حساب های خبرنگاران در توییتر از تعلیق خارج می شود

حساب های خبرنگاران در توییتر از تعلیق خارج می شود به گزارش فیکس سرور، ایلان ماسک روز شنبه اعلام نمود حساب های توییتر خبرنگاران گوناگونی که در جنجال بر سر انتشار اطلاعات عمومی در رابطه با هواپیمای این میلیاردر تعلیق شده بودند را برمی گرداند.به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، ایلان ماسک، مالک و مدیرعامل توییتر، در توییتی نوشت: افرادی صحبت کرده اند؛ مسدودیت حسابهایی که موقعیت مکانی من را منتشر نموده بودند، برداشته خواهد شد.

توییتر اوایل هفته گذشته حساب های کاربری چندین خبرنگار برجسته همچون واشنگتن پست، سی ان ان و نیویورک تایمز که اطلاعات ایلان ماسک را زیر پوشش قرار داده و امنیت خانواده او را به مخاطره انداخته بودند را تعلیق کرده بود. این اقدام، انتقاد مقامات دولتی، گروههای کنشگر و سازمان های ژورنالیستی سراسر جهان را برانگیخته بود و بعضی از آنها اعلام نموده بودند این پلتفرم شبکه اجتماعی، آزادی بیان را به خطر انداخته است. مقامات کشورهای فرانسه، آلمان، انگلیس و اتحادیه اروپا پیشتر تعلیق حساب های خبرنگاران در توییتر را محکوم کرده بودند.

اتحادیه اروپا روز جمعه ایلان ماسک را به تحریم تهدید کرده بود. ورا یورووا، نایب رییس کمیسیون اروپا در امور ارزش ها و شفافیت در توییتی نوشته بود: خبر تعلیق خودسرانه خبرنگاران در توییتر، نگران کننده است. یورووا، به جزئیات بیشتر در رابطه با تحریم ها اشاره نکرد. تحت قانون خدمات دیجیتال اتحادیه اروپا، شرکت ها برای نقض این قانون، می توانند معادل شش درصد از درآمد سالانه جهانی شان جریمه شوند.

همچنین شرکت توییتر به صورت جداگانه اعلام نمود حساب هایی که برای نقض مقررات این پلتفرم مسدود شده بودند را برمی گرداند و این شرکت می خواهد ظرف ۳۰ روز آینده، حساب های تعلیق شده بیشتری را احیا کند.

توییتر روز جمعه در یک رشته توییت اعلام نمود این پلتفرم سیاست های گوناگونی را شناسایی کرده که تعلیق دائمی حساب بر مبنای آنها، اقدام نامناسبی بوده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، حساب های تعلیق شده ای که قابل دسترس می شوند، همچنان باید به مقررات این پلتفرم عمل کنند. تعلیق دائمی برای تخلفات جدی، به قوت خود باقی خواهد ماند.

منبع:

1401/09/27
11:35:48
0.0 / 5
377
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین