آخرین شرایط بازار ارزهای دیجیتالی در جهان

آخرین شرایط بازار ارزهای دیجیتالی در جهان به گزارش فیکس سرور، ارزش بیتکوین در چند روز گذشته درحال تثبیت بوده است چونکه این ارز دیجیتال پرچمدار همچنان در محدوده قیمتی ۲۹ هزار دلار معامله می شود.


به گزارش فیکس سرور به نقل از کریپتو، باوجود عملکرد فوق العاده بیتکوین در چند ماه اول سال ۲۰۲۳، بنظر می رسد که بیتکوین در مورد مسیر آینده خود مطمئن نیست. میانگین متحرک حیاتی ۵۰ روزه برای بیتکوین که روی ۲۷هزار دلار قرار گرفته، تا حدودی از این ارز دیجیتال پشتیبانی کرده، در نتیجه، منجر به رالی با هدف شکستن سطح مقاومت حیاتی ۳۰ هزار دلار شده است با این وجود، باآنکه بازار کریپتو هم اکنون خوش بینانه بنظر می رسد اما هنوز احتمال رد این قیمت وجود دارد.
نوسانات قیمت بیت کوین
در اوایل این هفته، قیمت بیتکوین باردیگر به بالای ۳۰هزار دلار رسید که ماکسیمالیست های بیتکوین را بسیار هیجان زده کرد و به صورت اتفاقی، جهش حاشیه ای قیمت به سرعت با اخبار در ارتباط با خروج بازیگران اصلی ارزهای دیجیتال به سبب عدم اطمینان نظارتی از ایالات متحده فراموش شد. این امر منجر به کاهش ارزش بیتکوین شد چونکه با ۳۰ هزار دلار خداحافظی کرد و تا ۲۶هزار دلار معامله شد.
ماکسیمالیست ها به صورت افراطی فقط به بیتکوین اعتقاد دارند و فکر می کنند تنها رمزارزی که در آینده باقی می ماند بیتکوین است و سایر ارزهای دیجیتال از بین می روند.
بر مبنای اوضاع کنونی، حرکت اخیر قیمت بیتکوین ضعیف است و به نظر نمی رسد نگرش خوش بینانه، برای عبور از منطقه مقاومت کلیدی بعدی کافی باشد. اگر بیتکوین بتواند با موفقیت از سطح قیمت فعلی ۲۹ هزار دلاری خود دفاع کند، تنها در این صورت میتوان افزایش طولانی مدت جدیدی را پیش بینی نمود.
قیمت بیتکوین بیشتر کاهش می یابد؟
از طرف دیگر، حجم معاملات آتی (معاملات آینده) بیتکوین ۹ برابر بیشتر از معاملات اسپات (معاملات لحظه ای) بیتکوین است و در نتیجه بازار نسبت به تغییرات قیمت مستعدتر شده است. به قول کارشناس برجسته بازار که در توییتر به نام مستعار مارتون نامیده می شود، حجم معاملات در بازار آتی حدودا ۹۰۰ هزار در روز ثبت شده در حالیکه حجم معاملات آتی حدودا ۱۰۰ هزار است.
دلیل اصلی این نابرابری عظیم، طبق تحلیل مارتون، اینست که صرافی بایننس به تازگی معاملات نقطه ای بدون کارمزد خویش را در اغلب جفت های رمزنگاری خود غیرفعال کرده است. این مورد به نوبه خود منجر به کاهش قابل توجهی در حجم معاملات نقدی بیتکوین شده است که این نسبت را از بین می برد و سبب می شود از همگام سازی بیرون برود.
علاوه بر این، وی اشاره نمود که در زمان های گذشته که نسبت تسلط بیتکوین در مقایسه با دوره پیش از آن بالا بود، حدودا هفت برابر به بالا نزدیک بود و فقط یک مرتبه در جولای ۲۰۲۱ نزدیک به پایین شد. در یادداشت های پایانی، وی جسورانه بیان می کند که دوره ای از نوسانات شدید را شاهد خواهیم بود.
مجموع ارزش بازار جهانی رمزارزها هم اکنون ۱.۲۰ تریلیون دلار برآورد می شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۴۶ درصد کمتر شده است. هم اکنون ۴۷.۰۱ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیتکوین بوده که در یک روز ۰.۰۸ درصد کاهش داشته است.
حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۲۴.۲۸ میلیارد دلار است که ۳۵.۳۸ درصد کاهش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز هم اکنون ۲.۳۶ میلیارد دلار است که ۹.۷۴ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است. حجم تمام سکه های پایدار حالا ۲۱.۳۲ میلیارد دلار است که ۸۷.۷۹ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است.
به روزرسانی قیمت رمزارزها (تا ساعت ۰۷: ۵۷ دقیقه به وقت شرقی)
این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.
۱- بیت کوین
قیمت: ۲۹ هزار و ۱۹۹.۰۱ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۸۰ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۵.۷۵ درصد افزایش
۲- اتریوم
قیمت: ۱۸۹۶.۵۹ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۳۸ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۶۷ درصد افزایش
۳- تتر
قیمت: ۱.۰۰ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۲ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۲ درصد افزایش
۴- بایننس کوین
قیمت: ۳۲۱.۲۲ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۰۷ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲.۸۷ درصد کاهش
۵- یو اس دی کوین
قیمت: ۰.۹۹۹۹ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۰ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد کاهش
۶- ریپل
قیمت: ۰.۴۷۵۵ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۳۷ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر ۱.۶۴ درصد افزایش
۷- کاردانو
قیمت: ۰.۴۰۰۲ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۴۳ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۸۹ درصد افزایش
۸ - دوج کوین
قیمت: ۰.۰۸۱۱۵ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۸ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۰۱ درصد افزایش
۹- سولانا
قیمت: ۲۳.۱۵ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۰۵ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۶.۲۸ درصد افزایش
۱۰ - پولکا دوت
قیمت: ۵.۹۸ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۳۵ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۸۴ درصد افزایش
منبع:

1402/02/11
11:24:27
0.0 / 5
416
تگهای خبر: دیجیتال
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین