موفقیت های نبوغ راه را برای ساخت بالگردی جدید هموار می كند

موفقیت های نبوغ راه را برای ساخت بالگردی جدید هموار می كند فیکس سرور: بالگرد ˮنبوغˮ ناسا که در ماه فوریه همراه با مریخ نورد ˮاستقامتˮ در دهانه ی جزرو فرود آمد حالا توانسته هشتمین پرواز خودرا در مریخ به انتها برساند و سه سفر بیش تر از آنچه برای آن برنامه ریزی شده بود انجام دهد و هنوز هم کار آن تمام نشده است.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، کن فارلی(Ken Farley)، زمین شیمی شناس موسسه فناوری کالیفرنیا در روز دوشنبه ۲۱ ژوئن در جلسه ی گروه بررسی برنامه اکتشاف مریخ اظهار داشت: این بالگرد کوچک ۱.۸ کیلوگرمی ماموریت خودرا دست کم برای چند ماه دیگر ادامه خواهد داد و چندین سفر در هر ماه انجام می دهد.
فارلی اضافه کرد: متعادل سازی نیازهای ماموریت های بالگرد "نبوغ" و مریخ نورد "استقامت" نیازمند هماهنگی های پیچیده ای است و پروازهای "نبوغ" در آینده برای اعضای هر دو تیم تمرین ارزشمندی است.
"استقامت" و "نبوغ" ماموریت های جدایی دارند اما "نبوغ" برای مخابره اطلاعات خود به زمین به "استقامت" وابسته است.
فارلی می گوید: در این راه ما امیدواریم تصاویری از مکان هایی که به آنها دسترسی نداریم ثبت نماییم.
تا به امروز دورترین مسیری که "نبوغ" طی یک ماموریت طی کرده ۲۶۶ متر و طولانی ترین مدتی که در هوا معلق بوده ۱۴۰ ثانیه بوده است. تیم "نبوغ" می خواهند در صورت امکان طی چند پرواز آینده این رکوردها را بشکنند.
تدی تزانتوس(Teddy Tzanetos)، رهبر ماموریت های "نبوغ" در جلسه ی گروه بررسی برنامه اکتشاف مریخ اظهار داشت: مهندسان درحال طراحی برنامه های جدیدی برای ساخت بالگردی بزرگ تر و کارآمدتر به نام "بالگرد علمی مریخ" هستند.
"بالگرد علمی مریخ" پروژه ی مشترک مرکز پیشرانه جت ناسا، مرکز تحقیقات ایمز(Ames) و شرکت هوافضای ارووایرونمنت(AeroVironment) است. این بالگرد شش پره خواهد داشت و وزن آن ۳۰ کیلوگرم خواهد بود. این بالگرد قادر به جابه جایی محموله هایی تا وزن پنج کیلوگرم است. البته وزن آن روی سیاره ی مریخ کمتر است برای اینکه مریخ تنها ۳۸ درصد از جاذبه ی زمین را دارد.
"بالگرد علمی مریخ" می تواند در یک ماموریت حدود ۱۰ کیلومتر پرواز کند و به مکان های غیرقابل دسترس برای سطح نوردها برود.
البته این بالگرد هم اکنون تنها یک مفهوم است و یک ماموریت کامل نیست اما به لطف موفقیت های "نبوغ" ممکنست در آینده ای نه چندان دور این بالگرد جدید به سیاره سرخ راه یابد.
منبع:

1400/04/10
22:49:12
0.0 / 5
320
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین