صعود ۹ رتبه ای سرعت اینترنت موبایل در ایران

صعود ۹ رتبه ای سرعت اینترنت موبایل در ایران متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران در ماه سپتامبر 2021، به 35.48 مگابیت برثانیه رسیده و ایران در 71 از میان 140 کشور قرار گرفته که نسبت به ماه گذشته 9 رتبه صعود داشته است.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، هم اکنون متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۳۲.۳۰ مگابیت برثانیه و رتبه اش ۸۰ جهانی است، متوسط سرعت دانلود اینترنت ثابت نیز ۲۱.۳۵ مگابیت برثانیه است و در جایگاه ۱۳۴ اینترنت ثابت در جهان قرار دارد.
سرعت اینترنت از مواردی است که همیشه برای کاربران دغدغه بوده و یکی از شاخصهای کیفی خدمات اینترنتی شمرده می شود و وب سایت Speedtest فاکتورهای جهانی اینترنت را در کشورها بررسی می کند.
بر این اساس تا ماه ژانویه ۲۰۲۱، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۴۶.۷۴ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۲.۴۹ مگابیت برثانیه و تاخیر، ۳۷ میلی ثانیه بود. در زمینه اینترنت ثابت نیز متوسط جهانی سرعت دانلود، ۹۶.۹۸ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود ۵۱.۲۸ مگابیت برثانیه و تاخیر، ۲۰ میلی ثانیه بود.


طبق آخرین آمار انتشار یافته در اسپیدتست، تا ماه سپتامبر سال ۲۰۲۱، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۶۳.۱۵ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۳.۳۷ مگابیت برثانیه و تاخیر ۳۶ میلی ثانیه است. در زمینه اینترنت ثابت نیز متوسط جهانی سرعت دانلود، ۱۱۳.۲۵ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود ۶۲.۴۵ مگابیت برثانیه و تاخیر ۱۹ میلی ثانیه است.
در صورتیکه تا ماه آگوست سال ۲۰۲۱، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۵۶.۷۴ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۲.۶۱ مگابیت برثانیه بود. در زمینه اینترنت ثابت نیز متوسط جهانی سرعت دانلود، ۱۱۰.۲۴ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود ۶۰.۱۳ مگابیت برثانیه بود.
رتبه یک تا پنج اینترنت موبایل در جهان تا ماه سپتامبر ۲۰۲۱، به ترتیب به امارات متحده عربی (۲۳۸.۰۶ مگابیت برثانیه)، کره جنوبی(۲۰۲.۶۱ مگابیت برثانیه)، نروژ (۱۷۷.۷۲ مگابیت برثانیه)، قطر (۱۷۲.۱۸ مگابیت برثانیه) و چین (۱۶۵.۳۸ مگابیت برثانیه) متعلق می باشد.
همین طور رتبه یک تا پنج اینترنت پهن باند ثابت در جهان، به ترتیب به موناکو (۲۶۱.۸۲ مگابیت برثانیه)، سنگاپور (۲۵۵.۸۳ مگابیت برثانیه)، هنگ کنگ (۲۵۴.۷۰ مگابیت برثانیه)،، رمانی (۲۳۲.۱۷ مگابیت برثانیه) و سوئیس (۲۲۹.۹۶ مگابیت برثانیه) متعلق می باشد.
متوسط سرعت موبایل در ایران
هم اکنون متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۳۵.۴۸ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۲.۵۳ مگابیت برثانیه و تاخیر ۳۶ میلی ثانیه است که رتبه ایران را به ۷۱ از میان ۱۴۰ کشور رسانده است.
این در حالیست که در ماه آگوست ۲۰۲۱، متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۳۲.۳۰ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۱.۷۸ مگابیت برثانیه بود و ایران در جایگاه ۸۰ قرار داشت.


همین طور طبق این آمار، اینترنت موبایل ایران هم اکنون از تونس و توگو کندتر و فیلیپین و ارمنستان سریع تر است.


هم اکنون در زمینه اینترنت ثابت، متوسط سرعت دانلود در ایران، ۲۱.۳۶ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود ۱۲.۵۶ مگابیت برثانیه و تاخیر، ۴۱ میلی ثانیه است که رتبه ایران را به ۱۳۷ از میان ۱۷۵ کشور می رساند.
این درحالی است که در آگوست ۲۰۲۱، در زمینه اینترنت ثابت، متوسط سرعت دانلود در ایران، ۲۱.۳۵ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود ۱۲.۶۲ مگابیت برثانیه بود و ایران در رتبه ۱۳۴ قرار داشت.
همین طور طبق این آمار، اینترنت ثابت ایران هم اکنون از گابن کندتر و از آنتیگوا و باربودا سریع تر است.

1400/07/30
23:40:39
0.0 / 5
1033
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , دانلود , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین