مزایای برنده شدن در لاتاری ۲۰۲۳

مزایای برنده شدن در لاتاری ۲۰۲۳ فیکس سرور: شرکت کنندگانی که در بازه زمانی اعلام شده ثبت نام خود را طبق اصول و قوائد اعلام شده توسط سیستم ثبت نام لاتاری انجام داده باشند طبق روال سال های گذشته نتیجه ثبت نام لاتاری این عزیزان در اواسط ماه اردیبهشت یا همان ماه می میلادی اعلام می شود.


نتیجه لاتاری 2023  در تاریخ 17 اردیبهشت 1401 مشخص شد و افرادی که در این دوره ثبت نام گرین کارت آمریکا برنده شده اند، با سوالاتی در مورد نحوه آغاز امور برندگان لاتاری، زمان دقیق تکمیل فرم DS260 و ... مواجه  شدند. در این مقاله قصد داریم تا به تمام سوال های مهم و کلیدی شما عزیزان در مورد نتایج لاتاری و برندگان لاتاری 2023 پاسخ دهیم.

زمان اعلام نتایج لاتاری 2023

تاریخ اعلام نتایج لاتاری

زمان دقیق اعلام نتایج لاتاری 2023 به وقت ایران 17 اردیبهشت 1401 در ساعت 20:30 می باشد و افرادی که اقدام به ثبت نام در دوره 2023 کرده بودند می توانند از این تاریخ به بعد نسبت به بررسی نتیجه ثبت نام لاتاری خود اقدام نمایند.

نکته: معمولا ساعت اولیه که سایت اصلی لاتاری باز می شود با توجه به مراجعه کننده زیاد به این سایت امکان دارد سایت لاتاری با توجه به ترافیک بالا دچار اختلال شود ولی مشکلی از این بابت وجود نخواهد داشت می توانید در چند دقیقه دیگر اقدام به بررسی نتیجه کنید و یا این بررسی را به یک شرکت مهاجرتی بسپارید.

هرسال نتایج لاتاری چه ماهی مشخص می شود؟

خوب است بدانید نتایج لاتاری حدود 6 ماه بعد از ثبت‌نام اعلام می‌شود. شرکت کنندگانی که در بازه زمانی اعلام شده ثبت نام خود را طبق اصول و قوائد اعلام شده توسط سیستم ثبت نام لاتاری انجام داده باشند طبق روال سال های گذشته نتیجه ثبت نام لاتاری این عزیزان در اواسط ماه اردیبهشت یا همان ماه می میلادی اعلام می شود. این بازه زمانی معمولا در سال های گذشته به طور ثابت بوده است و شاید روز اعلام نتیجه تفاوت داشته باشد.

آیا نتیجه لاتاری در سایتی منتشر می شود؟

به دلیل حفظ حریم شخصی پاسخ به این سوال خیر می باشد، مشاهده نتایج لاتاری باید توسط خود شخص و یا نماینده ثبت نام کنند فرد بررسی شود و به شکل لیست مانند نمی باشد و در سایتی منتشر نمی شود. فقط تنها عددی که بعد از اعلام نتایج لاتاری مشخص می شود تعداد ثبت نام کننده کشورهای مختلف می باشد.

چگونه نتایج لاتاری را بررسی کنیم؟

خیلی از افرادی که اقدام به ثبت نام کردند سوال پیش می آید که چگونه باید نتایج را بررسی کنند این افراد باید به سایت اصلی لاتاری مراجعه نمایند و یا استعلام نتیجه لاتاری خود را به یک موسسه معتبر در این زمینه بسپارند.

 

قرعه کشی لاتاری

قرعه کشی لاتاری هر ساله پس از ثبت نام انجام می شود و افراد برنده از بین سهمیه هر کشور تعیین می شوند، البته که میزان افرادی ثبت نام بیش از تعداد ویزاهای سالانه می باشد، اما به نسبت آمار برندگان هر کشور از جمله ایران بسیار مناسب است.

 

چند نفر در لاتاری ثبت نام می کنند؟

طبق قانون مهاجرت آمریکا تعداد ویزای لاتاری) برای هر سال 55000 ویزا است که در برنامه لاتاری گرین کارت تعداد 50000 ویزا بین شرکت کنندگان توزیع می‌شود. به هر کشور حداکثر 7% از کل ویزاهای موجود اختصاص می‌یابد. برخی کشور ها به این حد نمی‌رسند.

سهمیه ایران در لاتاری چند نفر می باشد؟

 ایران جزء کشورهایی است که هرسال حدود 5000 ویزا دریافت می‌کند موضوعی که مهم می باشد این است که به طور مثال همین کشور ایران زمان برنده شدن حدود 6000 هزار نفر باشد شاید موفق به برنده شدن باشند ولی 5000 هزار گرین کارت تعلق می گیرد این موضوع هم به دلیل این می باشد که بعضی از افراد بعد از برنده شدن اقدام به پیگیری کارهای خود نمی کنند و یا شرایط لازم را ندارند و همین موضوع باعث از بین رفتن این شانس خواهد شد. آمار دقیق تعداد ایرانیان شرکت کننده در لاتاری 2023 بعد از اعلام نتایج مشخص خواهد شد.

ثبت نام لاتاری

ثبت نام لاتاری نیز هر ساله در ماه اکتبر آغاز میشود (بین مهر تا آبان) که البته این تاریخ گاهی زودتر نیز باشد، که این مسئله به دستور العمل اداره مهاجرت آمریکا ارتباط دارد، اما پس از باز شدن وب سایت ثبت نام لاتاری، افراد می توانند به مدت حداثل یک ماه نسبت به ثبت نام لاتاری اقدام نمایند.

 

در صورت برنده شدن در لاتاری چه مزایایی به افراد تعلق می گیرد؟

 

مزایای برنده شدن در لاتاری 2023

داشتن گرین کارت آمریکا به معنی حق سکونت دائم در امریکا خواهد بود و باید گفت کسی که گرین کارت آمریکا دارد با فردی که شهروند آمریکایی است از لحاظ حقوق شهروندی هیچ تفاوتی ندارد.

 1. حق کار در بخش های دولتی و خصوصی آمریکا
 2. تحصیل و استفاده از امکانات نظام آموزش عالی آمریکا
 3. حق گرفتن کارت شهروندی آمریکا
 4. گرفتن پاسپورت آمریکایی پس از اخذ شهروندی
 5. سفر به کشور های دیگر
 6. استفاده بیمه و نظام بهداشت و درمان ایالات متحده آمریکا
 7. برخورداری از خدمات شهروندی آمریکا
 8. مهاجرت به همراه همسر و فرزندان مجرد زیر 21 سال

آیا سایت لاتاری نتایج را اعلام می کند؟

با توجه به اینکه زمان  ثبت نام از شما اطلاعات تماس و ایمیل خواسته می شود ولی بهتر است این موضوع را بدانید که سایت اصلی لاتاری زمان اعلام نتایج هیچ ایمیل و پیامی برای افراد ثبت نام شده ارسال نمی کند. و باید خودشان اقدام به بررسی نتایج کنند.

سایت اعلام نتایج لاتاری 2023

سایت اصلی لاتاری فقط جهت ثبت نام و اعلام نتایج لاتاری فعالیت می کند. افرادی که  از طریق سایت لاتاری اقدام به ثبت نام کردند می توانند نتیجه لاتاری 2023 خود را هم در همین سایت چک کنند. بعضی از افراد با توجه به عدم آگاهی کافی و به دلیل محدودیت هایی در زبان انگلیسی برای کار با سایت های به زبان انگلیسی نیاز دارند و از آن جایی که سایت اصلی لاتاری به صورت انگلیسی می باشد کار برای این افراد کمی سخت می شود. در بعضی از موارد افراد ثبت نام کنند در لاتاری کارهای مربوط به لاتاری خود را به شرکت های مهاجرتی می سپارند و این شرکت ها با توجه به داشتن نیروهای متخصص به صورت دقیق و اصولی در زمان های اعلام شده از سوی آمریکا، نتایج لاتاری 2023 را متوجه می شوند و اطلاع رسانی انجام می دهند.

برای دریافت اعلام نتیجه لاتاری خود به چه مدارکی نیاز داریم؟

بعد از اتمام ثبت نام در بازه زمانی اعلام شده که برای لاتاری 2023 سال گذشته (1400) از اواسط مهر ماه تا اواسط آبان ماه برگزار شد، صفحه ای حاوی "Confirmation number  " (کانفرمیشن نامبر) که یک کد 16 رقمی می باشد و همچنین  اطلاعات ثبت شده شما مشاهده می کنید که این مدرک اصلی شما زمان اعلام نتایج لاتاری محسوب می شود و باید این صفحه را پرینت بگیرید و یا به صورت فایل ذخیره کنید. برای چک کردن نتایج لاتاری فقط به رسید ثبت نام لاتاری خود نیاز دارید و نیاز به مدارک دیگری نمی‌باشد.

 

چگونه بدون داشتن کانفرمیشن نامبر نتایج لاتاری را بررسی کنیم؟

در صورت گم شدن کد رهگیری ثبت نام لاتاری یا همان کانفرمیشن نامبر، باز هم امکان استعلام نتیجه لاتاری وجود دارد برای این کار می توانید از طریق فرم فراموشی کانفرمیشن این کار را انجام دهید. ولی حتما آدرس ایمیلی که موقع ثبت نام وارد کردید را باید مجدد وارد نمایید تا اطلاعات شما بازیابی شود.

در صورتی که در لاتاری برنده شویم چه پیغامی نماش داده می شود؟

You have been randomly selected for further processing in the diversity immigrant visa program for the fiscal year

 1. نمایش اطلاعات ثبت شده متقاضی در هنگام ثبت نام مانند نام و نام خانوادگی و آدرس
 2. کیس نامبر انحصاری فرد برنده شده
 3. محل مصاحبه (قابل تعویض در فرم DS-260) می باشد.

پیغام برنده شدن در لاتاری

در صورتی که در لاتاری برنده نشویم چه پیغامی نماش داده می شود؟

Based on the information provided, the Entry HAS NOT BEEN SELECTED for further processing for the

Electronic Diversity Visa program at this time.

این پیغام در صورتی نمایش داده می شود که شما در دوره ایی که اقدام به ثبت نام کردید برنده نشدید و باید مجدد در دوره بعد که حدود 5 الی 6 ماه دیگر برگزار می شود شانس خود را امتحان کنید.

اگر اطلاعات را اشتباه وارد نماییم چه پیغامی نمایش داده می شود؟

The information entered is not valid

Please review the confirmation number , last/family name, and year of birth

اکثرا زمانی این پیغام نمایش داده می شود که افراد به اشتباه به جای وارد کردن نام خانوادگی، نام خود را وارد می کنند.

سخن آخر در مورد نتایج لاتاری

هر سال تعداد زیادی از افرادی که در لاتاری شرکت کردند بی صبرانه منتظر اعلام نتایج لاتاری هستند. در این دوره هم به همین روال می باشد و بسیاری از شرکت کنندگان منتظر مشاهده نتایج لاتاری 2023 در اردیبهشت ماه هستند و این قسمت از پروسه لاتاری آمریکا جز پر استرس ترین و همچنین هیجان انگیزترین مراحل آن می باشد. به زودی تاریخ نتایج لاتاری 2023 فرا خواهد رسید و اسامی برندگان لاتاری از ایران قابل مشاهده خواهد بود.

شرکت های مهاجرتی

نکته مهم که شرکت کنندگان باید آن را فراموش نکنند این است که سیستم برگزار کننده لاتاری، نتایج لاتاری را (حتی اگر برنده شده باشید) اطلاع رسانی نخواهد کرد و خود شرکت کنندگان باید با پیگیری آخرین اخبار لاتاری 2023 در زمان مقرر به سایت لاتاری مراجعه فرمایند و وضعیت نتیجه را بررسی کنند. فقط افرادی که ثبت نام آن ها توسط مجموعه های مهاجرتی داخلی انجام شده از طریق ایمیل و پیام اطلاع رسانی خواهد شد.

منبع: اداره مهاجرت آمریکا

 

1401/03/02
16:20:16
0.0 / 5
386
تگهای خبر: رپورتاژ , آموزش , خدمات , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین