شكایت جدید مقابل فروشگاه اپلیكیشن گوگل در آمریكا

شكایت جدید مقابل فروشگاه اپلیكیشن گوگل در آمریكا گروهی از دادستانهای کل ایالتی آمریکا ممکنست شکایتی مقابل گوگل به بهتان نقض قانون ضد انحصارطلبی در اداره فروشگاه اپلیکیشن پلی استور تنظیم کنند.به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، یک منبع مطلع به رویترز اظهار داشت: این شکایت در حالی صورت خواهد گرفت که قبل از این طراحان برنامه درباره مدیریت پلی استور برای دستگاههای اندرویدی شکایت کرده اند. این شکایت از سال قبل در جریان بوده و رسیدگی به آن با تاخیر روبرو شده است.

تحقیقات از طرف دادستانهای ایالتی توسط ایالتهای یوتا، تنسی، کارولینای شمالی و نیویورک هدایت می شود اما مشخص نیست چه تعداد از ایالتهای آمریکا در آن حضور خواهند داشت.

دو منبع مطلع اعلام کردند این پرونده احیانا در دادگاه فدرال در شمال کالیفرنیا پیگیری می شود که پرونده های مرتبط در آنجا مورد رسیدگی قرار گرفته اند. این پرونده ها شامل شکایت شرکت بازی ویدیویی اپیک گیمز مقابل گوگل در سال میلادی گذشته است که این غول اینترنتی را به مقررات ضد رقابتی در فروشگاه برنامه اش متهم کرده است و انتظار می رود دادگاه مربوطه در سال ۲۰۲۲ اجرا شود.

همچنین دو شکایت گروهی پیشنهاد شده مقابل پلی استور نزد قاضی پرونده اپیک گیمز وجود دارد. اگر ایالتهای آمریکایی بخواهند در جلسات اظهارات شاهدان و کارهای قبل از جلسه دادگاه شرکت داشته باشند باید برای شکایت زودتر اقدام نمایند.

در شکایت مشابهی در کالیفرنیا که برگزاری جلسات دادگاه آن ماه گذشته خاتمه پیدا کرد، اپل و اپیک گیمز منتظر حکم دادگاه هستند.

سخنگوی گوگل در واکنش به این گزارش اظهار داشت: اندروید تنها سیستم عامل بزرگی است که به افراد اجازه می دهد اپلیکیشنها را از فروشگاههای برنامه گوناگون دانلود کنند. در حقیقت بیشتر دستگاههای اندرویدی با دو یا چند اپلیکیشن فروشگاه از پیش نصب شده عرضه می شوند. همین طور کاربران می توانند فروشگاههای اپلیکیشن بیشتری را نصب کرده یا اپلیکیشنها را مستقیما از مرورگر نصب کنند.

گوگل در مقایسه با اپل سیاست بازتری را در اداره فروشگاه برنامه خود دنبال می کند اما بتازگی مقرراتش را تحکیم کرده و اجرای این مقررات را الزامی کرده است.

احتمالا شکایت جدید مربوط به الزام استفاده برخی از اپلیکیشنها از ابزارهای پرداخت گوگل برای فروش اشتراک و محتوا و پرداخت ۳۰ درصد از سهم فروش به گوگل است.

سازندگان برنامه مانند اسپاتیفای و تیندر شرکتهای گوگل و اپل را به سبب درخواست سهیم شدن در درآمد فروش، به رفتار ضد رقابتی متهم کرده اند.

برنامه ریزی تنظیم این شکایت با بحث درباره مسامحه بیش از اندازه اجرای مقررات ضد انحصارطلبی فدرال مصادف شده است. خیلی از افراد همچون رئیس پنل ضد انحصارطلبی کمیته قضایی سنای آمریکا خواهان اجرای جدی تر این مقررات شده اند.

بر اساس گزارش رویترز، گوگل هم اکنون با شکایت فدرال از طرف وزارت دادگستری آمریکا و پرونده های ضد انحصارطلبی مرتبط از طرف دو گروه از دادستانهای کلی ایالتی روبروست. یک پرونده که توسط تگزاس دنبال می شود مربوط به تبلیغات است و دیگری مربوط به تلاشهای گوگل برای توسعه نفوذش در عرصه جست و جو به بازارهای جدیدتر مانند دستیار صوتی است.
1400/04/03
14:59:00
0.0 / 5
1049
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین