بیشتر از یک میلیون کتاب در دومین نمایشگاه مجازی توزیع شد

بیشتر از یک میلیون کتاب در دومین نمایشگاه مجازی توزیع شد به گزارش فیکس سرور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: در نمایشگاه مجازی کتاب تهران،  ۲۱۰۰ ناشر با ۲۰۰ هزار عنوان کتاب شرکت داشتند و یک میلیون و ۱۳۵ هزار جلد کتاب به ارزش ۷۳ میلیارد تومان توزیع شده و به دست خریداران رسیده یا درحال ارسال است.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور در اینستاگرام نوشت: دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران که با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شرکت ملی پست برگزار شد، روز گذشته پایان یافت. در این نمایشگاه ۲۱۰۰ ناشر با ۲۰۰ هزار عنوان کتاب شرکت داشتند و یک میلیون و ۱۳۵ هزار جلد کتاب در چارچوب حدود ۵۹۳ هزار مرسوله به ارزش ۷۳ میلیارد تومان توزیع شده و به دست خریداران رسیده یا درحال ارسال است.
وی افزود: اتحادیه جهانی پست در حساب توییتری خود ضمن اشاره به اولین دوره این نمایشگاه پارسال آورده است: «پست ایران سال قبل در نمایشگاه مجازی کتاب تعداد یک میلیون و ۲۰۰ هزار عنوان کتاب را طی ۱۰ روز در چارچوب ۸۵۰ هزار مرسوله به ۱۷ هزار نقطه شهری و روستایی جابجا کرده است.» به همکاران سخت کوش و نجیبم در شرکت ملی پست خداقوت و دستمریزاد می گویم که گره گشا و پشتیبان فرهنگ مکتوب هستند و در داخل و خارج از کشور مایه افتخار.
به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از سوم بهمن ماه شروع شده و تا یازدهم بهمن ماه ۱۴۰۰ برپا بود که روز گذشته پایان یافت. پیش از این رمضانعلی سبحانی فر -مدیرعامل شرکت ملی پست- درباره این رویداد اظهار داشته بود: همکاران ما در پست تمام امکانات را فراهم کردند تا بسته های پستی به سرعت تحویل خریداران شود. درصورتیکه بسته ها صدمه دیده باشد در مرکز تجزیه مبادله آنرا اصلاح و اگر قابل اصلاح نبود، آنرا به ناشر بر می گردانند تا باردیگر بسته بندی شود.
وی ضمن اشاره به خریداری ۴۰۰۰ باکس چرخدار برای بسته های بزرگ و ۷۰۰۰ باکس کوچک برای بسته های کوچک به منظور صدمه نرسیدن به امانات، از تقویت ناوگان شهری با اضافه شدن ۴۰ دستگاه کامیون به ناوگان برون شهری و ۴۰۰ دستگاه وانت برای ناوگان درون شهری و استفاده از تمام این ظرفیت ها برای ارسال مرسولات نمایشگاه اطلاع داده و اظهار داشته بود: وقتی بسته پستی خریداران تحویل پست می شود، پیامکی برای خریدار ارسال می شود. خریدار با کد رهگیری می تواند بسته خویش را پیگیری کند که بسته در کدام شهر و در کدام قسمت پست قرار دارد.
سبحانی فر درباره مدت زمان ارسال بسته ها هم اظهار داشته بود: مدت زمان ارسال، بستگی به فاصله خریدار و فروشنده دارد. امکان دارد ناشری در تبریز باشد و خریدار در منطقه مرزی سیستان و بلوچستان، از طرفی امکان دارد ناشر در تهران و خریدار هم در تهران باشد که مسلما این خریدار زودتر بسته خویش را دریافت می کند. سال قبل میانگین سه و نیم روز برای ارسال بسته به دست خریدار کتاب بود. سال جاری این عدد اگر کمتر نشود، بیشتر نخواهد شد. علاوه بر این پنج تا هفت روز پس از نمایشگاه، مرسولات به دست خریداران خواهد رسید.
منبع:

1400/11/12
12:25:31
0.0 / 5
652
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین