رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی خبر داد

ابزار دولتی كنترل بخش خصوصی

ابزار دولتی كنترل بخش خصوصی فیكس سرور: رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از ظرفیت بزرگ بخش خصوصی در عرضه خدمات اطلاع داد و گفت كه البته دولت برای دخالت در این حوزه مقرراتی در نظر گرفته است.به گزراش ایسنا، حسین فلاح در نشستی تخصصی با مبحث بررسی نظام نامه پیوست فناوری اطلاعات با اشاره به اینكه بیش از ۹۵ درصد از ظرفیت های عرضه خدمات این حوزه در اختیار بخش خصوصی است، اظهار داشت: نظام نامه پیوست فناوری اطلاعات چارچوب هایی را برای دخالت بخش دولتی در این حوزه مقرر می كند. در همین راستا طبق مصوبه ۱۶۳ كمیسیون تنظیم مقررات مقرر شده است كه از ظرفیت های داخلی بیشتر استفاده شود. ما موظف شده ایم بر این اساس اپراتورها را ارزیابی و فرآیندهای تشویقی را اجرا كنیم.

وی با اشاره به اینكه دو تشكل بزرگ صنفی صنف تولیدكنندگان تجهیزات و نظام صنفی رایانه ای كشور وظیفه ارزیابی و تشخیص تولیدات داخلی را دارند، اظهار داشت: در واقع خود صنف ها كار اصلی را انجام می دهند و تشخیص می دهند كه آیا اساسا شركت هایی كه خواهان قرارداد هستند از ظرفیت تولید داخلی برخوردار هستند یا نیستند. عمده مصرف تولیدات داخلی توسط چند اپراتور تلفن های همراه و مخابرات تولید می گردد كه ما فرآیند اصلاح پروانه این شركت ها را داشته ایم.

فلاح با اشاره به اینكه مجموعه مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی می تواند سبب حمایت بیشتر از تولید داخلی شود، اظهار داشت: پیوست فناوری اطلاعات علیرغم لازم الاجرایی بودن آن، اما به صورت یك طرفه انجام می گردد. مواردی كه در پروانه اپراتورها جای داده ایم در نهایت از نظر اجرایی كار را برای تنظیم مقررات بسیار راحت تر كرده است.

 

1396/07/26
20:18:17
5.0 / 5
5942
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین