همکاری ناسا با شرکت آرایشی و بهداشتی برای نظافت فضانوردان

همکاری ناسا با شرکت آرایشی و بهداشتی برای نظافت فضانوردان فیکس سرور: ناسا با یک شرکت آرایشی و بهداشتی آمریکایی همکاری می کند تا وسایل مراقبت شخصی و نظافت فضانوردان را جهت استفاده و آزمایش آنها به فضا ارسال نماید.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از ناسا، براساس بیانیه مطبوعاتی شرکت خودمراقبتی کولگیت-پالمولیو(Colgate-Palmolive)، این شرکت با آژانس فضایی آمریکا(ناسا) جهت بررسی راهکارهای نوآورانه برای پیشبرد سلامت دهان، مراقبت شخصی و سلامت پوست برای فضانوردان و حتی جمعیت های روی زمین وارد همکاری شده اند.
دکتر کدی کولمن(Cady Coleman) فضانورد سابق ناسا به سبب این قرارداد به عنوان مشاور انجام آزمایش ها تحت این قرارداد فعالیت خواهدنمود.
این پروژه جدید که توافقنامه قانون فضایی(SAA) نامیده می شود، شاهد همکاری شرکت کولگیت و ناسا برای آزمایش فناوری های این شرکت در زمینه بهداشت دهان، سلامت پوست و محصولات مراقبت شخصی است که می تواند به حفظ یا حتی بهبود سلامت و رفاه همه مسافران فضا در مدار نزدیک زمین، قبل، در حین و پس از ماموریت های طولانی مدت کمک نماید. در این قرارداد همین طور از ایستگاه فضایی بین المللی(ISS) به عنوان یک لابراتوار استفاده می شود.
پایداری فراتر از زمین
این همکاری همین طور شاهد بررسی پایداری فراتر از کاربردهای آن در سیاره ما و در فضا خواهد بود، برای اینکه کولگیت و ناسا، بهداشت پایدار را برای اعضای خدمه ناسا به شکل قرص های خشک و بدون آب و فناوری های بسته بندی فشرده بررسی خواهند کرد.
دکتر کولمن می گوید: من از کار با تیم کولگیت هیجان زده هستم، برای اینکه آنها با ناسا همکاری می کنند تا درک بهتری از نحوه حفظ یک محیط سالم برای انسان هایی که در فضا زندگی و کار می کنند، ارایه کنند. ایستگاه فضایی بین المللی محل آزمایش ما برای ماموریت های آینده به ماه و مریخ است و فرصت مهمی برای درک چگونگی بهینه سازی سلامت خدمه و عملکرد در وضعیت ریزگرانش فراهم می آورد و مانند خیلی از تحقیقاتی که ما در فضا انجام می دهیم، این کار همین طور می تواند به اکتشافاتی منجر شود که سلامت و رفاه را برای همه مردم روی زمین ارتقا می دهد.
دکتر کدی کولمن قبلاً یک شیمیدان پلیمر در نیروی هوایی بوده و به مدت ۲۴ سال با ناسا همکاری کرده است. او سه ماموریت فضایی را به انجام رسانده و بیش از ۱۰۰ آزمایش مختلف را در فضا انجام داده است.
نوآوری های مراقبت از دهان و فناوری های بهداشتی مرتبط، فناوری های مراقبت از پوست پیشگیرانه و درمانی، محصولات کم آب و بسته بندی پایدارتر و مناسب برای پرواز فضایی و زندگی در مدار نزدیک زمین، همگی توسط کولمن و گروهش در این پروژه مورد بررسی قرار خواهند گرفت.
استفان حبیف، مدیر ارشد فناوری کولگیت می گوید: ما از این همکاری با ناسا ذوق زده هستیم. من هیجان زده هستم که ببینم چگونه درک شرایط عجیب سفرهای فضایی می تواند بینش ها و راهکارهای تاثیرگذاری را برای همه مردم، چه آنها که درحال سفر به فضا هستند و چه درحال گذراندن روز خود در همین جا روی زمین، به همراه داشته باشد تا آینده ای سالم تر داشته باشند.
سایر ابتکارات خارج از زمین
این نخستین تلاش کولگیت در خارج از سیاره زمین نیست. این شرکت قبلاً دو پژوهش جداگانه را در محیط ریزگرانش در ایستگاه فضایی بین المللی انجام داده است.
کولگیت در سال ۲۰۲۱ با هدف توسعه راهکارهای مؤثرتر مراقبت از دهان بر روی زمین، چگونگی رشد پلاک در وضعیت ریزگرانش را در ایستگاه فضایی بین المللی مطالعه کرد. سپس در اوایل سال جاری میلادی، زیرمجموعه مراقبت از پوست این شرکت، نخستین پژوهش در مورد سلامت پوست در بخش خصوصی را در ایستگاه فضایی بین المللی برای درک بهتر اثرات شرایط ریزگرانش بر ژن های در رابطه با پوست و سلامت کلی پوست شروع کرد.
داده های جمع آوری شده از هر دوی این آزمایش ها اکنون توسط پژوهشگران این شرکت برای تولید محصولات بهبودیافته تر هم در زمین و هم در فضا مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرند.
منبع:

1401/09/21
15:11:32
0.0 / 5
371
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین