رئیس جمهور آمریكا دستور داد

تحقیق درباره پرورش ویروس كرونا در آزمایشگاه

تحقیق درباره پرورش ویروس كرونا در آزمایشگاه به گزارش فیکس سرور به دنبال اظهارات روز گذشته رئیس جدید ناسا در خصوص احتمال تولید ویروس کرونا در آزمایشگاه ووهان چین، حالا امروز ˮجو بایدنˮ رئیس جمهور آمریکا به آژانس های جاسوسی دستور داده است که فرضیه نشت کووید-19 از آزمایشگاه را بررسی نمایند.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، بر اساس بیانیه شورای امنیت ملی ایالات متحده، "جو بایدن" رئیس جمهور این کشور از سازمان های اطلاعاتی ایالات متحده درخواست کرده است که نظریه "نشت کووید-19 از آزمایشگاه" را بررسی نمایند.
این فرضیه ای است که می گوید ویروس کرونا در آزمایشگاهی در موسسه ویروس شناسی ووهان بوجود آمده است و بعد از نشت عمدی یا تصادفی از آن محل، موج جهانی آلودگی و شیوع خویش را شروع کرده است.
هنوز هیچ چیز در مورد ریشه ویروس کرونا اثبات نشده است. ما هنوز اثبات قطعی در مورد این که این ویروس از آزمایشگاه آمده است، نداریم و این مورد اثبات نشده است.
طبق اعلام شورای امنیت ملی ایالات متحده، "جو بایدن" گفته است: تا به امروز، جامعه اطلاعاتی ایالات متحده روی دو سناریوی احتمالی به اجماع رسیده است، اما در مورد این مورد به نتیجه نهایی نرسیده است.
این بیانیه دو سناریوی به وجود آمدن ویروس کرونا در اثر تماس انسان با یک حیوان آلوده یا نشت این ویروس در یک حادثه آزمایشگاهی را فرض کرده است.
هم اکنون قدرتمندترین آژانس های اطلاعاتی دنیا فاقد مدارک لازم برای حمایت یا انکار قطعی این فرضیه یعنی نشت کووید-19 از آزمایشگاه هستند، اما به نظر می آید رئیس جمهور آمریکا مصمم است که به پاسخ مشخص این سوال برسد.
این در شرایطی است که گفته های عجیب "بیل نلسون" رئیس جدید ناسا روز گذشته در خصوص احتمال نشت عمدی یا ناخواسته ویروس کرونا از آزمایشگاه سر و صدای زیادی به پا کرده است.
حالا رئیس جمهور ایالات متحده از آژانس های جاسوسی خواسته است تا تلاش خویش را برای کشف این مورد دو برابر کنند.
پیش از این، گروهی از متخصصان سازمان بهداشت جهانی(WHO) گفته بودند که فرضیه نشت کووید-19 از آزمایشگاه، فرضیه ای بسیار بعید برای منشاء ویروس کرونا است. اما بعداً این تحقیقات توسط دیگران مورد بررسی قرار گرفت و به عدم شفافیت چین درباره این مورد رسید.
اما خواه ویروس کرونا ویروس در نهایت در یک آزمایشگاه تولید و به بیرون درز کرده باشد یا نه، بهترین مدارک و شواهد احتمالاً در خود چین باقی مانده است و نیازی به گفتن نیست که این امر می تواند رسیدن به نتیجه گیری محکم را بسیار دشوار کند.
در اطلاعیه رئیس جمهور آمریکا آمده است: من الان از جامعه اطلاعاتی خواسته ام که تلاش خویش را برای جمع آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعاتی که می تواند ما را به نتیجه نهایی [درباره این موضوع] نزدیک کند، دو برابر کنند و در 90 روز به من گزارش دهند.
ما از زمانی که امواج اولیه شیوع کرونا جهان را درنوردید و جامعه انسانی را تغییر داد، مسیری طولانی را طی کرده ایم و در حالیکه پیشرفت فناوری ها کمک زیادی به درمان بیماران کرده است، دانستن قطعی منشاء این ویروس توانایی ما را برای پیشگیری از تکرار یک بیماری همه گیر دیگر در آینده بهبود می بخشد.
منبع:

1400/03/06
15:16:21
0.0 / 5
1059
تگهای خبر: فناوری , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین