تهدید اتحادیه اروپا برای ممنوعیت فروش آیفون

تهدید اتحادیه اروپا برای ممنوعیت فروش آیفون فیکس سرور: به گزارش فیکس سرور، کمیسر بازار داخلی اتحادیه اروپا اخطار داد اگر اپل از پورت یواس بی -سی در آیفون استفاده نکند، امکان دارد این بلوک با ممنوعیت فروش، واکنش نشان دهد.به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، اپل امکان دارد هم اکنون به فکر معرفی یواس بی -سی در آیفون ۱۵ باشد. اما شایعات از آن حکایت می کند که این شرکت مشغول بررسی راه هایی برای درآمدزایی از این تغییر است. یکی از طریق هایی که بررسی شده است، گواهینامه "ساخته شده برای آیفون" است که تضمین می نماید حداکثر سرعت و انتقال کامل داده تنها با لوازم جانبی تایید شده، امکان پذیر است. این اقدام، کاهش گردش مالی ناشی از اجبار به رعایت مقررات استفاده از پورت شارژ یکسان یواس بی -سی را برای این شرکت آمریکایی محدود می کند.

با این حال، به نظر می آید اتحادیه اروپا تمایلی ندارد به هیچ بهانه ای گوش کند. تیه ری برتون، کمیسر بازار داخلی اتحادیه اروپا ظاهرا نامه ای به اپل نوشته و ارسال کرده است تا مطمئن شود این شرکت از عواقب عدم رعایت مقررات اتحادیه اروپا آگاه است. برتون تاکید کرده است دستگاه هایی که به اجبار شارژر یکسان عمل نکنند، مجوز فروش در بازار اتحادیه اروپا را دریافت نخواهند کرد.

اتحادیه اروپا اواخر سال ۲۰۲۲، قانونی را تصویب کرد که بر مبنای آن، از سال ۲۰۲۴، همه دستگاههای الکترونیکی برای شارژ باید پورت یواس بی -سی داشته باشند. هدف از این مقررات، بهبود راحتی مصرف کنندگان و کاهش زباله های الکترونیکی است. به نظر می آید که اپل این اجبار را در آیفون ۱۵ رعایت خواهد نمود. با این وجود، مقررات اتحادیه اروپا دو ضرب الاجل تعیین کرده است که می تواند به سازنده آیفون اجازه دهد برای مدتی طولانی تری از پورت لایتنینگ در محصولاتش استفاده نماید. کشورها باید قوانین خود در مورد استفاده از شارژر یکسان را تا ۲۸ دسامبر سال میلادی جاری تصویب کنند. با این وجود، این کشورها تا ۲۸ دسامبر سال ۲۰۲۴ مجبور به اجرای این قوانین نیستند.

هدف اتحادیه اروپا از الزامی کردن استفاده از پورت یواس بی -سی در آیفون ها، کاهش زباله های الکترونیکی و بهبود راحتی مصرف کنندگان است. عزم اتحادیه اروپا برای پیشگیری از محدودیت برای مصرف کنندگان روشن است. اما معلوم نیست که اپل چطور به این اخطار واکنش نشان خواهد داد و آیا تا مهلت مقرر به مقررات اتحادیه اروپا عمل خواهد نمود یا خیر.

سوئیچ به پورت یواس بی -سی، می تواند مزایای زیادی را برای کاربران آیفون به همراه داشته باشد. یواس بی -سی، یک استاندارد اتصال جهانی است که در خیلی از دستگاههای دیگر همچون تلفن های هوشمند اندرویدی و لپ تاپ ها بکار رفته است. به این ترتیب، کاربران می توانند آیفون خویش را با همان کابل شارژی که برای دستگاههای دیگر استفاده می نمایند، شارژ کنند و تعداد کابلهای مورد استفاده آنها، کاهش پیدا کرده و زندگیشان راحتتر می شود. یواس بی -سی همینطور از سرعت شارژ و نرخ انتقال داده سریعتر در مقایسه با لایتینگ، پشتیبانی می کند و بهبود قابل توجهی برای کاربران آیفون خواهد بود.

با این حال، مشخص است که اپل نگران تأثیر این تغییر بر سود خود است. با معرفی مجوز ساخته شده برای آیفون، اپل می تواند کنترل بر بازار لوازم جانبی را حفظ نموده و درآمد بیشتری تولید نماید. با این وجود، جهت استفاده از مزایای کامل یواس بی -سی، مصرف کنندگان باید لوازم مورد تائید اپل را خریداری کنند.

از نقطه نظر مصرف کنندگان، سوئیچ به پورت یواس بی -سی، تغییر خوشایندی است. کابل های لایتینگ مختص اپل بوده و تنها در دستگاههای اپل قابل استفاده هستند. اما با کابل یواس بی -سی، کاربران می توانند آیفون یا هر دستگاه دیگر خویش را با هر کابلی شارژ کنند.

بر اساس گزارش گیزچاینا، سوئیچ به یواس بی -سی، مزایای محیط زیستی هم دارد و با هدف اتحادیه اروپا از معرفی شارژر یکسان که کاهش زباله الکترونیکی است، تعداد شارژرها و کابل هایی که سر از گورستان زباله های الکترونیکی در می آورند، کاهش پیدا خواهد نمود و این تأثیر مثبتی برای محیط زیست است.

منبع:

1402/02/17
10:25:58
0.0 / 5
316
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین