افشای همکاری مخفیانه توییتر در پروپاگاندای ضد ایرانی پنتاگون

افشای همکاری مخفیانه توییتر در پروپاگاندای ضد ایرانی پنتاگون به گزارش فیکس سرور، تحقیقاتی که بر مبنای اسناد داخلی توییتر انجام شده است، نشان داده است توییتر به تقویت پروپاگاندای ارتش آمریکا در خاورمیانه همچون تبلیغات ضد ایران، کمک کرده است.به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، پایگاه خبری الجزیره در گزارشی نوشت: تحقیقات لی فانگ، خبرنگار نشریه آنلاین اینترسپت که با استفاده از اسناد داخلی توییتر انجام شده است، نشان داده است توییتر با پنتاگون برای تقویت تبلیغات رسانه ای در رابطه با فعالیت های ارتش آمریکا در خاورمیانه همکاری کرده و با وجود وعده هایی که برای متوقف کردن کمپینهای نفوذ دولتی داده، اجازه داده است حسابهای جعلی، روایتهایی در جهت پشتیبانی از آمریکا منتشر کنند.

توییتر مخفیانه لیست سفید ویژه ای از حسابهایی که توسط فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) اداره می گردند، ایجاد کرد و اجازه داد این حسابها از شناسایی شدن بعنوان هرزنامه و حساب جعلی، مستثنی شوند و امکان مشاهده بیشتر آنها در این پلت فرم را فراهم نمود.

بر اساس تحقیقات خبرنگار اینترسپت، بعد از آنکه مقامات ارتش آمریکا از توییتر خواستند امکان مشاهده بیشتر ۵۲ حساب عرب زبان برای نشر گسترده پیامهای خاص را فراهم آورد، توییتر بی سر و صدا این توانایی را در سال ۲۰۱۷ معرفی نمود.

حسابهای اولویت دار سنتکام، اطلاعاتی در پشتیبانی از روایتهای ارتش آمریکا همچون انتقاد از ایران، پشتیبانی از جنگ مورد حمایت آمریکا و عربستان در یمن و ادعاهایی در رابطه با دقت فوق العاده حملات پهپادی آمریکا منتشر نمودند.

سنتکام متعاقبا در مواردی با استفاده از تصاویر پروفایل و بیوهای جعلی برای نشان دادن اینکه حسابهای کاربری مذکور توسط افراد عادی در خاورمیانه اداره می گردند، مالکیت خود بر این حسابها را پنهان کرد.

به گفته فانگ، باآنکه توییتر اعلام نموده است اجازه فعالیت های نفوذ فریبکارانه که با پشتوانه دولتی انجام می شوند را نمی دهد اما این شرکت شبکه اجتماعی، از فعالیت پوششی سنتکام آگاه بوده و اجازه داده است این حساب ها حداقل تا ماه می سال ۲۰۲۲ در این پلت فرم فعالیت کنند.

فانگ روز سه شنبه در توییتر اعلام نمود: یک مقام توییتر که با من صحبت می کرد، اظهار داشت: از این تغییر پنهانی، احساس فریب خوردگی می کند. با این وجود، خیلی از ایمیلهایی که در طول سال ۲۰۲۰ ارسال شدند، نشان می دهند مدیران ارشد توییتر به خوبی از شبکه وسیع حساب های جعلی و تبلیغات پنهانی وزارت دفاع آمریکا آگاه بودند و این حساب ها را معلق نکردند.

این افشاگری، جدید ترین مورد از مجموعه گزارشهای انتشار یافته از اسناد داخلی توییتر است که توسط ایلان ماسک در اختیار خبرنگاران و نشریات مختلف قرار گرفته است.

ایلان ماسک که یکی از ثروتمندترین افراد جهان است و توییتر را در اکتبر خریداری کرد، مدیریت قبلی این شرکت را به سانسور و پشتیبانی از دیدگاهها و شخصیتهای لیبرال متهم کرده و انتشار این اسناد را در جهت کوشش برای افزایش شفافیت در رابطه با فعالیت های این پلت فرم شبکه اجتماعی در دوران مدیریت قبلی، اعلام نموده است.

اسناد داخلی توییتر وجود فهرست سیاهی که دسترسی به چهره های محافظه کار را محدود کرده و همینطور تلاشهای داخلی در توییتر که به ممنوعیت دائمی حضور دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا در این پلت فرم منتهی شد را نشان داده است.

منبع:

1401/10/02
19:03:29
0.0 / 5
419
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین