پس از حمله لاس وگاس اتفاق افتاد

انتقاد از شبكه های اجتماعی گوگل و فیس بوك

انتقاد از شبكه های اجتماعی گوگل و فیس بوك فیكس سرور: پس از آنكه اخبار دروغینی كه برخی در صفحات گوگل و فیس بوك درباره حمله تیراندازی به مردم لاس وگاس آمریكا منتشر نمودند، این دو شبكه اجتماعی باری دیگر مورد انتقاد قرار گرفتند.


به گزارش فیكس سرور به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت فایننشال تایمز، بر اساس اعلام پلیس شهر لاس وگاس، عامل تیراندازی دیروز به هزاران آمریكایی كه در كنسرت و جشنواره موسیقی در این شهر گردهم آمده بودند، فردی به نام استفان كرگ پادوك بوده است كه اهل ایالت نوادا در ایالات متحده آمریكا بوده است كه از طبقه ۳۲ هتلی در نزدیكی این كنسرت موسیقی اقدام به تیراندازی كرده بوده است. طبق اخبار و گزارش های منتشر شده، تاكنون ۵۹ نفر در این حادثه كشته شده و بیش از ۵۰۰ نفر نیز زخمی شده اند. وی پس از آنكه پلیس به دنبال پیداكردن و دستگیری اش بود، خود را كشت.

در این حین، یك صفحه مجازی در فیس بوك كه گفته می شود از رئیس جمهور كنونی آمریكا حمایت می كند، فرد دیگری را بعنوان عامل این حادثه و تیراندازی معرفی كرده بوده كه یك چپگرا و حامی حزب دموكرات در آمریكا بوده است.


بر اساس گزارش ها و اخبار منتشر شده ای كه نادرست هم بود، شبكه های اجتماعی گوگل و فیس بوك به شدت مورد انتقاد واقع شدند. با اینكه پس از شناسایی این اخبار نادرست و كذب، این دو شبكه اجتماعی آنها را حذف كرده و جلوی انتشار بیشتر آنها را گرفتند، اما باز هم انگشت اتهام بسیاری از كاربران اینترنتی به سوی آنها به نشانه رفته است.
در ماه های گذشته، شبكه های اجتماعی نظیر فیس بوك، گوگل و توییتر بارها و بارها به دلیل انتشار تبلیغات نژادپرستانه و ضد یهود و همچنین اقدامات مداخله جویانه روسیه در جریان انتخابات ریاست جمهوری آمریكا مورد بازخواست قرار گرفته بودند و نمایندگان این غول های تكنولوژی توسط نمایندگان كنگره ایالات متحده آمریكا استیضاح شده و موظف شده بودند كه درباره مسائل مذكور، به آنها توضیح بدهند.
بنظر می رسد این روزها با توجه به نقش بسیار پررنگی كه شبكه های اجتماعی، رسانه های و پیام رسان ها در انتشار اخبار و همچنین شایعات ایفا می كنند، فشار مضاعفی از سوی جوامع بین المللی بر روی غول های تكنولوژی و شبكه های اجتماعی وارد می شود و اینطور كه پیش می رود انتظار می رود قانون گذاران در كشورهای پیشرفته كه میزبان این غول های تكنولوژی و شبكه های اجتماعی هساتند نیز قوانین و مقررات سختگیرانه تری را در قبال آنها وضع كنند.


 

1396/07/11
20:10:08
5.0 / 5
5062
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین