توسط مهندسان موسسه فناوری ماساچوست توسعه شد

ساخت رباتی برای تمیز کردن خانه و محل کار

ساخت رباتی برای تمیز کردن خانه و محل کار فیکس سرور: پژوهشگران موسسه فناوری ماساچوست(MIT) یک ربات با قابلیت گرفتن اجسام طراحی نموده اند که به زودی می تواند خانه های ما را تمیز کند.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، واکنش به محرک هایی که در هوا پرواز می کنند تا به امروز منحصرا در اختیار موجودات زنده بوده است. در دنیایی که هیچ چیزی ثابت نیست، توانایی سازگاری ما با تغییرات محیطی دلیل بزرگی برای ادامه حیات ما به عنوان یک گونه است.
مهندسان موسسه فناوری ماساچوست در کوشش برای انتقال توانایی های انسانی به ربات ها، حالا رباتی ساخته اند که اجسام را طی فرآیندی مشابه واکنش غیر ارادی انسان، می گیرد.
کنترل واکنشی سیستمی است که در آن از واکنش های خودکار مانند رفلکس حرکتی زانو، برای تصمیم گیری استفاده می شود. این سیستم ها ربات ها را قادر می سازند تا بصورت واکنشی یک شی را بغلتانند یا آنرا با کف دست یا انگشتان بگیرند تا بهتر بتوانند شی را نگه دارند.
اندرو سالوتوس(Andrew SaLoutos)، دانشجوی کارشناسی ارشد در بخش مهندسی مکانیک موسسه فناوری ماساچوست می گوید: در محیط هایی که مردم در آن زندگی و کار می کنند، همیشه عدم ثبات وجود دارد. یک فرد می تواند چیز جدیدی را روی میز بگذارد یا چیزی را در اتاق استراحت جابجا کند یا یک ظرف اضافی به سینک اضافه کند. ما امیدواریم رباتی با توانایی واکنش بتواند با این نوع عدم ثبات سازگار شود و کار کند.
بیشتر ربات های مدرنی که قابلیت گرفتن اجسام را دارند به داده های بصری، و از دوربین ها، متکی هستند. این موارد ممکنست موجب تاخیر در زمان واکنش ربات شوند به ویژه زمانی که کوشش برای درک یک موقعیت با شکست مواجه می شود و ربات باید اطلاعات خودرا از این دوربین ها قبل از تلاش باردیگر جمع آوری کند.


تیم کیم با بهره گیری از محرک های سریع و واکنش دهنده پلت فرم جدیدی برای رباتی موسوم به یوزپلنگ کوچک ساختند. یوزپلنگ کوچک یک ربات چهارپای است که برای دویدن، جهیدن و سازگاری با سطوح مختلف طراحی شده است.
علاوه بر این پلتفرم، در این طراحی جدید از یک بازوی پرسرعت و دو انگشت سبک وزن و چند مفصلی تشکیل شده است. دوربینی که روی پایه بازو نصب شده و سنسورهای پهنای باند سفارشی در نوک انگشتان، نیرو و مکان هر تماسی را بلافاصله و نزدیکی اشیاء نزدیک به انگشت را بیش از ۲۰۰ بار در ثانیه ثبت می کنند.
این تیم الگوریتمی طراحی کردند که ربات را هدایت می کند تا به سرعت یک مانور گرفتن اجسام را در پاسخ به داده های دریافت شده توسط نوک انگشتان، بدون دخالت یک برنامه ریز سطح بالا، فعال کند.
کیم این پروسه را به واگذاری وظایف به بخش های سطح پایین تر در یک شرکت تشبیه می کند بجای آنکه مدیر عامل تمامی جزییات را مدیریت کند.
در آزمایش های انجام شده، مهندسان طرح جدید خود برای گرفتن اجسام را آزمایش کردند و در بیش از ۹۰ درصد موارد نیازی به تلاش مجدد نبود. این در حالیست که مساحت گرفتن موفق اجسام در مقایسه با کنترل کننده های معمولی تا بیش از ۵۵ درصد افزوده شد.
منبع:

1402/02/13
10:19:50
0.0 / 5
392
تگهای خبر: دانش , طراحی , فناوری , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین