تاکید وزیر ارتباطات بر ضرورت افزایش آمادگی در مقابل حملات سایبری

تاکید وزیر ارتباطات بر ضرورت افزایش آمادگی در مقابل حملات سایبری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به حمله سایبری روز سه شنبه به سامانه هوشمند سوخت تاکید کرد: افزایش آمادگی برای مقابله با حملات سایبری ضروری می باشد.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با مدیران شرکت های ارائه دهنده خدمات ارتباطی ثابت(FCP) با اشاره به حمله سایبری روز سه شنبه به سامانه هوشمند سوخت اظهار داشت: در تقسیم کاری که برای پیشگیری و مقابله با حوادث سایبری پیش بینی شده، حفاظت از زیرساخت های حیاتی بر عهده پدافند غیرعامل و مرکز راهبردی افتا است، بدین سبب وزارت ارتباطات دراین زمینه مسئولیتی ندارد و بنا بر این تا امروز در این زمینه موضع گیری نداشتیم.
وی با تاکید بر ضرورت موضع گیری واحد در این زمینه اظهار نمود: گاهی تشتت در اطلاع رسانی و فرماندهی موجب ایجاد حاشیه می شود بنا بر این ترجیح دادیم برای حفظ آرامش جامعه اعلام موضعی نداشته باشیم چون در اصل مسئولیتی هم نداشتیم اما درعین حال از همان ابتدا در تماس با وزیر نفت برای هرگونه کمکی اعلام آمادگی کردیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر این که امروز دنیا، دنیای تقابل سایبری است، اظهار داشت: طبق گزارش مرکز پایش امنیت سایبری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، روزانه با چندین حمله سایبری از حملات ساده گرفته تا حملات پیچیده مواجه هستیم؛ بر این اساس لازم است بیش ازپیش آمادگی خودمان را برای مقابله با حملات سایبری افزایش دهیم.
زارع پور در ادامه با اعلان اینکه وضعیت ارتباطات دیتای ثابت در کشور راضی کننده نیست، اظهار داشت: ما برخلاف خیلی از کشورهای جهان، مسیر متفاوتی را در حوزه توسعه ارتباطات پیش گرفته ایم و بنا بر این امروز شاهد توسعه نامتوازن ارتباطات ثابت و سیار هستیم و برخلاف ارتباطات سیار، ارتباطات ثابت آن چنان که باید توسعه پیدا نکرده است.
وی ادامه داد: در بیشتر کشورها، کاربران اینترنت برای مدیریت ترافیک مصرفی خود در منزل از فناوری تلفن همراه استفاده نمی کنند. این در هر حالی است که کاربران ایرانی در منزل هم از فناوری موبایل استفاده می نمایند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اشاره کرد: باید این موازنه را تغییر دهیم، و برمبنای برنامه تقدیمی به نمایندگان مجلس در هنگام گرفتن رای اعتماد، ماموریت خودمان را در تغییر این موازنه با همراهی شرکت های ارائه دهنده خدمات ارتباطی ثابت، محقق نماییم.
زارع پور با تاکید بر این که توسعه ارتباطات پرسرعت ثابت در دولت سیزدهم بحثی راهبردی است، اظهار داشت: عزم دولت سیزدهم بر توسعه ارتباطات ثابت است و موانع پیش رو نمی تواند ما را از رسیدن به این هدف باز دارد.
وی با اعلان اینکه شرکت های خدمات ارتباطی ثابت در راه توسعه ارتباطات ثابت نقش کلیدی دارند، اظهار داشت: ما در وزارت ارتباطات آمادگی داریم تمام ظرفیت های کشور را پای کار بیاوریم تا ارتباطات ثابت به سرعت روی ریل توسعه قرار گیرد و این اتفاق باید در دو سه سال آینده رقم بخورد.
وزیر ارتباطات در ادامه اشاره کرد: در این راستا به زودی کارگروهی تشکیل و نماینده ویژه ای منصوب خواهد شد و مسئول توسعه ارتباطات ثابت در کشور خواهد بود. برای تحقق پروژه بزرگ ملی توسعه ارتباطات ثابت در کشور کار بزرگی را در پیش داریم و امیدوار هستم در کنار هم بتوانیم تا چهار سال آینده حداقل ۲۰ میلیون پورت پرسرعت ثابت را عملیاتی نماییم.
قبل از سخنان وزیر ارتباطات، مدیران شرکت های ارائه دهنده خدمات ارتباطی ثابت(FCP) به بیان نظرات، پیشنهادات و چالش های پیش روی خود در توسعه ارتباطات ثابت پرداختند.
منبع:

1400/08/07
14:47:24
0.0 / 5
456
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین