شروع عملیات اجرائی پروژه فیبر نوری مبین نت در شهرهای ساری و بابلسر

شروع عملیات اجرائی پروژه فیبر نوری مبین نت در شهرهای ساری و بابلسر فیکس سرور: آیین شروع عملیات اجرائی پروژه ملی فیبر نوری منازل و کسب وکارها در شهرهای ساری و بابلسر با حضور امیر محمدزاده لاجوردی قائم مقام وزیر ارتباطات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اجرا شد.به نقل از روابط عمومی شرکت ارتباطات مبین نت، این مراسم در تاریخ ۸ شهریورماه ۱۴۰۲ مصادف با هفته دولت در محل شورای اسلامی شهر ساری و بصورت همزمان و برخط در فرمانداری بابلسر، با حضور امیر محمدزاده لاجوردی قائم مقام وزیر ارتباطات، محمود حسینی پور استاندار مازندران، مجتبی قلی پور باقری فرماندار بابلسر و علیرضا صیدی مدیرعامل شرکت ارتباطات مبین نت انجام شد.ابتدای این مراسم با ابراز خوش آمدگویی و خیرمقدم اسماعیل اعزی مدیرکل ارتباطات استان مازندران شروع شد و در ادامه مدیرعامل مبین نت به عنوان راهبر اجرائی پروژه فیبر نوری استان مازندران جزئیات فاز عملیاتی را توضیح داد.علیرضا صیدی مدیرعامل مبین نت در این زمینه اظهار داشت: «بر اساس تعهد مبین نت به وزارت ارتباطات در خصوص ایجاد سه میلیون پورت فیبر نوری در حدود چهار استان، بسیار مفتخریم که برای شروع عملیات اجرائی این پروژه، شهرهای بابلسر و ساری را در استان مازندران انتخاب کردیم. شرکت ارتباطات مبین نت از سال ۸۷ با هدف ارائه خدمات ارتباطی بی سیم آغاز به کار کرد و هم اکنون با در اختیار داشتن ۱۶۰۰ سایت TD-LTE، بیش از نیم میلیون کاربر فعال و بیش ۴۰ هزار مشترک سازمانی را تحت پوشش دارد که از این تعداد، ۱۳ هزار خانوار و ۴ هزار مشترک سازمانی در شهرستان ساری هستند. در امتداد تعهد مبین نت در پروژه فیبر نوری مازندران، بیش از ۲۰۵ هزار خانوار در شش شهرستان ساری، بابلسر، نور، محمودآباد، گلوگاه و بهشهر تحت پوشش شبکه مبین‎نت قرار می گیرند که امروز در این مراسم پروژه عملیاتی شهر ساری و بابلسر آغار به کار می کند.»

صیدی اضافه کرد: «ما در این پروژه حدود ۱۰ هزار کیلومتر فیبرکشی انجام خواهیم داد. عمده این کار بخش حفاری است که ما حدود ۳۵۰ کیلومتر حفاری انجام می دهیم و بر طبق برآورد انجام شده برای این کار، حدود ۶۰۰۰ میلیاردریال سرمایه گذاری از طرف مبین نت در استان مازندران به انجام می رسد. برمبنای برنامه زمان بندی، پیش بینی می شود عملیات اجرائی در بابلسر تا اواخر مهرماه به انتها رسیده و آماده بهره برداری شود؛ شهر ساری باتوجه به وسعت این شهر تا انتهای سال جاری آماده خدمت‎رسانی خواهد شد. همین طور در تلاشیم با همکاری مسئولان شهرهای نور و گلوگاه بطور همزمان پروژه عملیاتی این دو شهر را نیز به زودی شروع نماییم.»امیر محمدزاده لاجوردی، قائم مقام وزیر ارتباطات در ادامه این مراسم درباره ی پروژه فیبر نوری کشور اظهار داشت: «تمامی دست اندرکاران پروژه فیبر نوری منازل و کسب وکارها شامل وزارت خانه، استانداری ها، شهرداری ها، اپراتورها و دیگر بازیگران این حوزه در تلاش هستند تا این پروژه در کمتر از سه سال در کل کشور به بهره برداری برسد. درصورتی که در کشورهای مطرح دنیا مانند اسپانیا، که یک سوم جمهوری اسلامی ایران وسعت دارد، حدود ده سال طی سالهای ۲۰۱۳ تا ۲۰۲۳ پیاده سازی فیبر نوری زمان برده است.»

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در ادامه توضیح داد: «ما هدف گذاری کرده بودیم که تا ابتدای سال ۱۴۰۲ به سه میلیون پوشش برسیم و فیبر نوری به ۳۰۰ متری منازل مردم برسد همین طور اپراتورها موظف می باشند ظرف مدت یک ماه این فاصله را به صفر برسانند و کاربران را به سرویس متصل کنند. در کشور ما ۲۵ میلیون خانوار داریم که ۲۰ میلیون از این تعداد خانوار شهری هستند؛ ما تعهد کردیم که برای تمامی ۲۰ میلیون خانوار شهری، تا پایان دولت سیزدهم ۲۰ میلیون پوشش را ایجاد نماییم. برای این پروژه ده اپراتور ارتباطی را مشخص کردیم و برمبنای برنامه های زمانی سه ساله، عملیات اجرائی تمامی استانهای کشور بین اپراتورهای انتخابی تقسیم شد.»

لاجوردی درباره ی پروژه فیبر نوری استان مازندران اظهار داشت: «استان مازندران به سبب وسعتی که دارد، از تراکم جمعیتی بالایی برخوردارست و درخواست های زیادی از طرف اپراتورها برای اجرای عملیات وجود داشت بنا بر این ما چند اپراتور را برای این استان معین کردیم. برای شهرهای بابلسر و ساری که امروز در این مراسم عملیات اجرائی آن شروع می شود، اپراتور مبین نت را انتخاب کردیم که امیدواریم برمبنای برنامه زمان بندی اعلام شده، پروژه این شهرها به اتمام برسد. رقابت ایجادشده در این پروژه سبب شده است که گاهی تعدادی از اپراتورها سه شیفت عملیات های عمرانی را پیش ببرند و در خدمت رسانی از یکدیگر سبقت بگیرند. این امر موجب شکستن قیمت ها، خدمت‎رسانی بهتر و جلوگیری از انحصار می شود.»محمود حسینی پور، استاندار مازندران درباره ی پیاده سازی زیرساخت ارتباطی و هوشمندسازی استان اظهار داشت: «هدف ما در استانداری ایجاد مازندران هوشمند است. در استان مازندران بطور سالانه ۳۵ تا ۴۰ میلیون مسافر رفت وآمد می کنند. همین مورد نیازمند ایجاد هوشمندی، استفاده از تکنولوژی های نوین و افزایش کیفیت خدمات در سطح استان است. یکی از مهم ترین فاکتورهای اقتصادی راندمان است و ما برای راندمان بیشتر نیازمند زیرساخت تکنولوژی های نوین هستیم. درحال‎حاضر اقدامات خوبی در حوزه فناوری اطلاعات در استان انجام شده و ریل گذاری این امر انجام شده اما همچنان نیازمند توسعه و پیشرفت با سرعت بیشتر است تا به نخستین استان در حوزه هوشمندسازی تبدیل شویم. ما در استانداری ۲۴ پروژه هوشمندسازی را آماده سازی کردیم که به زودی افتتاح می شوند که این پروژه ها با حضور نخبگان و دانشگاه های استان انجام گرفته است و امیدواریم تمامی این پروژه ها و اقدامات سبب رضایت مردم عزیزمان شود.»

در پایان این مراسم عملیات فیبر نوری بابلسر بصورت برخط با حضور فرماندار بابلسر شروع به کار کرد و پروژه فیبر نوری شهر ساری نیز از مقابل شورای اسلامی شهر ساری باحضور حضار مراسم، اجرائی شد.


1402/06/15
20:57:51
0.0 / 5
298
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین