تصمیم گوگل برای حذف ابزارهای ردگیری كاربران وب

تصمیم گوگل برای حذف ابزارهای ردگیری كاربران وب به گزارش فیکس سرور شرکت گوگل بعد از حذف کوکیهای فعلی در مرورگر کروم، ابزارهای جدید یا جایگزینی برای ردگیری ترافیک مرور وب بکار نخواهد گرفت.به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، گوگل اوایل سال قبل برای اولین بار اعلام نمود کوکهای شخص ثالث که چند دهه به تبلیغات آنلاین هدفمند کمک کرده اند را به منظور عمل به استانداردهای حریم خصوصی دیتا در اروپا و آمریکا حذف خواهد نمود.

فعالان حریم خصوصی سالهاست از شرکتهای فناوری همچون گوگل به علت استفاده آنها از کوکیها برای جمع آوری سوابق وبگردی در وب سایتهایی که مالکشان نیستند و طراحی تبلیغات شخصی سازی شده بر مبنای علاقمندیهای کاربران، انتقاد کرده اند.

اکنون گوگل متعهد شده که از فناوری دیگری به جای کوکی استفاده نخواهد کرد یا قابلیتهای دیگری را برای دسترسی به اطلاعات ترافیک وب در مرورگر کروم جای نمی دهد. با این وجود به امتحان کردن راههایی برای هدف تبلیغات قرار دادن گروههای بزرگ کاربران ناشناس با علایق مشترک توسط شرکتها ادامه می دهد.

گوگل در یک پست وبلاگ اعلام نمود باز و قابل دسترس نگه داشتن اینترنت برای همه ما، مستلزم اقدامات بیشتر برای حفاظت از حریم خصوصی است و این به معنای آن است که نه تنها استفاده از کوکیهای شخص ثالث بلکه فناوری مورد استفاده برای ردگیری مرور وب کاربران باید متوقف شود.

بر اساس گزارش رویترز، شرکتهای فناوری تبلیغاتی رقیب نظیر کریتئو و ترید دِسک در حال ساخت ابزارهایی به منظور شناسایی کاربران به صورت ناشناس در وب هستند. بعد از اینکه گوگل برای اولین بار اعلام نمود کوکیها را حذف خواهد کرد، این دو شرکت با افت شدید ارزش سهامشان در ژانویه سال ۲۰۲۰ روبرو شدند اما در یک سال قبل ارزش سهامشان به صورت پیوسته رشد کرده است.
1399/12/15
12:51:52
0.0 / 5
950
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین