفین همچون توافق کردند که از توسعه همکاریهای مستقیم بین شرکت های دانش بنیان دو کشور و پروژه های استارتاپی مشترک حمایت کنند. بدین ترتیب استارتاپ های ایران و ازبکستان به بازارهای کشور دیگر راه می یابند.
روح الله دهقانی فیروزآبادی با اشاره به اینکه تلاش هایی که ایران در حوزه تبادل فناوری انجام شده، امروز نتایج خودرا نشان می دهد، اظهار داشت: معتقدم توسعه همکاریهای مشترک بین ایران و ازبکستان در قالب پروژه های استارتاپی مشترک و پروژه های زیست محیطی می تواند به توسعه دو کشور در آینده کمک می نماید.
از جنبه های مهم این مذاکرات، توافق در حوزه همکاریهای مشترک در بهبود وضعیت زیست محیطی در منطقه خلیج آرال و در ادامه، افزایش نوآوری های زیست محیطی در این منطقه بود.
بر طبق تفاهم نامه های امضا شده در این جلسه ۶ مجموعه دانش بنیان ایرانی حاضر در نمایشگاه هفته نوآوری ازبکستان در عرصه های انتقال دانشجو به ایران، تولید انیمیشن، راه اندازی مراکز داده، تولید پهپادهای کشاورزی و تجهیزات پزشکی با طرف های ازبکستانی همکاری خواهند داشت.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، دهقانی فیروزآبادی که بمنظور گسترش همکاریهای فناوری و نوآوری با ازبکستان به دعوت وزیر آموزش عالی، علوم و نوآوری آن کشور همزمان با هفته نوآوری ازبکستان به تاشکند رفته، همین طور از نمایشگاه بین المللی هفته نوآوری بازدید نمود. پاویون جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه با حضور ۲۵ شرکت دانش بنیان بزرگترین پاویون خارجی در این نمایشگاه است.1402/07/29
08:26:47
0.0 / 5
229
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین