افزایش ۸۷ درصدی حملات باج افزاری به شرکت های صنعتی

افزایش ۸۷ درصدی حملات باج افزاری به شرکت های صنعتی به گزارش فیکس سرور، حملات باج افزاری به سازمان های صنعتی، به میزان ۸۷ درصد در سال ۲۰۲۲ نسبت به سال قبل از آن افزایش پیدا کرد.به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، شرکت امنیت سایبری "دراگوس" در گزارشی اعلام نموده است هکرها سال گذشته، صنایع معدنی در استرالیا و نیوزیلند را هدف گرفتند و به شرکتهای انرژی تجدیدپذیر در آمریکا و اتحادیه اروپا متمرکز شدند. هکرها همینطور حملات سایبری به بخش انرژی، آب، غذا، برق و گاز طبیعی را افزایش داده یا سرعت بخشیدند.

رابرت ام لی، مدیرعامل "دراگوس" اظهار داشت: هکرها تمایل دارند سراغ شرکتهای تولیدکننده بروند تا اینکه شرکتهای برق، نفت و گاز را هدف بگیرند.

"دراگوس" همینطور پی برد ابزار هک باج افزار می تواند ده ها هزار سیستم که به مدیریت زیرساخت برق جهانی، خطوط لوله گاز و شرکتهای آب کمک می کنند را مختل کند. بدافزار "پایپ دریم" که توسط گروه تهدید "چرنوویت" مورد استفاده قرار گرفته است، می تواند برای هدف گرفتن صنایع مختلف استفاده گردد و سیستم های صنعتی مختلف را مختل کند.

این شرکت امنیت سایبری همینطور به افزایش تهدیدها ضد بخش انرژی و زیرساخت حساس بعد از آغاز جنگ اکراین در سال ۲۰۲۲، اشاره نمود. باآنکه "دراگوس" اعلام نمود فعالیت مخرب، کمتر از حد انتظار بوده است اما به این اشاره نمود که یک شرکت نیروی اوکراینی، همچنان تحت حمله سایبری شدید قرار دارد.

برای دفع کردن این حملات، "دراگوس" سفارش کرد سازمان ها طرح های واکنش موثر طراحی نموده و ابزارهایی برای رصد زیرساختشان داشته باشند و دسترسی به سیستم های شان را از راه پیاده سازی احراز هویت دو مرحله ای، امن کنند.

این گزارش بعد از یافته هایی انتشار یافته که از رکود در باج گیری در رابطه با هک حکایت دارند. بر اساس گزارش شرکت تحلیل بلاکچین چینالایز، در مجموع، پرداخت ها به گروههای باج افزاری در سال ۲۰۲۲ به میزان قابل ملاحظه ای کاهش پیدا کرد و قربانیان، ۴۵۶.۸ میلیون دلار به هکرها ارسال کردند که کمتر از ۷۶۵.۵ میلیون دلار در سال ۲۰۲۱ بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، حملات باج افزاری طی هفته های اخیر، سبب مختل شدن بازار مشتقات و سیستم های مدارس دولتی در آریزونا و ماساچوست شد.

منبع:

1401/11/26
10:05:32
0.0 / 5
338
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین