دو فضانورد جدید ژاپنی برای پرواز به ماه عرضه شدند

دو فضانورد جدید ژاپنی برای پرواز به ماه عرضه شدند فیکس سرور: ژاپن نام دو فضانورد جدید را به لیست فضانوردان خود برای پروازهای آینده به ماه معرفی نمود.به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، ژاپن بعد از بیش از ۱۳ سال آماده سازی برای ماموریت های آینده به ماه و پیوستن به برنامه آرتمیس (Artemis) ناسا، فضانوردان جدید خودرا انتخاب نموده است.

رئیس آژانس جستجوهای هوافضای ژاپن (JAXA) طی یک کنفرانس مطبوعاتی که در توکیو برگزار شد، ماکوتو سووا (Makoto Suwa)، ۴۶ ساله و متخصص کاهش ریسک شاغل در بانک جهانی و آیو یوندا (Ayu Yoneda)، ۲۸ ساله و جراح شاغل در مرکز پزشکی صلیب سرخ ژاپن را به عنوان فضانوردان جدید انتخاب شده معرفی نمود.

هر دو نفر، دو سال آموزش اولیه را پشت سر خواهند گذاشت و بعد از آن توسط آژانس جستجوهای هوافضای ژاپن برای انجام پرواز فضایی مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت. سووا و یوندا، دوازدهمین و سیزدهمین افرادی هستند که از زمان انتخاب اولین فضانوردان حرفه ای ژاپن در سال ۱۹۸۵ برای برنامه پروازهای فضایی انسانی این کشور انتخاب شده اند.

آژانس جستجوهای هوافضای ژاپن هم اکنون دارای ۶ فضانورد فعال است که همه آنها مرد هستند؛ همچون کویچی واکاتا که پنجمین پرواز فضایی و سومین اقامت بلندمدت خودرا در ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) به انتها می رساند. یوندا در صورت موفقیت در وضعیت فضانوردی، بعد از چیاکی موکای و نائوکو یامازاکی که هر دو بازنشسته شده اند، سومین زن ژاپنی خواهد بود که به فضا پرواز می کند.

علاوه بر پروازهای احتمالی به ایستگاه فضایی بین المللی، سووا و یوندا ممکنست روی ایستگاه فضایی «دروازه ماه» (Lunar Gateway) کار کنند. دروازه ماه، پلتفرمی است که به رهبری ناسا در مدار ماه ساخته خواهد شد و با مشارکت آژانس جستجوهای هوافضای ژاپن درحال توسعه است. سووا و یوندا ممکنست برای فرود آمدن روی ماه در ماموریت های آرتمیس ناسا انتخاب شوند.

سووا که بطور مجازی از واشنگتن دی سی در نشست مطبوعاتی شرکت کرد، اظهار داشت: فکر می کنم ماه چیزی است که مردم ژاپن به آن وابستگی ویژه ای دارند و در عین حال فکر می کنم چیزی است که ما آنرا بدیهی می دانیم، اما به ما حس شگفتی می دهد. دوست دارم از این به بعد تمام تلاش خودرا در تمرین ها به کار بگیرم تا بتوانم هر چه بیشتر به برنامه آرتمیس کمک کنم.

یوندا نیز ابراز اشتیاق مشابهی را برای کاوش در سطح ماه داشت. وی در این زمینه اظهار داشت: اگر فرصتی برای رفتن به آنجا داشته باشم، می خواهم این چالش را قبول کنم. اگر بتوانم روی ماه بایستم، دوست دارم تجربه های خودرا منتقل کنم. دوست دارم خودم را وقف این کار کنم.
سووا و یوندا در کنفرانس مطبوعاتی

1401/12/12
10:49:04
0.0 / 5
276
تگهای خبر: آموزش , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین