با راهنمایی ناسا بالگرد مریخی نبوغ خودتان را بسازید

با راهنمایی ناسا بالگرد مریخی نبوغ خودتان را بسازید ناسا در حال آماده سازی برای نخستین پرواز بالگرد مریخی نبوغ خود در سیاره سرخ است اما دانش آموزان نیز می توانند با ساخت نسخه های کاغذی این بالگرد در خانه در این هیجان ناسا سهیم باشند.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، بالگرد نبوغ در حالی که به شکم مریخ نورد "استقامت" متصل بود ۱۸ فوریه به سیاره سرخ آمد و در تاریخ ۳ آوریل بر روی سطح مریخ قرار گرفت و الان در حال آماده شدن برای انجام نخستین پرواز خود است.
اخیرا ناسا دستورالعمل های گام به گامی را برای دانش آموزان به اشتراک گذاشته است تا آنها بتوانند بالگرد کاغذی سبک وزن خودرا بسازند و آنرا آزمایش نمایند.
یکی از افراد آزمایشگاه پیش رانش جت(JPL) ناسا در فیلم آموزشی که ناسا روز پنجشنبه(۸ آوریل) در یوتیوب منتشر کرد، اظهار داشت: ما در مدار مریخ ماهواره هایی داریم که تصاویر جهانی می گیرند و یک مریخ نورد نیز در سطح سیاره داریم که تصاویر نمای نزدیک ثبت می کند اما برخی مکان ها در مریخ وجود دارند که یک مریخ نورد نمی تواند به آنجا برود. اما بالگرد برای انجام یک سری پروازهای آزمایشی به اطراف پرواز خواهدنمود و اگر خوش شانس باشیم، ممکنست چند عکس از سطوحی بدست آوریم که مریخ نورد نمی تواند به آن جا برود.
با این حال جو مریخ بسیار نازک است(فقط حدود یک درصد ضخامت جو زمین در سطح دریا) که این مساله پرواز را برای نبوغ دشوار می کند. بدین سبب بالگرد نبوغ که تنها ۴ پوند(۱.۸ کیلوگرم) وزن دارد مجهز به تیغه های بزرگ زاویه داری است که می تواند برای تولید نیروی برآرکافی، بسیار سریع بچرخد.
راهنمای دانش آموزی ناسا برای ساخت یک بالگرد مریخی کاغذی آنها را ترغیب می کند تا هواگردهای خودرا با در نظر گرفتن همان محدودیت هایی که مهندسان آزمایشگاه پیش رانش جت ناسا مجبور به مقابله با آن بودند، طراحی نمایند. با بهره گیری از کاغذ، قیچی، یک مداد، متر و روبان، دانش آموزان می توانند بالگرد بین سیاره ای خودرا بسازند.
راهنمای گام به گام شامل یک الگوی بالگرد است که می توان به طور آنلاین این الگو را بارگیری کرد. در صورت تمایل می توانید بالگرد را روی یک کاغذ ساده ترسیم کنید. دانش آموزان برای ساخت این بالگرد کاغذی می بایست قسمت های مختلفی را برش داده و برخی قسمت ها را نیز تا کنند.
سپس برای آزمایش طرح بالگرد خود از آنها خواسته می شود هواگرد کاغذی را تا آنجا که ممکنست در هوا بالا ببرند و سپس آنرا رها کنند و در همان حال نیز نحوه چرخش تیغه های روتور را ببینند. دانش آموزان می توانند این کار را از ارتفاعات بالاتر تکرار کنند و یا طرح های مختلف روتور را آزمایش نمایند.
افراد می توانند راهنمای کامل یادگیری گام به گام ساخت یک بالگرد کاغذی و سایر کارهای آموزشی دانش آموزان جهت دنبال کردن ماموریت بالگرد مریخی نبوغ ناسا را ​​از خانه و به طور آنلاین پیدا کنند.1400/01/23
15:23:35
0.0 / 5
942
تگهای خبر: آموزش , آنلاین , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین