هواوی دانشمندان بیشتری استخدام می کند

هواوی دانشمندان بیشتری استخدام می کند فیکس سرور: شرکت هواوی چین با توجه به این که درآمدش را در پی تحریمهای آمریکا از دست داده اما درحال توسعه تیم دانشمندانش است.به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، حالا که دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا تمایل دارد با چین رقابت کند و محدودیتها مقابل هواوی در حوزه دسترسی به فناوری نیمه رسانای آمریکا را حفظ کند، توسعه تحقیقات می تواند به چین برای ساخت فناوریهای بومی کمک نماید.

رِن ژنگفی، مدیرعامل شرکت هواوی در یک نشست داخلی در اوایل اوت ادعا نمود که این شرکت با وجود فشارهایی که از طرف آمریکا وجود دارد، حقوق نیروی کار درحال توسعه خودرا بموقع پرداخت کرده است. خیلی از شرکتهای چینی اغلب پرداخت حقوق کارمندان را به تاخیر می اندازند یا آنها را وادار می کنند بدون دریافت بسته اختتام خدمت، استعفا دهند.

مدیرعامل هواوی اظهار داشت: با وجود محدودیتهای آمریکا در دو سال گذشته، این شرکت سیاستهای منابع انسانی خودرا تغییر نداده و مواردی مانند حقوق، پاداش، ارتقای شغلی و توزیع سهام شرکت طبق معمول جریان داشته است. هیچ بی نظمی در این شرکت وجود نداشته بلکه هواوی بیش از گذشته متحد شده و حتی استعدادهای بیشتری را جذب کرده است.

هواوی مدعی است شمار کارمندانش را ۳۰۰۰ نفر در فاصله اواخر سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰ افزایش داده و بیش از نیمی از آنها معادل ۵۳.۴ درصد در بخش تحقیقات و توسعه هستند.

دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در سال ۲۰۱۹ با استناد به نگرانیهای امنیت ملی، شرکت هواوی را در فهرست سیاه قرار داد که فروش فناوری شرکتهای آمریکایی به این شرکت را قدغن کرد. افت فروش جهانی تلفن هوشمند هم به کسب وکار هواوی لطمه زد. این شرکت در شش ماه نخست سال میلادی جاری ۳۲۰.۴ میلیارد یوان (۴۹.۶۷ میلیارد دلار) درآمد گزارش کرد که در مقایسه با ۴۵۴ میلیارد یوان در زمان مشابه سال قبل کاهش داشت. درآمد نیمه اول امسال هواوی حتی از نیمه اول سال های ۲۰۱۹ و ۲۰۱۸ که همه گیری ویروس کرونا شیوع پیدا نکرده و تحریمهای آمریکا وضع نشده بود، کمتر بود. دو بخش بزرگ کسب وکار شامل مصرف کننده و اپراتورهای مخابراتی، بزرگترین کاهش سال به سال را در نیمه اول سال ۲۰۲۱ داشتند اما کسب وکار اینترپرایز که هواوی استراتژی رشد خودرا روی آن متمرکز کرده است، ۶.۶ میلیارد یوان رشد کرد.

بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، اظهارات مدیرعامل هواوی در شرایطی مطرح می شود که دولت مرکزی چین در کوشش برای حل کمبود نیروی کار در صنایع پیشرفته ای مانند تولید است. پکن طرحهای بلندپروازانه ای را برای ساخت فناوری خود در بخش نیمه رسانا و رایانش کوانتوم در یک دهه آینده تشریح کرده است.

منبع:

1400/06/25
14:55:42
0.0 / 5
478
تگهای خبر: اپراتور , دانش , فروش , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین