با رایج ترین زبان های اینترنت آشنا شوید

با رایج ترین زبان های اینترنت آشنا شوید فیکس سرور: در صورتیکه هنوز هم زبان انگلیسی اولین جایگاه را در لیست رایج ترین زبان های اینترنت دارد، بررسی ها نشان دهنده تغییراتی ست که در سالهای اخیر درباب زبان های دیگر دراین زمینه رخ داده است.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، آمار سایت w3techs نشان میدهد که تا فوریه سال ۲۰۲۲ انگلیسی با ۶۳ درصد، روسی با ۶.۱ درصد، ترکی با ۳.۷ درصد، اسپانیولی با ۳.۶ درصد و فارسی با ۳.۲ درصد بیشترین محتوای اینترنت را می سازند.


البته این درحالی است که همین بررسی نشان میدهد همه این زبان ها (به جز اسپانیولی) در مدت اخیر مورد بررسی گرفتار افتی دراین زمینه شده اند، که بیشترین این افت را روسی و کمترین را ترکی داشته است.
اما آمار statista در سال ۲۰۲۰(رایج ترین زبان های مورد استفاده در اینترنت برمبنای سهم کاربران) نشان میدهد در صورتیکه از ژانویه ۲۰۲۰، انگلیسی با ۲۵.۹ درصد از کاربران اینترنت در سراسر جهان، محبوب ترین زبان آنلاین بود، چینی ها با سهم ۱۹.۴ درصدی در رتبه دوم قرار داشتند. زبان اسپانیایی نیز سومین زبان پرکاربرد آنلاین بود. همین طور این بررسی نشان می داد که ۱۰ زبان برتر ۷۶.۹ درصد از کاربران جهانی اینترنت را می سازند.
علاوه بر این، آمارها نشان میدهد که ایالات متحده آمریکا و هند، کشورهایی که بعد از چین بیشترین کاربران اینترنت را دارند، بزرگترین کشورهای انگلیسی زبان جهان نیز هستند. در نتیجه، بیشتر اطلاعات آنلاین به زبان انگلیسی ایجاد می شود. در این مورد، حتی کاربرانی که انگلیسی برای آنها زبان مادری نیست، ممکنست برای راحتی از آن استفاده کنند. همچنین، انگلیسی اغلب بعنوان زبان ارتباطی مشترک بین افراد با ملیت های مختلف انتخاب می شود.
این در حالیست که سهم بزرگ محتوای زبان چینی بدین سبب عنوان شده بود که چین در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ بیشترین کاربران اینترنت را در سراسر جهان داشته است.
البته، تا نوامبر ۲۰۲۱، تعداد تخمینی کاربران اینترنت در سراسر جهان ۴.۹ میلیارد نفر بود. در بین مناطق جهانی، آسیا با بیش از نیمی از کاربران اینترنت جهانی، که ۲.۷ میلیارد نفر تخمین زده می شود، تا مارس ۲۰۲۱ پیشتاز بود. اروپا نیز دومین منطقه از نظر تعداد کاربران اینترنت بود.
همین طور بررسی ها نشان میدهد که از نظر ضریب نفوذ اینترنت در سراسر جهان، اروپای شمالی از آوریل ۲۰۲۱ پیشتاز بود و ۹۷ درصد از جمعیت آن به اینترنت دسترسی داشتند.
رایج ترین زبان های مورد استفاده در اینترنت از ژانویه ۲۰۲۰، برمبنای سهم کاربران اینترنت


منبع:

1401/01/10
12:36:47
0.0 / 5
500
تگهای خبر: آنلاین , اینترنت , سایت , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین