كارایی بهتر سلول های خورشیدی با تركیبی طبیعی

كارایی بهتر سلول های خورشیدی با تركیبی طبیعی به گزارش فیکس سرور خراسان رضوی نتایج تحقیقات نشان داد که سلول های خورشیدی ساخته شده با کپسایسین، ترکیبی که باعث تندی فلفل قرمز و سبز می شود، در تبدیل انرژی خورشیدی بهتر عمل می کند.


به نقل از نیوساینتیست، سلول های خورشیدی بسیار نازک ساخته شده با مواد پایه سرب می توانند نور را با بازده بیشتری نسبت به سلول های خورشیدی مبتنی بر سیلیکون جذب کنند، با این حال، معمولا نمی توانند در تبدیل انرژی هم به همان نسبت کارآمدترعمل کنند چونکه مقداری از انرژی را به گرما تبدیل می کنند. به نظر می آید چاره این است که کمی گرما اضافه کنید.
بائو و همکاران وی در دانشگاه دولتی شرق چین در شانگهای طی مراحل ساخت سلول های خورشیدی، کپسایسین را به سلول های خورشیدی پروسکایت بسیار نازک اضافه کردند. آنان احتمال می دادند که کپسایسین امکان دارد اثر تقویت انرژی داشته باشد چونکه می تواند الکترون ها که مسوول شارژ کردن هستند را آزاد کند.
این محققان سلول های خورشیدی ساخته شده با کپسایسین را در آزمایشگاه با قراردادن آنها در معرض نور مصنوعی برای شبیه سازی نور خورشید و اندازه گیری جریان الکتریکی عبورداده شده در آنها آزمایش کردند.
کپسایسین سلول های خورشیدی را کارآمدتر کرده و با توانی معادل ۲۱.۸۸ درصد، در مقابل ۱۹.۱ درصد بدون کپسایسین، بهتر عمل می کند. این گروه سپس سلول های خورشیدی را با استفاده از طیف سنجی در حین انجام انرژی تجزیه وتحلیل کرد و دریافت که افزودن کپسایسین منجر به تعداد بیشتری الکترون آزاد برای هدایت جریان در سطح سلول های خورشیدی و کاهش اتلاف انرژی از راه تبدیل به گرما می شود.
سازوکار دقیق این عملکرد هنوز مورد بحث است. بائو و همکاران وی تصور می کنند که مولکول های کپسایسین با یون های سرب سلول خورشیدی واکنش می دهند تا الکترون های بیشتری را برای انتقال جریان آزاد کنند.
بائو می گوید: «انتخاب مواد زیستی پایدار بر پایه چوب اولویت ماست. کپسایسین کم هزینه، طبیعی، پایدار و در زمین زیاد است.»
میاساکا از دانشگاه یوکوهاما ژاپن که سلول های خورشیدی پروسکایت را در سال ۲۰۰۹ اختراع کرد، می گوید: خیلی از ترکیبات طبیعی آلی دیگر موجود در طبیعت در حال بررسی هستند که آیا از نظر تأثیر و هزینه ها مانند کپسایسین عمل می کنندیا خیر.1399/12/16
14:13:45
0.0 / 5
1065
تگهای خبر: دانش , دانشگاه , محقق , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین