استخدام شریک در هواوی برای دور زدن تحریم ها

استخدام شریک در هواوی برای دور زدن تحریم ها به گزارش فیکس سرور شرکت هواوی تکنولوژیز که کسب و کار تلفن هوشمندش از تحریم های آمریکا صدمه دیده است، می خواهد مجوز طراحی های گوشی خویش را به شرکتهای دیگر بسپارد تا بدین سان به قطعات ضروری برای تولید محصولاتش دسترسی پیدا کند.به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، بلومبرگ به نقل از منابع آگاه گزارش کرد هواوی درحال بررسی دادن مجوز طراحی های خود به واحدی از شرکت PTAC چین است که سپس مبادرت به خرید قطعاتی خواهد نمود که هواوی تحت تحریمهای دوران ترامپ اجازه دسترسی به آنها را ندارد. این واحد که Xnova نام دارد، درحال فروش تلفنهای Nova هواوی در سایت خود است و با این شراکت می تواند دستگاههای برند خویش را بر مبنای طراحی های این شرکت بزرگتر عرضه نماید.

یک منبع مطلع دیگر اظهار داشت: همینطور شرکت سازنده تجهیزات مخابراتی چینی TD Tech تلفن هایی خواهد فروخت که طراحی های هواوی را تحت برند خود خواهد داشت. از آنجائیکه مذاکرات ادامه دارد، این همکاریها هم امکان دارد تغییراتی پیدا کند.

این اقدام امکان دارد بهترین شانس هواوی برای نجات کسب و کار تلفن هوشمندش باشد چونکه تحریمهای آمریکا مانع دسترسی این شرکت به محصولات شرکت تراشه سازی تایوانی TSMC، اپلیکیشنهای گوگل و مودم های بی سیم ۵G کوالکام شده است. هواوی برای اولین بار از جانب دولت ترامپ هدف تحریم قرار گرفت و رشد منفی کسب و کار مصرفی این شرکت سبب کاهش فروش به مدت چهار سه ماهه متوالی شده است.

این شرکت حدود یک سال پیش برند آنر را به کنسرسیومی از شرکتهای دولتی چین در شنزن فروخت و این برند را از تحریمهای آمریکا آزاد کرد. جورج ژائو، مدیرعامل آنر گفته است این شرکت حالا می تواند قطعات را از شرکت هایی مانند کوالکام خریداری کند. موفقیت این جدایی هواوی را تشویق نموده است به دنبال شراکت های جدیدی باشد تا کسب و کار مصرفی خویش را زنده نگه دارد.

مهندسان هواوی بازطراحی مدارهای برخی از تلفنهای هوشمندی که پیش از این با تراشه های HiSilicon این شرکت کار می کردند را شروع کرده اند تا بتوانند با پردازنده های کوالکام یا مدیاتِک منطبق شوند. هواوی انتظار دارد این شراکت فروش تلفنهای هوشمند شامل مدل های داخلی و مدل های عرضه شده توسط شرکایش را سال آینده به بیشتر از ۳۰ میلیون دستگاه برساند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، دولت بایدن هیچ نشانه ای از تسهیل تحریمهای آمریکا نشان نداده است. با این وجود منگ وانژو، مدیرمالی هواوی به تازگی توافقی منعقد کرد که وی را از درخواست استرداد آمریکا که سبب شده بود به مدت دو سال در کانادا در بازداشت خانگی بماند، آزاد کرد. مدیران هواوی شامل رن شنگفی، موسس هواوی و پدر خانم منگ قول داده اند به تولید تلفن هوشمند ادامه دهند.

منبع:

1400/08/25
10:01:35
0.0 / 5
511
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین