وزیر ارتباطات عنوان كرد

چرا تعامل با پلت فرم های بین المللی دشوار است؟

چرا تعامل با پلت فرم های بین المللی دشوار است؟ به گزارش فیکس سرور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در تشریح تعامل ایران با پلت فرم های بین المللی، اظهار نمود:  پس از خروج دولت آمریکا از تعهدات خود از برجام و تشدید سایر تحریم ها، لغو برخی قوانین معافیت ایران از تحریم ها هم صورت گرفت تا تعامل با پلت فرم های بین المللی به سختی میسر شود.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی که در ایام گذشته به مبحث حکمرانی سایبری و مذاکراتی با وی چت و تلگرام پرداخته بود، این دفعه در کانال خود نوشت: برخلاف برخی ادعاها، برای تعامل با پلت فرم های بین المللی مذاکرات و دیدارهای گوناگونی با بعضی از آنها توسط دولت صورت گرفت که گزارش مذاکرات و اقدامات به مراجع ذی صلاح اعلام و ارسال شد. در بعضی از این مذاکرات، نمایندگانی از سایر دستگاههای کشور هم حضور بهم رساندند.
او همینطور تصریح کرد: اما در هر حال، از مراجع داخلی، پاسخ روشن و شفاف و یا مجوزی برای پیشبرد ادامه مذاکرات دریافت نکردیم. همینطور بعد از خروج دولت آمریکا از تعهدات خود از برجام و تشدید سایر تحریم ها، لغو برخی قوانین معافیت ایران از تحریم ها هم صورت گرفت و تشدید ادعاهای حقوق بشری ضد جمهوری اسلامی ایران هم مزید برعلت شد تا عملا تعامل با پلت فرم های بین المللی به سختی میسر شود.

تلاش برای ایجاد بازارهای مشترک و ترسیم قواعد حقوقی منطقه ای
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در یک پست تلگرامی دیگر، با اشاره به اینکه برای ایجاد بازارهای مشترک و ترسیم قواعد حقوقی منطقه ای، تلاش بسیاری کردیم، اظهار داشت: برای افزایش توان چانه زنی و کسب ظرفیت بالاتر در تعامل با پلت فرم های بین المللی، ایجاد یک بازار منطقه ای کارساز است. به هر صورت با یک بازار بزرگتر، قدرت چانه زنی بالاتری حاصل می شود. ازاین رو با سفر به هند، آذربایجان، ترکیه، روسیه و مذاکره با همتایان برای ایجاد یک بازار بزرگ منطقه ای در دستور کار قرار گرفت.
آذری جهرمی توضیح داد: هرچند تغییر مکرر وزرای ارتباطات در بعضی از این کشورها، کار ما را با چالش های زیادی همراه ساخت، اما بالاخره سه دور گفتگوی مشترک با حضور چهار کشور ایران، روسیه، ترکیه و آذربایجان در باکو و تهران برگزار گردید. توافق همکاری مشترک هم به امضا رسید تا با عزم مشترک یک بازار مشترک ایجاد نماییم. هر چند در مقیاس های کوچک، فعالیتهای تجاری امیدبخشی شکل گرفته است، اما در مقابل فعالیتهای مطلوب، همواره یک مانع بزرگ وجود داشت: «تحریم». در ابعاد سیاسی منطقه ای هم بعد از طرح ابتکار ایران برای «صلح هرمز»، پیشنهادمان را برای «صلح سایبری هرمز» عرضه کردیم تا از عزم سیاسی منطقه هم برای مواجهه با چالش های مشترک حکمرانی بهره ببریم.
منبع:

1400/04/26
08:55:25
0.0 / 5
809
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین