مایکروسافت و آمازون زیر ذره بین رگولاتور انگلیس

مایکروسافت و آمازون زیر ذره بین رگولاتور انگلیس فیکس سرور: نهاد تنظیم گر انگلیس خواهان تحقیقات در مورد سلطه ابری مایکروسافت و آمازون شده است.


به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، تنظیم کننده مقررات رسانه ای انگلیس، آفکام، روز پنجشنبه از مقام ضد انحصار این کشور خواست تا درباره ی تسلط غول های فناوری ایالات متحده آمازون و مایکروسافت روی بازار ابری بریتانیا تحقیق کند.
آفکام اظهار داشت که مطالعه اش خاصیت هایی را شناسایی کرده است که استفاده از چندین تامین کننده ابر را برای کسب وکارهای اتچنگلیس دشوارتر می کند.
آفکام گفت مرجع رقابت و بازار(CMA) حالا تحقیقات مستقلی را برای تصمیم گیری در مورد این که آیا اثر نامطلوب بر رقابت وجود دارد یا خیر، انجام خواهد داد و اگر چنین باشد، آیا باید اقدامی انجام دهد یا به دیگران سفارش کند که اقدام کنند؟
آفکام که سال قبل جستجوی خدمات ابری را شروع کرد، در آوریل اعلام نمود که خصوصاً در مورد عملکرد خدمات وب آمازون  و مایکروسافت به علت موقعیت آنها در بازار نگران است و می خواهد از تنظیم کننده رقابت بخواهد که این امر را بررسی کند.
رویترز روز سه شنبه گزارش داد که انتظار می رود این رگولاتور تحقیقات ضد انحصاری را تحت فشار قرار دهد.
کسب وکارهای بریتانیایی به آفکام گفتند که نگران این هستند که تغییر یا ترکیب و تطبیق ارائه دهنده ابری بسیار دشوار باشد.
فرگال فراگر، مدیر آفکام مسئول مطالعه بازار اظهار داشت: بنابراین، ما بازار را جهت بررسی بیشتر به مرجع رقابت و بازار ارجاع می دهیم تا مطمئن شویم مشتریان تجاری همچنان از خدمات ابری بهره مند می شوند.
این مرجع از این حرکت استقبال کرد و اظهار داشت که خیلی از مشاغل حالا بطورکامل به خدمات ابری متکی هستند و رقابت مؤثر در بازار 7.5 میلیارد پوندی (9.11 میلیارد دلاری) لازم است.
آفکام گفت خدمات وب آمازون و مایکروسافت در سال 2022 دارای 70 تا 80 درصد سهم بازار مشترک از بازار خدمات زیرساخت ابری عمومی بریتانیا بودند.
مرجع رقابت و بازار اظهار داشت که تحقیقات خودرا تا آوریل 2025 به انتها خواهد رساند.
منبع:

1402/07/14
13:50:30
0.0 / 5
183
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین