این ربات توپی از اسباب بازی کودکان الهام گرفته شده است

این ربات توپی از اسباب بازی کودکان الهام گرفته شده است به گزارش فیکس سرور، فرودگر هوشمند جهت بررسی ماه توسط آژانس اکتشافات هوافضای ژاپن ساخته شده است و یک ربات توپی متحول کننده را حمل می کند


به گزارش گروه علم و فناوری خبرگزاری فارس به نقل از اسپیس، ربات کوچک تغییر شکل دهنده همراه کاوشگر ماه ژاپن قابلیت خزیدن روی سطح این قمر زمین و ارسال تصاویر گرفته شده از آنرا دارد. این ربات در واقع شبیه یک توپ فلزی گرد به دو نیم تقسیم شده است.
پرتاب اخیر کاوشگر ماه اسلیم ژاپن شامل یک کاوشگر کوچک بود که از اسباب بازی کودکان الهام گرفته شده بود.
این ربات از یک توپ تنیس خیلی بزرگتر نیست و هنگامی که بر روی ماه قرار می گیرد، از فرودگر اسلیم خارج می شود و دو نیمه خویش را برای عبور از سطح سنگی ظریف سطح ماه تغییر می دهد.
اسلیم، یک فضاپیمای نسبتا کوچک با قطر کمتر از 2.4 متر در روز چهارشنبه گذشته پرتاب شده و چند ماه آینده را صرف رسیدن به مدار ماه خواهد نمود. یک ماه دیگر را صرف بررسی محل فرود خود در دهانه شیولی ماه خواهد نمود.
با فرض این که فرود اسلیم مطابق برنامه پیش برود، این ربات در ارتفاع تقریبی 1.8 متر بالاتر از سطح ماه رها می شود و آغاز به چرخیدن برای تصویربرداری از فرود اسلیم و منطقه اطراف می کند. انتظار می رود باتری ربات حدود 2 ساعت دوام بیاورد.
هنگامی که 2 نیمه از هم جدا می شوند، می توانند بعنوان پایه و چرخ عمل کرده تا به کاوشگر کوچک اجازه حرکت در اطراف را بدهند. بین 2 نیمه، 2 دوربین و 1 تثبیت کننده جهت کمک به ربات در جهت یابی اطراف قرار دارند.
ویدئوی زیر نشان داده است که چگونه این ربات در سطح ماه به حرکت در می آید.
آژانس فضایی ژاپن در بیانیه مطبوعاتی اظهار داشت: «ما از فناوری طراحی قوی و ایمن در اسباب بازی های کودکان استفاده کردیم که تعداد اجزای مورد استفاده در این ربات را تا حد امکان کاهش و قابلیت اطمینان آنرا افزایش داد. این فناوری ها همینطور به کاهش اندازه ربات کمک کردند تا محدودیت های اندازه پرواز روی فرودگر اسلیم برآورده شود.
این ربات با استفاده از فناوری های کوچک سازی و کاهش وزن و مکانیسم تغییر شکل برای اسباب بازی ها توسط دانشگاه دوشیشا و دوربین توسعه یافته توسط گروه سونی، با موفقیت در اندازه و جرم محدود توسعه یافت.
 

1402/06/21
20:20:42
0.0 / 5
258
تگهای خبر: دانش , دانشگاه , طراحی , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین