تلگرام اطلاعات کاربران را لو داد

تلگرام اطلاعات کاربران را لو داد تلگرام مدعی است تا به امروز صفر بایت از اطلاعات کاربران را هم در اختیار اشخاص ثالث همچون دولت ها قرار نداده است اما اشپیگل گزارشی خلاف ادعای این سرویس پیام رسان منتشر نمود.به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، مجله آلمانی اشپیگل به نقل از منابع آگاه گزارش کرده است تلگرام به شماری از درخواستهای دفتر پلیس جنایی فدرال آلمان برای در اختیار گذاشتن اطلاعات کاربران این سرویس پیام رسان در ارتباط با مظنونین فعالیت های تروریستی و سوءاستفاده از کودکان پاسخ داده است. با این وجود درخواستهای در ارتباط با پرونده های جنایی دیگر را کم و بیش نادیده گرفته است.

تا به این تاریخ، تلگرام در بخش حقایق و پرسشهای وبسایت خود، تاکید کرده که صفر بایت از دیتای کاربر را به اشخاص ثالث همچون دولت ها منتقل کرده است. در بخش ۸.۳ از سیاست حریم خصوصی که آخرین بار در سال ۲۰۱۸ بروزرسانی شد، تلگرام اعلام نموده که آدرس IP و شماره تلفن کاربران را زمانی در اختیار مقامات قرار خواهد نمود که حکمی در ارتباط با اتهامات در ارتباط با تروریسم ارائه نمایند. با این وجود با وجود وعده ای که برای انتشار گزارشهای نیم سالانه درباره هر گونه فعالیت افشاگری داده، هیچگاه واقعا چنین کاری نکرده است.

دولت آلمان تلگرام را که در دوبی مستقر است، برای همکاری با بازرسان خود درباره فعالیت گروههای افراطی راستگرا که از تلگرام برای اشاعه و هماهنگی فعالیتهایشان استفاده می نمایند، تحت فشار قرار داده است. تلگرام به تازگی اقدامات اجرایی خویش را افزایش داده اما ممنوعیتهای کاربری و گروهی تلگرام به حدی که نمایندگان قانون خواهان بوده اند، جامع بوده است.

روسیه به علل مشابه، در سال ۲۰۱۸ به علت امتناع تلگرام از دادن کلیدهای رمزنگاری خود تحت قوانین ضد تروریسم فدرال، به مقابله با این اپلیکیشن برخواست. تلگرام در سال ۲۰۲۰ با روسیه به توافق رسید که اجازه داد این اپلیکیشن با نظارت بیشتر به روسیه برگردد.

بر اساس گزارش وبسایت اندروید پلیس، اینکه تلگرام همچنان به کاربران روسیه پنجره ای برای دسترسی به اطلاعات می دهد، نشانه خوبی است اما پرسش ها درباره اینکه تلگرام چه میزان از اطلاعات کاربرانش را به دولت ها داده است، همچنان بدون پاسخ مانده است.

منبع:

1401/03/16
21:43:51
0.0 / 5
388
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین