كمك جف بزوس به ناسا برای شبیه سازی گرانش ماه

كمك جف بزوس به ناسا برای شبیه سازی گرانش ماه شرکت فضایی ˮبلو اوریجینˮ(Blue Origin) متعلق به ˮجف بزوسˮ در حال ارتقای موشک خود موسوم به ˮنیو شپردˮ است تا با شبیه سازی شرایط گرانش کره ماه، به فضانوردان ناسا در تمرین برای حضور در این قمر کمک نماید.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، شرکت فضایی "بلو اوریجین"(Blue Origin) متعلق به "جف بزوس" در حال ارتقای کپسول قابل استفاده مجدد جدید خود موسوم به "نیو شپرد"(New Shepard) با یک خاصیت نسل بعدی است که ناسا به شدت خواهان آن است: طراحی مجدد این موشک که شامل یک کپسول فضایی با قابلیت چرخش با سرعت کافی برای شبیه سازی جاذبه ماه باشد.
گرانش کره ماه یک ششم گرانش زمین است و شبیه سازی این شرایط یکی از چندین شرایط مختلف است که فضانوردان و تجهیزات طراحی شده برای کار در ماه نیاز به تمرین و فعالیت در آن دارند و ناسا به زودی به لطف "بلو اوریجین" یک امکان جدید و مهم در آزمایش فناوری های قمری خود در وضعیت گرانش ماه خواهد داشت.
کپسول این فضاپیما به یک سانتریفیوژ غول پیکر تبدیل خواهد شد که هنگام چرخش، یک نیروی گریز از مرکز برای اشیای داخل خود به وجود می آورد تا شرایطی شبیه به جاذبه ماه فراهم آورد.
البته روش های دیگری نیز برای شبیه سازی جاذبه ماه وجود دارد، اما ارتقای "نیو شپرد" دو مزیت مهم را به ارمغان می آورد که رقبا را پشت سر می گذارد: ظرفیت حمل بار بیشتر که قابلیت های آزمایشی جدیدی را فراهم می آورد و هم اکنون هیچ کس نمی تواند آنها را باتوجه به محدودیت ها در فضا انجام دهد و مدت زمان طولانی تر شبیه سازی جاذبه ماه که "نیو شپرد" آنرا به مدت دو دقیقه مداوم ارائه می دهد.
بر طبق بیانیه مطبوعاتی ناسا، موشک "نیو شپرد" با سیستم کنترل واکنش خود موفق به این شبیه سازی خواهد شد. این خاصیت اساساً کل این کپسول فضایی را به یک سانتریفیوژ بزرگ تبدیل می کند که ۱۱ چرخش در دقیقه را در دستور کار خود خواهد داشت.
"بلو اوریجین" تصور می کند که این قابلیت جدید تا سال ۲۰۲۲ آماده خواهد شد که بسیار مفید می باشد، برای اینکه هدف از شبیه سازی شرایط گرانش ماه کمک به برنامه "آرتمیس" ناسا است که هدف آن بازگشت انسان به ماه و حتی ایجاد یک پایگاه انسانی و مرکز تحقیقاتی دائمی در مدار و سطح ماه است.
"اریکا واگنر" مدیر بخش ظرفیت بار "نیو شپرد" اظهار داشت: بشریت از اولین روزهای پرواز فضایی رویای جاذبه مصنوعی را در سر می پرورانید. همکاری با ناسا برای ایجاد این توانایی منحصر به فرد برای اکتشافات بعدی در فضا توسط انسان بسیار جالب است.
"بلو اوریجین" و ناسا همین طور در زمینه توسعه فرودگرهای انسانی برای ماموریت های ماه با یکدیگر همکاری می کنند.1399/12/20
18:04:56
0.0 / 5
892
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین