رئیس مركز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی:

ارسال پیامک های مختص آقایان و یا خانم ها برای عموم مردم غیرفرهنگی است

ارسال پیامک های مختص آقایان و یا خانم ها برای عموم مردم غیرفرهنگی است رییس مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی اشاره کرد: اساساً نگاه حاکم بر فضای مجازی به ویژه در چند سال اخیر بجای نگاه فرهنگی، نگاه جرم انگاری و امنیتی بوده، گویی که ما اصلاً فرهنگ را نمی شناسیم.


به گزارش فیکس سرور به نقل از مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی، سی و سومین جلسه کارگروه "ساماندهی خدمات پیامکی ارزش افزوده و پیامک انبوه در شبکه های ارتباطی" با تاکید رییس مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی بر "لزوم توسعه فرهنگی در فضای مجازی" انجام شد.
حامد حاجی ملامیرزایی، رییس مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی در این نشست با اعلان اینکه کنترل و حفاظت، توسعه فرهنگی نیست نیز اشاره کرد: نگاه فرهنگی یعنی با نگاه ایجابیِ مثبت، مولفه های فرهنگی را در فضای مجازی ترویج نماییم.
رئیس مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی همین طور با اشاره به این که "ممانعت از توسعه اقدامات ضد فرهنگی، اقدامات فرهنگی تلقی نمی شود"، اشاره کرد: هر چند اسناد و دستورالعمل ها در این عرصه اقدامات قانونی برای کارهای غیرفرهنگی را در نظر گرفته و اجرا می کند، اما باز هم نمی توانیم مدعی رعایت فرهنگ در انتشار پیامک های انبوه باشیم. گاهی در زمینه پیامک های انبوه شاهد ارسال محتوایی هستیم که یک انسان عاقلِ دارایِ اخلاقِ فاخر، بغیر از اعتقادات مذهبی، حاضر به مشاهده تعدادی از آنها نیست؛ چونکه محتوای آنرا برای کودک و خانواده لطمه زا می داند.
حاجی ملامیرزایی در ادامه ارسال پیامک های مختص آقایان و یا خانم ها برای عموم مردم را مصداق در نظر نگرفتن اصل فرهنگ در زمینه ارسال پیامک های انبوه دانست و با انتقاد از عملکردهای مشابه آن اظهار داشت: حتی در کشورهایی که فکر می نماییم دارای جامعه ای یَله و رها هستند، مطالعات و تحقیقات نشان میدهد آنان قوانین و برنامه های بسیار ارزشمندی برای زنان، کودکان و خانواده ها در فضای مجازی دارند، موضوعی که نیاز است ما به آن ورود جدی داشته باشیم.


وی با اشاره به لزوم رعایت فرهنگ عمومی در چرخه تولید و نشر محتوا در فضای مجازی اظهار داشت: صیانت از کودکان و نوجوانان، خانواده و آموزش و پرورش ساحت عمومی دارند و باید به این نکات توجه گردد.
رییس مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی سپس بر لزوم ایجاد ارزش افزوده در این عرصه تاکید و برای تدوین نظام ارزش افزوده فرهنگ محور از بخش خصوصی و نهادهای حاکمیتی، به خصوص سازمان تبلیغات اسلامی، درخواست ارائه پیشنهاد کرد تا در جلسات بعدی بررسی شود.
او در آخر این جلسه با اعلان اینکه بنظر می رسد اسناد حاکم بر پیامک های انبوه باید در کنار ابعاد امنیتی بیشتر جنبه های فرهنگی، اقتصادی، هنری و اجتماعی را مدنظر قرار دهند خواهان اهتمام جدی وزارتخانه ها، سازمان ها و نهادهای عضو کارگروه "ساماندهی خدمات پیامکی ارزش افزوده و پیامک انبوه در شبکه های ارتباطی" در انجام وظایف شان برای امن شدن هرچه بیشتر این حوزه شد.
به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، در سی و سومین جلسه کارگروه ساماندهی پیامکی، نمایندگانی از مرکز ملی فضای مجازی، وزارت اطلاعات، وزارت دادگستری، دادستانی کل کشور، سازمان تبلیغات اسلامی، پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا (فتا)، وزارت کشور، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و سرشماره های پیامک انبوه نیز حضور داشتند.1400/12/10
22:45:51
0.0 / 5
416
تگهای خبر: آموزش , خدمات , فضای مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین