رکوردشکنی مریخ نورد استقامت

رکوردشکنی مریخ نورد استقامت فیکس سرور: مریخ نورد ˮاستقامتˮ با درنوردیدن مسافتی طولانی در سیاره سرخ، رکوردشکنی کرد.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، مریخ نورد استقامت با کمک سیستم خودران خود مسافتی ۸۰۰ فوتی (۲۴۴ متری) را پیمود.
به قول آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا(JPL)، عملکرد سیستم خودران "استقامت" در مریخ بسیار عالی بوده است.
این ماموریت که هنوز یک سال زمینی از آن در مریخ نگذشته است، رکورد جدیدی را برای مریخ نوردهای روی سیاره سرخ رقم زد.
این مریخ نورد در توییتر خود گزارش داد که در روز جمعه چهارم فوریه طولانی ترین رانندگی خودرا انجام داده است و در یک روز مریخی ۲۴۵.۷۶ متر را پیموده است.
به قول ناسا رکورد قبلی متعلق به مریخ نورد "فرصت"(Opportunity) بوده است که در سال ۲۰۱۵ موفق به پیمودن ۲۱۴ متر در یک روز شد.
"استقامت" چندین هفته در جای خود ثابت مانده بود تا مشکل نمونه سنگی که جمع آوری کرده بود را رفع کند. سنگ های مریخ بطور موقت در "گلوی" دستگاه گیر کرده بودند. حالا که این مشکل رفع شده است، "استقامت" قبل از شروع سفر چند کیلومتری خود به سمت یک دلتای نزدیک، به انجام جستجوی های آخر می پردازد.
پژوهشگران در روز ۳۱ ژانویه در پستی اعلام کردند: تیم علمی سخت مشغول آماده سازی برای مرحله بعدی عملیات علمی هستند که طی آن به سمت یک دلتای غربی می رویم.
دلتاها مکان هایی هستند که قبل تر آب در آنها جریان داشته است و می توانند محیطی غنی برای انجام ماموریت نهایی این مریخ نورد و جمع آوری نمونه هایی ممکنست حاوی میکروب های باستانی باشند، فراهم آورد.
مریخ نورد استقامت در روز ۱۸ فوریه سال ۲۰۲۱ بر روی سطح مریخ فرود آمد تا به جستجوی دهانه جزرو بپردازد. این مریخ نورد یک بالگرد مریخی نیز به نام نبوغ با خود به همراه دارد که تا حالا ۱۹ پرواز موفقیت آمیز داشته است.
یکی از اهداف اصلی مریخ نورد استقامت جستجوی نشانه هایی از حیات باستانی در سیاره سرخ است. این مریخ نورد خاصیت های زمین شناختی و آب وهوای گذشته مریخ را مشخص می کند و راه را برای کاوش سیاره سرخ باز می کند و همین طور نخستین ماموریتی خواهد بود که گرد و غبار و سنگ های مریخی را جمع آوری و ذخیره می کند.
منبع:

1400/11/21
22:34:49
0.0 / 5
404
تگهای خبر: پژوهش , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین