شیب صعودی رمزارزها تضمینی ندارد

شیب صعودی رمزارزها تضمینی ندارد بگفته دبیر شورای عالی فضای مجازی، شیب صعودی قیمت رمزارزها را به هیچ وجه نمی توان تضمین نمود و ورود افراد به این حوزه بعنوان ثروت اندوزی و خروج سرمایه از کشور، به صلاح نیست.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، بازار رمزارزها این روزها و در شرایطی که افراد از بورس روی گردان شدند، داغ شده و بنظر می رسد قسمتی از سرمایه مردم به سمت رمزارزها رفته است. البته موضوع استخراج بیت کوین قبل از این و همزمان با آلودگی هوا و تاریکی ها هم مطرح بود، اما حالا خرید و فروش این رمزارز بعنوان روشی برای سرمایه گذاری باب شده و این مساله واکنش مسئولان را هم به همراه داشته است که معتقدند رمزارزها بازار پرنوسانی دارند و نه فقط تضمینی برای ادامه روند صعودی آنها نیست، بلکه منجر به خروج ارز از کشور می شوند.
مرکز ملی فضای مجازی بتازگی در اطلاعیه ای اعلام کرد رمزارزهایی مانند بیت کوین از هیچ نوع پشتوانه و تضمینی برخوردار نیستند و همین طور تا حالا تصمیمی برای اعطای مجوز به درگاه ها و سایت های فعال خرید و فروش رمزارزها و بیت­ کوین در کشور گرفته نشده است و بدین جهت اکیداً سفارش می­ شود همگان دراین زمینه احتیاط های لازم را به خرج داده و در دام تبلیغات سوداگران این بازار غیرشفاف نیفتند.


استخراج رمزارزها در حال ساماندهی است
در این راستا سید ابوالحسن فیروزآبادی در گفت و گو با ایسنا با اعلان اینکه ارزهای دیجیتال بحث مفصلی دارد، اظهار نمود: اینکه ارز دیجیتال تولید نماییم یک موضوع است، ارز دیجیتال بعنوان ابزار مبادله یک موضوع است و اینکه بعنوان ثروت اندوزی و سرمایه گذاری به آن نگاه نماییم، یک موضوع دیگر است. فعلا در کشور ما، تولید و استخراج رمزارزهای جهان روا بعنوان یک پروسه مثبت در حال ساماندهی است، در حوزه مبادله هم مقداری که به دور زدن تحریم ها کمک نماید، باید مورد حمایت قرار بگیرد.
وی افزود: اما اینکه رمزارزها بعنوان راهی برای ثروت اندوزی باشند یا از اینکه از این وسیله بخواهند برای خروج سرمایه از کشور استفاده کنند را به هیچ وجه به صلاح کشور نمی دانیم. بانک مرکزی باید در این رابطه ورود کرده و به نحوی این فضا را ساماندهی کند. مرکز ملی فضای مجازی هم کمک می نماید که ما تسعیر معاملاتی و ساماندهی در بخش تولید داشته باشیم، اما به هیچ وجه سرمایه های ما از بازار بورس و بخش های دیگر خارج نشود و به صورت ثروت اندوزی به آن نگاه شود.
رئیس مرکز ملی فضای مجازی با اعلان اینکه بازار رمزارزها بسیار ناپایدار است، اظهار داشت: رمزارزها مدتی در شیب صعود بوده و ممکنست مدتی هم در شیب سقوط قرار بگیرد و مردم به پولشان احتیاج داشته باشند و آن زمان به شدت متضرر می شوند. به هیچ وجه نمی توان تضمین نمود که همیشه شیب قیمت رمزارزها صعودی است، همیشه نوسان داشته، نوسان های زیادی هم داشته، وقتی هم که قیمت ها سقوط می کند، گاهی به مدت هفت ماه تا یک سال به حالت سقوط باقی می ماند، بدین سبب اصلا سفارش نمی نماییم افراد وارد این حوزه شوند.1399/12/14
12:57:31
0.0 / 5
1027
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین