حرکت دوقلوی مریخ نورد روزالیند فرانکلین را تماشا کنید

حرکت دوقلوی مریخ نورد روزالیند فرانکلین را تماشا کنید به گزارش فیکس سرور آژانس فضایی اروپا با انتشار فیلمی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: نخستین مدل شبیه سازی شده مریخ نورد ˮاگزومارسˮ از فرودگر خود پایین آمد و یک سال آماده سازی باورنکردنی را به پایان رساند.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، به دنبال فرود پر تنش فرودگر کازاچوک(Kazachok) روی سطح مریخ، لحظه ای که مدت ها منتظرش بودیم در مأموریت اگزومارس(ExoMars) فرا می رسد و آن زمانی است که مریخ نورد "روزالیند فرانکلین"(Rosalind Franklin)، پلت فرم فرودگر "کازاچوک" را ترک می کند و برای نخستین بار روی خاک مریخ به حرکت در می آید.
خروج از "کازاچوک" حرکتی است که به دقت طراحی شده و مهندسان درحال تمرین آن روی زمین هستند.
مریخ نورد دوقلوی "روزالیند فرانکلین" با موفقیت پلت فرم فرودگر خویش را در طول آزمایشی که به تازگی در منطقه شبیه ساز مریخ در محوطه شرکت "ALTEC" در تورین انجام گرفت، ترک کرد.
باآنکه که حرکت آن در طول این تمرین حدود ۱۵ دقیقه به طول انجامید اما کل این فرایند چندین روز مریخی طول خواهد کشید. بعد از فرود، این مریخ نورد بیشتر از یک هفته مشغول باز کردن چرخ ها و راه اندازی دکل خود خواهد بود و وارسی های دیگری انجام خواهد داد.
دوقلوی همسان این مریخ نورد که تا به امروز "مدل آزمایش زمینی" نامیده می شد حالا نام جدیدی پیدا کرده است: "آمالیا"(Amalia) نامی است که به افتخار پروفسور "آمالیا ارکولی فینزی" (Amalia Ercoli Finzi)، یک اخترفیزیکدان مشهور با تجربه بالا در دینامیک پرواز برای این مدل شبیه سازی شده انتخاب شده است.
مهندسان از مریخ نورد آمالیا برای بازسازی سناریوهای مختلف استفاده می نمایند که به آنها در تصمیم گیری برای ایمن ماندن روزالیند فرانکلین در محیط چالش برانگیز مریخ کمک می نماید. این مدل به صورت کامل نمایانگر کارهایی است که این مریخ نورد می تواند روی سطح سیاره سرخ به انجام برساند.
روزالیند فرانکلین یکی از سه مریخ نوردی است که دانشمندان برای سفر به مریخ طراحی نموده اند. دو مریخ نورد دیگر، مریخ نورد "استقامت"(Perseverance) ناسا و مریخ نورد "تیان ون ۱" (Tianwen-۱) چین هستند که هر دو آنها تابستان سال ۲۰۲۱ میلادی پرتاب شدند.
مریخ نورد "روزالیند فرانکلین" در چه مرحله ای است؟
در صورت پرتاب این مریخ نورد در سپتامبر ۲۰۲۲، روزالیند فرانکلین در ماه مارس ۲۰۲۳ به سیاره ی سرخ می رسد و در یک عملیات شش دقیقه ای یک ماژول فرود آن دو چترنجات را باز می کند تا سرعت آنرا پیش از فرود کم کند.
این مریخ نورد بگونه ای طراحی شده که می تواند به مواد عالی مریخ متعلق به چهار میلیارد سال قبل برسد.
روزالیند فرانکلین یکی از بخش های اصلی مأموریت اگزومارس(ExoMars) است که توسط آژانس فضایی اروپا و آژانس فضایی روسیه انجام می شود.منبع:

1400/10/30
10:59:36
0.0 / 5
499
تگهای خبر: اینستاگرام , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین