مایكروسافت برای بستن دامنه های جعلی حكم گرفت

مایكروسافت برای بستن دامنه های جعلی حكم گرفت مایکروسافت برای بستن دامنه های هموگلیف مخرب گوناگون که برای فریب دادن مشتریان آفیس 365 و کلاهبرداری استفاده شده اند، از یک دادگاه آمریکایی حکم گرفت.به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، این غول نرم افزاری بعد از کشف فعال مخرب سایبری که مشتریانش را هدف گرفته بود، اوایل ماه میلادی جاری پرونده شکایتی را تنظیم کرد. مایکروسافت بعد از اینکه شکایت یک مشتری درباره هک شدن یک ایمیل کاری را دریافت کرد، تحقیقاتی را شروع کرد و دریافت یک گروه مجرمانه ناشناس ۱۷ دامنه مخرب به وجود آورده که با بهره گیری از اطلاعات مسروقه مشتریان و دسترسی و کنترل حسابهای آفیس ۳۶۵ تلاش نموده اند به کلاهبرداری از تماس های مشتریان این شرکت بپردازند.

مایکروسافت در یک پست وبلاگ تایید نمود که یک قاضی در منطقه شرقی ویرجینیا حکمی را صادر کرده است که ثبت نام کنندگان دامنه را ملزم می کند خدمات برای دامنه های مخرب را غیرفعال کنند.

دامنه های هموگلیف از شباهت برخی از حروف برای ایجاد دامنه های فریبنده که مشروع به نظر می رسند، بهره برداری می کنند. بعنوان مثال در یک مورد مجرمان یک ایمیل معتبر از یک حساب هک شده آفیس ۳۶۵ را شناسایی کرده بودند که درباره مسائل پرداخت پول بود. با بهره گیری از اطلاعات مذکور ایمیلی از یک دامنه هموگلیف با بهره گیری از نام ارسال کننده ایمیل و حدودا دامنه شبیه آن ارسال کرده بودند. موضوع و فورمت ایمیل هم مثل ایمیل واقعی بود اما ادعای دروغی را مطرح کرده و خواهان دریافت هر چه سریعتر پول شده بودند. خلافکاران سایبری با ارسال اطلاعاتی که معتبر به نظر می رسیدند و در آنها از لوگوی جعلی شرکت استفاده شده بود، تلاش نموده بودند به کلاهبرداری الکترونیکی دست بزنند.

بر اساس گزارش تِک کرانچ، بااینکه این خلافکاران به محض شناسایی شدن، زیرساخت مخربشان را از اکوسیستم مایکروسافت خارج می کنند اما مایکروسافت با دریافت حکم دادگاه مانع از جابجایی این دامنه ها می شود.
1400/04/30
11:23:51
0.0 / 5
734
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین