این سیمكارت ها را نخرید

این سیمكارت ها را نخرید یکی از روش های کلاهبرداری از کاربران این است که با افراد تماس گرفته و وعده سیمکارت هایی با شماره رند و یا هم شماره سیمکارت های قدیمی با قیمتی پایین تر از معمول می دهند، در حالیکه در اغلب موارد تماس هایی که گرفته می شود، کلاهبرداری است.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، سیمکارت ها را از نظر عرضه میتوان به دو دسته تقسیم کرد؛ شامل سیمکارت هایی که به روز توسط اپراتورها واگذار می شوند و متقاضی می تواند به سادگی تهیه نماید و دلیلی ندارد در بحث عرضه و تقاضا، گرفتار افزایش و کاهش قیمت شوند و سیمکارت هایی با کدهای قدیمی تر و شماره های خاص که متقاضی و بازار خاص خویش را دارند و دیگر عرضه نمی شوند.
طبق اظهارات فعالان بازار، سیمکارت های دائمی قدیمی که تقاضای زیادی برایشان وجود دارد، تعیین کننده قیمت سیمکارت هستند و با عنایت به جایگاهشان نزد کاربران و قدمتی که دارند، به شکلی ایجاد بورس کرده اند و قیمت برخی از این سیمکارت ها بعضاً به چند صد میلیون تومان هم رسیده است. علاوه بر این، عوامل دیگری مانند عرضه سیمکارت، میزان عرضه و تقاضا و عدم توازن بین عرضه و تقاضا بر قیمت سیمکارت مؤثر است.
اما در مواردی امکان دارد از تمایل افراد به خرید سیمکارت هایی که شماره هایی رند دارند و یا سیمکارت های دائمی مشابه شماره های اعتباری افراد، سوءاستفاده شود؛ بدین صورت که با فرد تماس گرفته و پیشنهاد می دهند که با دریافت مبلغ پایین تری از حد معمول، می تواند صاحب سیم کارتی با شماره مورد نظر شود، در حالیکه این کار کلاهبرداری است و با واریز مبلغ مورد نظر، دیگر نه خبری از سیمکارت می شود و نه شخصی که با شما تماس گرفته است.
باید توجه داشت که اپراتورها اطلاع رسانی خویش را از راه روابط عمومی و پایگاه های اطلاع رسانی انجام می دهند و اینطور نیست که بخواهند فروش سیمکارت را به افراد عادی و شخص و فروشنده های معمولی واگذار کنند. با عنایت به این شرایط، کاربر و مصرف کننده باید توجه کند که اگر خارج از این چارچوب، فردی با آنها تماس گرفت و قصد فروش سیمکارت داشت، احتمال کلاهبرداری وجود دارد.
هرچند امکان دارد تماس برای فروش سیمکارت، روش بازاریابی برخی از مراکز فروش سیمکارت باشد که یک سری از سیمکارت ها را پیش ثبت نام می کنند و اپراتور آن شماره را برایشان حفظ می نماید تا از این طریق بتوانند کسب درآمدی داشته باشند، بعضی دفاتر هم یک سری شماره مشخص را خریداری و توسط پرسنلشان مبادرت به بازاریابی می کنند. اما در اغلب موارد تماس هایی که گرفته می شود، کلاهبرداری است و افراد نباید به این تماس ها توجه نمایند.
البته اپراتورها هم اکنون شرایط خرید را بسیار آسان کردند و نیازی به این ترفندها نیست، ازاین رو کاربران باید به اطلاع رسانی روابط عمومی اپراتورها توجه نمایند و با اطمینان از اپراتورها و نمایندگی های رسمی و معتبر معرفی شده از سوی آنها خرید کنند، در غیر این صورت متضرر می شوند و در نهایت جز دردسر برای کاربر، چیز دیگری برایشان ندارد.
منبع:

1400/02/16
18:09:16
0.0 / 5
1120
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین