در كمیسیون اجتماعی انجام شد

مهلت ۱۰ روزه به شرکت مخابرات برای تبدیل وضعیت ایثارگران شاغل در آن

مهلت ۱۰ روزه به شرکت مخابرات برای تبدیل وضعیت ایثارگران شاغل در آن به گزارش فیکس سرور عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از بررسی مبحث تبدیل وضعیت ایثارگان شاغل در شرکت مخابرات با حضور وزیر ارتباطات اطلاع داد و اظهار داشت: به شرکت مخابرات ۱۰ روز مهلت داده شد تا مشکل تبدیل وضعیت کارکنان شرکتی شرکت مخابرات را رفع کنند.


کیومرث سرمدی در گفت و گو با ایسنا در تشریح جلسه امروز (شنبه) کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بیان نمود: دستورکار جلسه امروز بحث درخواست اعمال ماده ۲۳۴ قانون آئین نامه داخلی مجلس در ارتباط با تبدیل وضعیت پرسنل شاغل در شرکت مخابرات بود که با حضور زارع وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و سلطانی مدیرعامل شرکت مخابرات و برخی از معاونین آنها تشکیل شد.
ایشان در ادامه خاطرنشان کرد: با عنایت به این که در گذشته هم جلساتی در این رابطه داشتیم در جلسه امروز هم بحث استنکاف شرکت مخابرات از اجرای قانون تبدیل وضعیت ایثارگران که منوط به این شده بود که مدتی بررسی نمایند و برای اظهار نظر نهایی در این نشست حضور پیدا کنند، بررسی گردید.
عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس اضافه کرد: کلیت رسیدگی به این شکل است که به لحاظ این که شرکت مخابرات حدودا ماهیت غیر دولتی دارد و حدود ۲۰ درصد از سهام آن متعلق به دولت بوده و مابقی متعلق به ستاد اجرایی فرمان امام، بخشی به سهامداران سهام عدالت و بنیاد تعاون که وابسته به سپاه است می باشد، ازاین رو اینها بعنوان سهامداران اصلی باید پاسخگوی اجرای این قانون برای ایثارگران زیر پوشش خود باشند.
سرمدی خاطرنشان کرد: در این خصوص در جلسه امروز کمیسیون اجتماعی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در توضیحات خود آماری عرضه داد که در شرکت ها و سازمان هایی که زیر نظر وزارت ارتباطات قرار دارند، مبحث تبدیل وضعیت را اجرا کرده اند، اما در شرکت مخابرات که درصد عمده آن بخش خصوصی است با توضیحاتی که مدیرعامل شرکت مخابرات عرضه دادند و صحبت های نمایندگان قرار بر این شد که به مدیرعامل شرکت مخابرات ایران ۱۰ روز مهلت داده شود تا در نشست با سهامداران اصلی این قانون را اجرا کنند.
وی ادامه داد: در نهایت در کمیسیون اجتماعی تصمیم گرفته شد که اگر در مهلت مقرری که تعیین شده این قانون اجرایی نشد و به شکلی به قانون تمکین نکردند، درخواست اعمال ماده ۲۳۴ قانون آئین نامه داخلی مجلس به صحن علنی ارجاع داده شود که طبیعتا پس از تصویب در صحن علنی به مراجع قضایی ارجاع داده شود.
نماینده مردم اسدآباد در مجلس در جمع بندی نشست امروز (شنبه) کمیسیون اجتماعی اظهار داشت: مسؤلان شرکت مخابرات قبول و تعهد کردند که تا ۱۰ روز آینده مشکل تبدیل وضعیت کارکنان شرکتی شرکت مخابرات را رفع کنند.
منبع:

1401/04/27
13:41:11
0.0 / 5
992
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین