وحیدی:

قطعی سراسری اینترنت به سبب برگزاری کنکور معنایی ندارد

قطعی سراسری اینترنت به سبب برگزاری کنکور معنایی ندارد به گزارش فیکس سرور، یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: معنایی ندارد به سبب برگزاری کنکور، اینترنت در کل کشور قطع شود؛ اگر هم بنا به قطعی اینترنت باشد باید در محدوده حوزه های برگزاری آزمون و در یک شعاع خاص آن منطقه اعمال شود.


محمد وحیدی در گفت و گو با ایسنا در واکنش به طرح موضوع قطع اینترنت سراسری به سبب برگزاری کنکور اظهار داشت: سازمان سنجش در دو سال قبل و در برگزاری کنکور اقدام خوبی در امتداد ردیابی تعدادی از تجهیزات الکترونیکی انجام داد؛ بدین شکل که در محل برگزاری حوزه آزمون کنکور سیستم های ردیابی تعبیه شد تا در صورت وجود تجهیزات مربوطه آنها را کشف کنند.
وی افزود: بتازگی پیشنهادی برای قطعی اینترنت در سطح کشور در ایام برگزاری کنکور خصوصاً در زمینه هایی با تراکم بیشتر داوطلبان مطرح گردیده است البته که وزارت ارتباطات اعلام نموده می تواند در شعاع و محدوده نقاط برگزاری آزمون، اینترنت را قطع کند در این صورت عملا در آن محدوده، سیگنال های ورودی و خروجی اینترنت دریافت نمی شود.
این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: اگر عملکرد ابزارهای ردیابی تعدادی از تجهیزات الکترونیکی مورد تایید سازمان سنجش است، دیگر قطع اینترنت در آن حوزه ها معنا ندارد اما اگر به ابزارهای خودشان اطمینان ندارند و احتمالاً موجب نگرانی می شود، این کار صورت گیرد.
وی در جمع بندی بیان کرد: بر این اساس قطعی اینترنت در کل کشور به سبب برگزاری کنکور معنایی ندارد پس پیشنهاد کمیسیون آموزش و تحقیقات این است که اینترنت نقطه ای و در محدوده حوزه های برگزاری کنکور قطع شود و کنکور هم در ایام جمعه برگزار شده تا با قطع نقطه ای اینترنت، کسب وکار مردم گرفتار لطمه نشود.
این نماینده مجلس شورای اسلامی همین طور با اشاره به محدودیت های اجتماعی همچون ممنوعیت تردد خودرو در بعضی از کشورها در زمان برگزاری کنکور اظهار داشت: اعمال محدودیت ها فقط مختص کشور ما نیست بطورمثال در کره، بوق زدن در روز برگزاری کنکور ممنوعست و در تعداد دیگری از کشورها کنترل های رفت و آمد، آلودگی های صوتی و محیطی اعمال می شود؛ طبیعتا برای مساعدت با داوطلبان باید آرامش نسبی اجتماعی را ارتقا داد.
وحیدی در آخر با اشاره به اعلام سازمان سنجش برای برگزاری آزمون مجدد برای تعدادی از داوطلبان کنکور، اظهار داشت: سازمان سنجش پس از اعلام نتیجه کنکور با استناد به ماده ۱۱ بررسی تخلفات، تعدادی از داوطلبان را به سبب تشابهات پاسخنامه ملزم به برگزاری آزمون مجدد کرده اما اگر سازمان سنج به افرادی مشکوک است، اعلام نتیجه کنکور آنها را منوط به بررسی نهایی کند نه این که نتایج اعلام شده و بعد بررسی ها را انجام دهند؛ اگر هم این تشابهات پاسخنامه به سبب استفاده از ابزارهای الکترونیکی باشد یعنی عملکرد ردیاب ها درست نیست. این وضعیت به مفهوم قرار دادن داوطلبان در یک پاردوکس است.





منبع:

1401/10/18
13:24:00
0.0 / 5
312
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین