توئیتر لینک های تردز را مسدود می کند

توئیتر لینک های تردز را مسدود می کند به گزارش فیکس سرور، نگرانی توئیتر در مورد تهدید بالقوه ترندز سبب شد در اقدامی جدید، لینک های این پلت فرم را مسدود کند.


به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از تک کرانچ، کاربران گزارش دادند که به نظر می آید توئیتر به صورت انتخابی لینک های وبسایت Threads.net را در کاوشهای توئیتر می بندد.
اندی بایو، تکنسین نرم افزار، همچون افرادی بود که بعد از انجام جستجوی با استفاده از عملگر «url: threads.net» هیچ نتیجه ای نیافت و متوجه این تغییر در توئیتر شد.
زمان شروع مسدودسازی هنوز معلوم نیست چونکه توئیتر دیگر بعد از خرید این شبکه اجتماعی توسط ایلان ماسک پارسال به سوالات مطبوعاتی پاسخ نمی دهد.
این اولین باری نیست که توئیتر لینک های وبسایت یک رقیب را می بندد. اندکی بعد از آنکه پلت فرم خبری سابستک خصوصیت جدید خود به نام«Substack Notes»راه اندازی کرد، توئیتر آغاز به سانسور این پیوندها کرد تا پاسخ دادن، لایک کردن یا بازتوییت کردن پست ها را غیر ممکن کند. سابستک یک پلت فرم خبرنامه ایمیل است. رابط کاربری ساده و توانایی آن برای انتشار (و کسب درآمد) از پست ها در وب، آنرا تبدیل به یک تغییر بازی برای نویسندگان با هر سطح مهارت کرده است.
با این حال، خصومت بین مدیران رسانه های اجتماعی، ایلان ماسک و مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا، در ایام اخیر شدت گرفته است و ماسک در اوایل این ماه، زاکربرگ را با دعوت به یک «مسابقه درون قفس» به چالش کشید.
لیندا یاکارینو، مدیر عامل توئیتر، موضع متضادانه ای در مورد مشکلات این پلت فرم اتخاذ نموده است. وی در توئیتی نوشت که چگونه ترافیک توئیتر اخیراً رونق گرفته که احتمالا برای اطمینان دادن به تبلیغ کنندگان این حرف را زده است.
اظهارات او در حالیست که گزارش های گوناگونی نشان داده است در ایام پس از طریق اندازی تردز، ترافیک توئیتر کاسته شده است. سی ان بی سی با استناد به داده های شرکت تحلیل و بررسی وب سیمیلاروب گزارش داد که ترافیک توئیتر در دو روز اول که تردز عموماً در دسترس بود در مقایسه با هفته قبل آن، 5 درصد کاسته شده است. علاوه بر این، ترافیک وب توئیتر در مقایسه با روزهای مشابه در سال 2022، 11 درصد کاسته شده است.
به نظر می رسد داده های دیگری از این یافته ها پشتیبانی می کنند، همچون توئیتی از جانب متیو پرنس، مدیر عامل کلودفلر، شرکت آمریکایی خدمات شبکه تحویل محتوا و کاهش حملات DDoS که نموداری در آن نشان می داد  که ترافیک توئیتر کاهش شدیدی پیدا کرده است.
در مواجهه با این گزارش ها، نظرات یاکارینو در رابطه با استفاده از توئیتر مشکوک به نظر می آید. قابل ذکر است که مدیر عامل هیچ معیار خاصی را برای مقایسه یا حتی روزی که ترافیک افزایش پیدا کرده به اشتراک نمی گذارد.
کاربران توئیتر از زمان روی کار آمدن ماسک با چالش های مختلفی رو به رو بوده اند و الان وضع محدودیت های جدید آنها را به فکر کوچ از این پلت فرم انداخته؛ دراین میان زاکربرگ هوشمندانه از این دست و پا زدن توئیتر برای انتشار تردز استفاده نمود. در نتیجه، این پلت فرم سریعتر از چت جی پی تی رشد کرد و تنها در پنج روز به ۱۰۰ میلیون کاربر رسید، در حالیکه 2 ماه طول کشید تا چت جی پی تی به این مقیاس برسد.  واضح است که تردز هنوز درحال پیشرفت است و روش های مختلفی وجود دارد که از راه آن خصوصیت های توئیتر را برای کاربران اینستاگرام تطبیق می دهد. حتی در بعضی موارد از توئیتر هم بهتر عمل کرده است.
اگرچه تردز شروع سریعی دارد، اما آینده بلندمدت این برنامه نامشخص است. به هر حال، معمولا تقاضا برای یک برنامه جدید افزایش خواهد یافت که بعد از پایان مرحله آزمایش اولیه، کم می شود. این مورد در مورد رماستودون قیب توئیتر هم مشاهده شد که پارسال با 2.5 میلیون کاربر ماهانه به اوج خود رسید اما امروز به 1.9 میلیون نفر کاسته شده است.
منبع:

1402/04/22
14:10:49
0.0 / 5
302
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین