متخصص ارتودنسی و ایمپلنت

متخصص ارتودنسی و ایمپلنت فیکس سرور: مجله اطلاعاتی دابی لیست جامعی از متخصص ارتودنسی در تهران و متخصص ایمپلنت در تهران آماده کرده است که شما می توانید با مراجعه به سایت ضمن بررسی متخصصین مختلف در سراسر شهر تهران، به اطلاعات تماس پزشکان نیز دسترسی پیدا کنید.


استفاده از روش های درمانی ارتودنسی و ایمپلنت

دندان های صاف و یکدستی که به زیبایی و با فاصله ای منظم کنار هم چیده شده اند، قطعا زیبایی لبخند شما رو دو چندان می کنند. در واقع اصلاح لبخند صورت زمانی اتفاق می افتد که شما روش مناسبی را برای اصلاح دندان ها انتخاب کرده باشید و معمولا در علوم دندانپزشکی روش های مختلفی در این خصوص ارائه شده است که در میان تمامی آن ها استفاده از روش های درمانی ارتودنسی و ایمپلنت های دندانی بهترین گزینه در این زمینه معرفی می شوند.

اگر با روش های درمانی ارتودنسی و ایمپلنت های دندانی آشنا باشید، به خوبی می دانید که از هر روش به چه منظوری در خصوص اصلاح وضعیت دندان و ترمیم دندان های آسیب دیده استفاده می شود؛ اما با این حال باید بگوییم ارتودنسی و ایمپلنت گذاری دو روش خاص و نوین در حرفه دندانپزشکی به شمار می روند که هر یک با علوم خاص و ابزار ویژه ای در اصلاح وضعیت دندان ها نقش کاربردی دارد و شما می توانید بر اساس تجربه و تخصص پزشک معالج خود یکی از این دو روش درمانی را در اصلاح وضعیت دندان ها و ترمیم بافت آسیب دیده آن ها استفاده کنید.

برای آنکه بتوانید بهترین نتیجه را در خصوص انتخاب روش های درمانی داشته باشید، حتما می بایست از یک پزشک متخصص و با تجربه کمک بگیرید که در این زمینه اگر در شهر تهران سکونت دارید، می توانید به سایت معتبر دابی Dabi.ir مراجعه کرده و سپس از طریق لیست ارائه شده از متخصصین ارتودنسی و متخصصین ایمپلنت، پزشک متخصص خود را در شهر تهران انتخاب کنید. در واقع مجله اطلاعاتی دابی لیست جامعی از متخصص ارتودنسی در تهران و متخصص ایمپلنت در تهران آماده کرده است که شما می توانید با مراجعه به سایت ضمن بررسی متخصصین مختلف در سراسر شهر تهران، به اطلاعات تماس پزشکان نیز دسترسی پیدا کنید.

 

استفاده از ارتودنسی در اصلاح لبخند صورت

یکی از بهترین روش های درمانی که می توانید در موازی سازی دندان ها و اصلاح فاصله دندان ها از یکدیگر استفاده کنید، روش درمانی ارتودنسی است. در این روش درمانی براکت ها ابزار ساده ای هستند که عموما با حالت های مختلف بین دندان ها قرار می گیرند و با ایجاد فشار روی دندان ها در طولانی مدت موجب حرکت دندان ها می شوند، از این رو استفاده از درمان های ارتودنسی و براکت بیشتر در سنین پایین توصیه می شود، چرا که دندان ها با افزایش سن رو به جلو حرکت می کنند و اگر براکت گذاری در زمان درست انجام نشود، در سنین بالاتر ارتودنسی کمتر نتیجه موفق خواهد داشت.

بنابراین استفاده از براکت ها در سنین پایین با نتایج فوق العاده ای که روی دندان ها دارد، تاثیر بسزایی در اصلاح لبخند صورت خواهد داشت. با استفاده از این روش درمانی می توانید ضمن موازی سازی دندان ها، فاصله گذاری دندان ها با یکدیگر را نیز تنظیم کرده و در نهایت زیبایی لبخند خود را چندین برابر کنید؛ اما لازم به ذکر است که براکت تنها راه اصلاح لبخند نیست و شما از راه های دیگری مثل ایمپلنت گذاری دندان ها نیز می توانید برای اصلاح فاصله دندان ها و حتی ترمیم دندان های آسیب دیده یا از دست رفته استفاده کنید که اگر بخواهیم کلی تر بگوییم گاهی می توانید از این دو روش درمانی به صورت مکمل در زمینه اصلاح وضعیت دندان ها و زیباسازی لبخند صورت خود بهره مند شوید.

 

استفاده از ایمپلنت و اصلاح مشکلات دندانی

ایمپلنت یا پروتز دندانی یکی از روش هایی است که عموما در زمینه اصلاح دندان های آسیب دیده و از بین رفته استفاده می شود. در این روش درمانی عموما از یک پست تیتانیومی برای جایگزینی دندان های آسیب دیده و از بین رفته استفاده می کنند که البته این روش درمانی بر اساس شرایط جسمانی، سلامت فرد و در نهایت وضعیت دندان ها برای هر شخص به شکل های متفاوتی انجام می شود؛ اما به طور کلی در این روش ابزاری خارجی تحت عنوان "پایه فلزی ایمپلنت" در استخوان فک کاشته شده و سپس تاج و روکش دندان روی پایه فلزی قرار می گیرد.

استفاده از ایمپلنت های دندانی بیشتر برای دندان های پوسیده و از بین رفته توصیه می شود. در واقع در این روش درمانی متخصص ایمپلنت سعی دارد با استفاده از بهترین ابزار سلامت 100 درصدی را به بیمار بازگرداند که البته با وجود تجهیزات پزشکی جدید امروزی پروتزهای دندانی موفق ترین روش ها در ترمیم بافت دندان های آسیب دیده معرفی می شوند، چرا که در این روش دندان مصنوعی به خوبی داخل استخوان فک جایگذاری شده و با شباهت زیادی که به دندان های طبیعی دارد، علاوه بر رفع نیازهای بیمار به جویدن انواع مواد غذایی، نیازهای وی را در خصوص اصلاح لبخند نیز پاسخ می دهد.

بنابراین شاید انتخاب بدی نباشد، اگر بخواهیم روش درمانی ارتودنسی را با ایمپلنت های دندانی استفاده کنیم؛ اما آیا می توان از هر دو این روش ها به طور همزمان استفاده کرد؟

 

آیا می توانیم همزمان از براکت و ایمپلنت استفاده کنیم؟

استفاده از روش های درمانی متفاوت مثل براکت گذاری و پروتزهای دندانی در اصلاح وضعیت دندان ها و ترمیم بافت آسیب دیده آن ها قطعا بهترین روش در حوزه علوم دندانپزشکی معرفی می شوند؛ اما با توجه به شرایط خاص بعضی بیماران این سوال وجود دارد که آیا می توانیم از هر دو این روش ها به صورت همزمان استفاده کنیم؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم استفاده از روش های درمانی در حوزه علوم دندانپزشکی در ابتدا به وضعیت دندان های بیمار و سپس به تخصص و مهارت متخصص ارتودنسی و متخصص ایمپلنت بستگی دارد؛ اما به طور کلی طبق تحقیقات صورت گرفته و با توجه به ثبات بالای پروتزهای دندانی داخل استخوان فک و عدم جا به جایی آن ها داخل دهان، توصیه می شود ابتدا درمان ارتودنسی بیمار به وسیله براکت های دندانی انجام شود و سپس فرایند ایمپلنت گذاری آغاز گردد.

با این حال در برخی موارد ممکن است پزشک متخصص به شما توصیه کند از این دو روش به صورت همزمان استفاده کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید که از جمله زمان هایی که شما می توانید از براکت های دندانی و پروتزها به صورت همزمان استفاده کنید، می توان به موارد زیر اشاره کرد:   

  • زمانی که دندان های اطراف و مجاور دندان ایمپلنت شده نیازی به ارتودنسی نداشته باشند، می توان ایمپلنت را پیش از براکت گذاری انجام داد.
  • زمانی که می خواهیم از ایمپلنت های دندانی به عنوان لنگرگاه مستحکم براکت ها استفاده کنیم، لازم است هر دو روش براکت و پروتز دندانی همزمان انجام شود.
  • زمانی که دندان ها پس از پروتز گذاری های دندانی به علت افزایش سن در دهان جا به جا شده اند، در این زمان شما می توانید انتخاب کنید که فرایند ارتودنسی دندان های جا به جا شده با ایمپلنت دندان انجام شود یا ابتدا ایمپلنت را برداشته، ارتودنسی را انجام دهید و سپس ایمپلنت را داخل استخوان فک جایگذاری کنید که معمولا توصیه می شود هر دو فرایند همزمان انجام شوند.

در کل انتخاب روش درمانی مناسب به تجربه و تخصص پزشک معالج بستگی دارد که شما می توانید با بررسی لیست متخصص ارتودنسی غرب تهران، متخصص ارتودنسی شمال تهران و متخصص ایمپلنت در تهران که در سایت Dabi.ir ارائه شده به راحتی به اطلاعات متخصصین ماهر و با تجربه در سراسر شهر تهران دسترسی پیدا کنید.

 

1400/08/20
15:41:16
0.0 / 5
549
تگهای خبر: رپورتاژ , سایت , كاربر , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین