تعداد سایت های 4G ایران به ۳۵ هزار رسید

تعداد سایت های 4G ایران به ۳۵ هزار رسید فیکس سرور: مروری بر آمارهای رسمی گویای آنست که تا اختتام اسفند سال ۱۴۰۰، اپراتورهای تلفن همراه تا حالا بیش از ۱۱۸ هزار BTS سایت فعال شبکه تلفن همراه راه اندازی کرده اند که از این میان، ۳۵ هزار سایت 4G است.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گزارشی منتشر نموده که طبق آن، تا آخر اسفند ماه سال ۱۴۰۰، مجموعا ۱۱۸ هزار و ۳۷۹ سایت 2G و 3G و 4G توسط اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل به راه افتاده است.
در اپراتور همراه اول، ۹۶.۵ درصد زیر پوشش 2G و ۸۵ درصد زیر پوشش 3G و ۸۱ درصد زیر پوشش 4G قرار دارند. همینطور تعداد شهرهای زیر پوشش تا آخر سه ماهه چهارم به ۱۳۹۵ و تعداد روستاهای زیر پوشش به ۴۴ هزار و ۹۱۸ رسیده است. میزان پوشش جاده های اصلی، فرعی و ریلی هم به ۸۲ هزار و ۱۴۶ کیلومتر رسیده است.
همینطور در اپراتور ایرانسل، ۸۷.۲۱ درصد زیر پوشش 2G و ۸۳.۶ درصد زیر پوشش 3G و ۶۱ درصد زیر پوشش 4G قرار دارند. میزان پوشش جاده های اصلی، فرعی و ریلی هم به ۶۴ هزار و ۶۶ کیلومتر رسیده است. در اپراتور رایتل هم ۵۶.۵ درصد زیر پوشش 3G و ۲۹.۴ درصد زیر پوشش 4G قرار دارند. میزان پوشش جاده های اصلی، فرعی و ریلی هم به ۲۷ هزار و ۵۶۳ کیلومتر رسیده است.
همینطور طبق این آمار، تا آخر سال ۱۴۰۰، در مجموع ۴۴ هزار و ۲۵۸ سایت 2G توسط اپراتورهای همراه اول و ایرانسل، ۳۹ هزار و ۲۴ سایت 3G توسط اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل و ۳۵ هزار و ۹۷ سایت 4G توسط اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل به راه افتاده است. تعداد سایت های فعال شبکه تلفن همراه به تفکیک اپراتور و فناوری در جدول زیر آمده است.


با این حال، یکی از اشکالات کیفیت اینترنت، کمبود این سایت های BTS است، چونکه در حالیکه بخش زیادی از تجهیزات اپراتورها در شهرهای مختلف کشور مشکل دارد، شهرداری ها به آنها امکان اجازه نصب BTS را نمی دهند. درواقع ممانعت های مردمی و شرایط تعامل با شهرداری ها برای نصب دکل های جدید BTS یا جمع آوری دکل های موجود یکی از علل کاهش کیفیت پوشش و اینترنت است، بنابراین مسئولان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور در کوشش برای حل این مشکلات هستند.1401/02/18
23:32:57
0.0 / 5
380
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین