شروع مذاکرات خرید ایلان ماسک با توییتر

شروع مذاکرات خرید ایلان ماسک با توییتر فیکس سرور: توییتر مذاکرات با ایلان ماسک را بعد از اینکه سهامداران این شرکت جذب جزئیات مالی پیشنهاد خرید 43 میلیارد دلاری این میلیاردر کارآفرین شدند، شروع کرد.



به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، منابع آگاه به رویترز گفتند: تصمیم توییتر برای شروع مذاکره با ایلان ماسک به مفهوم آن نیست که این شرکت پیشنهاد خرید به قیمت ۵۴.۲۰ دلار به ازای هر سهم را خواهد پذیرفت. با این وجود توییتر حالا درحال بررسی این است که آیا امکان فروش شرکت به ماسک تحت شرایط جذاب تر وجود دارد.

ماسک که مدیرعامل شرکت خودروسازی تسلا است، در چند روز گذشته با سهامداران توییتر دیدار کرده و به دنبال جلب حمایت آنها از پیشنهاد خریدش بوده است. وی می گوید توییتر باید یک شرکت خصوصی شود تا بتواند رشد کرده و به یک پلت فرم واقعی برای آزادی بیان تبدیل گردد.

پس از اینکه ایلان ماسک پنج شنبه گذشته جزئیات برنامه تامین مالی برای پیشنهاد خرید توییتر را اعلام کرد، خیلی از سهامداران سراغ توییتر رفتند و از این شرکت خواستند اجازه ندهد فرصت برای یک قرارداد، از دست برود.

به گفته منابع آگاه، اصرار ماسک که پیشنهادش برای خرید توییتر بهترین و نهایی است، به مانعی در مذاکرات قرارداد خرید تبدیل گشته است. با این وجود هیات مدیره توییتر تصمیم گرفته است با ماسک گفت و گو کند تا اطلاعات بیشتری را درباره توانایی وی برای تکمیل این قرارداد دریافت کند.

منابع آگاه اظهار کردند: توییتر هنوز تصمیم نگرفته است که آیا گزینه فروش این شرکت را بررسی خواهدنمود تا ماسک قیمت خرید پیشنهادی خودرا افزایش دهد.

یکی از این منابع آگاه اظهار داشت: توییتر می خواهد درباره هر گونه تحقیقات رگولاتورها از ماسک شامل تحقیقات کمیسیون بورس و اوراق بهادار که به منزله ریسکی برای تکمیل قرارداد خواهد بود، بیشتر بداند.

ماسک اتهامات مربوط به اقدام چهار سال پیش خود در گمراه کردن سرمایه گذاران با مطرح کردن ادعای تهیه منابع مالی برای خصوصی کردن شرکت تسلا، را حل و فصل کرده است اما وکلای حقوقی می گویند ایلان ماسک با خرید سهام توییتر در اوایل سال میلادی جاری، ممکنست مقررات افشاگری کمیسیون بورس و اوراق بهادار را نقض کرده باشد.

توییتر همین طور درحال بررسی این مساله است که آیا رگولاتورها در بازارهای بزرگی که این شرکت فعالیت می کند، با مالکیت این شرکت توسط ایلان ماسک مخالفت خواهند کرد. اگر توییتر به این نتیجه برسد که فروش به ماسک پرریسک خواهد بود، ممکنست خواهان دریافت هزینه قابل توجه شکست معامله شود.

این شرکت بعد از اینکه ایلان ماسک پیشنهاد خودرا علنی کرد، به استراتژی معروف به قرص سمی متوسل شد تا مانع شود وی سهم خود در توییتر را افزایش دهد. ایلان ماسک در واکنش به این اقدام، تهدید کرد برای کسب پشتیبانی از پیشنهاد خریدش، سراغ سهامداران خواهد رفت.

بر اساس گزارش رویترز، روزنامه وال استریت ژورنال قبل تر گزارش کرده بود که ماسک و توییتر برای پیشنهاد خرید، دیدار خواهند کرد.




1401/02/05
14:33:26
0.0 / 5
414
تگهای خبر: فروش , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین