پنجمین رویداد سالانه ابر آروان برگزار شد

پنجمین رویداد سالانه ابر آروان برگزار شد به گزارش فیکس سرور شرکت ابرآروان از ورود به بازار اروپا و آمریکا تا جذب سرمایه و آغاز ساخت بزرگ ترین دیتاسنتر ابری خاورمیانه اطلاع داد.


به گزارش فیکس سرور به نقل از مهر، پنجمین رویداد سوار ابرها (RTC 22)، یک شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ با رونمایی از دستاوردها و نسل جدید سرویسهای ابری آروان و با حضور ۸، ۴۸۳ تماشاگر آنلاین و بیشتر از ۲، ۲۰۰ میهمان حضوری در هتل اسپیناس پالاس تهران برگزار شد.
جذب سومین مرحله ی سرمایه به ارزش ۵۰۰ میلیارد تومان از هلدینگ فناپ، افتتاح صبح بعنوان نخستین دیتاسنتر اختصاصی ابر آروان، انطباق کامل با قوانین حفاظت اطلاعات اتحادیه ی اروپا (GDPR) و آغاز ارائه ی خدمات در اروپا و آمریکای شمالی، آغاز همکاری استراتژیک با زیتل برای ارائه ی 5G Cloud، مشارکت در ساخت بزرگ ترین دیتاسنتر ابری خاورمیانه، افزایش منابع سخت افزاری دیتاسنتر هرمان در هلند و اضافه شدن یک دیتاسنتر در اروپا به زیرساخت محصول سرور ابری آروان از موضوعات مهم سخنرانی ها در پنجمین رویداد سوارابرها (RTC 22) بود.
در سخنرانی های فنی سوار ابرها، از ارائه ی نسل جدید Load Balancer آروان، قابلیت Active Health Check، نسخه جدید امنیت ابری، نسل جدید محصول سرور ابری، Dedicated Server Cloud، اضافه شدن TCP Proxy و ارتقای قابلیت ارسال لاگ، هم چنین اضافه شدن Edge Computing به CDN و سرویس بوم به محصول سرور ابری آروان در آینده ی نزدیک اطلاع داده شد.

شروع خدمات دهی ابر آروان به اروپا و آمریکای شمالی
پیرحسینلو ضمن اشاره به گزارش های شفافیت ابر آروان از تلاش کسب و کارها در جهان برای قرار گرفتن در نقطه ی بهینه ی محرمانگی اطلاعات و امینت صحبت کرد و از انطباق کامل ابر آروان با قوانین حفاظت اطلاعات اتحادیه ی اروپا (GDPR)، اطلاع داد.
او هم چنین با اشاره به اینکه از امروز اروپا و آمریکای شمالی هم به کشورهای زیر پوشش ابر آروان اضافه می شوند، اظهار داشت: «آروان با داشتن ده ها پاپ سایت در نقاط مختلف جهان، وب سایتی به ۸ زبان مختلف و سازگاری با مقررات بین المللی، پرقدرت تر به فعالیت جهانی خود ادامه می دهد.

رونمایی از نسل جدید سرور ابری آروان
محمد عرفان شمسی، محصول بان سرور ابری آروان (Cloud server)در پنجمین رویداد سوار ابرها (RTC 22) از نسل جدید سرور ابری آروان رونمایی نمود. نسل جدید سرور ابری آروان امکان دانلود BackUp و انتقال آن به شکل مستقیم به Object Storage ابر آروان، S3 آمازون و Space دیجیتال اوشن، گرفتن Snapshot از Diskها و ساخت ابرک با دیسک Local را فراهم می آورد.
او با توضیح امکان های جدید اضافه شده به این محصول مانند Dedicated Server Cloud، Shutdown Watchdog و Startup Script از ارائه ی سرویس بوم در آینده نزدیک اطلاع داد که به مشتریان امکان می دهد با نقاشی توپولوژی زیرساخت خود آنرا دنیای واقعی تحویل بگیرند.

رونمایی از Geo Load Balancer و TCP Proxy ابر آروان
صابر مسگری، محصول بان شبکه توزیع محتوا ابر آروان (CDN)، در این رویداد از نسل جدید Load Balancer ابر آروان رونمایی کرد: «به کمک Geo Load Balancer جدید آروان مشتریان می توانند تعیین کنند درخواست های کاربران هر منطقه ی جغرافیایی به کدام دیتاسنتر ارسال شود.»

محصول بان شبکه توزیع محتوا ابر آروان از امکان حفاظت از تمام انواع ترافیک TCP و Load Balance کردن آن، بعنوان امکان بسیار مهم دیگری یاد کرد که به شبکه توزیع محتوا ابر آروان اضافه شده است.
نسخه ی جدید ارسال لاگ آروان، قابلیت Active Health Check، امکانات CDN آروان برای SaaS Providerها، Resolve دامنه ها روی IPv6 در DNS، قابلیت های نسخه ی جدید فایروال ابر آروان و ارائه ی Edge Computing آروان در آینده ی نزدیک از دیگر محورهای سخنرانی مسگری در پنجمین رویداد سوار ابرها بودند.

افتتاح صبح و نسل جدید دیتاسنترهای ابر آروان در ایران و اروپا
افتتاح نخستین دیتاسنتر اختصاصی ابر آروان به نام صبح در منطقه ی ویژه ی اقتصادی پیام دیگر دستاورد ابر آروان بود و مشتریان از امروز می توانند نخستین ابرک خویش را در صبح بسازند.
ابر آروان از افتتاح دیتاسنتر سهراب در اصفهان، افزایش منابع سخت افزاری دیتاسنتر هرمان در هلند و یک دیتاسنتر جدید در اروپا به زیرساخت بین الملل سرور ابری آروان در سال آینده اطلاع داد و از برنامه اش برای افتتاح دیتاسنتر سعدی در شیراز در سال ۱۴۰۲ گفت. جذب سرمایه ی ابر آروان کیوان جامه بزرگ، ناخدای راهبردی و رئیس هییت مدیره ی ابر آروان روی صحنه ی سوار ابرها آمد و از ارزش گذاری ۱، ۵۰۰ میلیارد تومانی ابر آروان در فرایند ی جذب سرمایه خبر داد: «گروه فناپ در این مرحله از افزایش سرمایه، ۵۰۰ میلیارد تومان به شکل مستقیم برای تأمین مالی طرح های توسعه ای داخلی و بین المللی آروان سرمایه گذاری می نماید. هم چنین جدا از بحث افزایش سرمایه، فناپ در نقش شریک استراتژیک ابر آروان ۱، ۰۰۰ میلیارد تومان تجهیزات سخت افزاری در اختیار آروان قرار می دهد تا دیتاسنتر نیما را به بهره برداری رساند. دیتاسنتر نیما در پارک فناوری پردیس، با سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیون دلاری و ظرفیت ۵۴۴ رک ایجاد می شود.»
او هم چنین از سرمایه گذاری ابر آروان در استارتاپ اسپارا اطلاع داد و اظهار داشت: «گام بعدی سرمایه گذاری آروان خرید ۱۰۰ درصد سهام و آغاز فرایند Merge and Acquisition یک شرکت DBaaS است.»

ابر آروان حامی پروژه های متن باز و سفیر Ceph در خاورمیانه
ایلیا وکیلی، مرشد ابر آروان در پنجمین رویداد سوار ابرها (RTC 22) از فعالیت آروان در ۵ محصول بزرگ متن باز Nginx، Openresty، Let's Encrypt Certbot، Openstack و Ceph بعنوان Contributor اطلاع داد و اظهار داشت: «ابر آروان محصول مهم DNS آروان را به شکل متن باز عرضه کرده است. ابر آروان الان اسپانسر یا پارتنر Linux Foundation، OpenInfra، OpenStack، Canonical، Suse، Manjaro، jsDelivr و OpenSource.org هستیم. هم چنین در پروژه ceph هم بعنوان بزرگ ترین پروژه متن باز زیرساخت ذخیره سازی ابری Global contributor، سفیر خاورمیانه و اسپانسر هستیم.»

عرضه ی 5G Cloud با همکاری استراتژیک آروان و زیتل
در این بخش حمید رستمی، معمار کسب و کار ابر آروان به صحنه ی سوار ابرها آمد و از همکاری آروان و زیتل برای عرضه 5G Cloud در یک چشم انداز ۵ ساله اطلاع داد.
به نقل از رستمی ۵ شرکت ارائه ی خدمات ویدئویی از پلت فرم IPTV پیاده سازی شده با همکاری آروان و شرکت «آوین انس» استفاده می نمایند که AIO یکی از بزرگ ترین آن هاست.
در بخش پایانی این رویداد، هستی شهریزفر؛ قصه گوی ابر آروان از فعالیتهای مسؤولیت اجتماعی آروان نام برد و اظهار داشت: «در آروان باور داریم که فناوری به تنهایی نمی تواند نجات بخش زمانه ی ما باشد، پس فناوری را فراتر از محصولات و خدمات مان در حوزه ی مسؤولیت اجتماعی هم به کار می گیرم. او از طرح توانمندسازی آموزشی ۹۹ نوجوان و جوان کم برخوردار، اعطای زیرساخت مجانی به ۴۱۰ استارت آپ و ۱۴۵۰ دانش جوی علوم کامپیوتر در کنار حمایت مالی و آموزشی مسابقات ملی و جهانی مهارت نام برد. در انتها ثمین زاهدانی، معمار فرهنگ ابر آروان از جذب ۹۰ همکار و رشد ۴۰ درصدی تیم ابر آروان پارسال اطلاع داد. معمار فرهنگ ابر آروان ضمن اشاره به هجمه ها و سایبربولی سال قبل نسبت به آروانی ها، با دردناک خواندن این حوادث، اظهار داشت: «به دلیل همدلی آروانی ها با یک دیگر، هیچ کدام از همکاران ما در ابر آروان به واسطه ی این هجمه ها از شرکت جدا نشدند. البته ۶۸ درصد خروج از ابر آروان در سال ۱۴۰۰ به علت مهاجرت بوده است که این نشان از چالش مهاجرت در حوزه ی نیروی انسانی دارد. درد اصلی ما در این سال ناامیدی این آدم هاست.»

1401/01/30
22:22:47
0.0 / 5
437
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین