ارسال ۲ و نیم تن بار به ایستگاه فضایی بین المللی توسط روسیه

ارسال ۲ و نیم تن بار به ایستگاه فضایی بین المللی توسط روسیه روسیه بامداد امروز ماموریت ˮپروگرس 77ˮ حامل 2460 کیلوگرم تجهیزات را روانه ایستگاه فضایی بین المللی کرد که فردا 16 فوریه به این ایستگاه فضایی متصل خواهد شد.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، یک کشتی باری جدید "پروگرس"(Progress) روسی بامداد امروز ۱۵ فوریه برای تحویل تجهیزات به هفت خدمه در ایستگاه فضایی بین المللی به مدار زمین پرتاب شد.
آژانس فضایی روسیه موسوم به "روسکاسموس"(Roscosmos) در ساعت ۲۳: ۴۵ دیشب به وقت منطقه زمانی شرقی(۰۸: ۱۵ امروز به وقت ایران) کشتی باری "پروگرس ام اس-۱۶"(Progress MS-۱۶) که "پروگرس ۷۷"(Progress ۷۷) نیز نامیده می شود را با موشک "سایوز" از سایت ۳۱ کاسمودروم بایکونور در قزاقستان پرتاب کرد. این ماموریت فردا ۱۵ فوریه در ساعت ۰۹: ۵۰ به وقت ایران به ایستگاه فضایی می رسد.
این ماموریت حامل تقریباً ۲۴۶۰ کیلوگرم بار و لوازم برای خدمه ای است که هم اکنون در ایستگاه فضایی مستقر هستند که شامل ۱۴۰۰ کیلوگرم تجهیزات تحقیقاتی و مخصوص خدمه مانند غذا و لباس، همراه با آب شیرین، گاز نیتروژن و پیشرانه برای سیستم پیشران ماژول سرویس Zvezda و گرفتن نشتی هوای آنست.
ماژول "پیرس"(Pirs) یک درگاه اتصالی بر روی ماژول خدمات Zvezda است که بعنوان یک قفل هوا برای اعضای خدمه ایستگاه فضایی به هنگام انجام راهپیمایی های فضایی به رهبری روسیه استفاده می شود.
مقرر است هنگامی که فضاپیمای "پروگرس ۷۷" در ماه ژوئیه ماموریت خودرا به انتها می رساند، "پیرس" برداشته شود و "روسکاسموس" بجای آن یک افزودنی جدید را که مدت ها در انتظار آن بود، موسوم به "آزمایشگاه نائوکا"(Nauka) جایگزین می کند. این بزرگترین افزودنی به بخش روسی ایستگاه فضایی از زمان نصب ماژول Zvezda در سال ۲۰۰۰ تا حالا است. ضمن اینکه درگاه دیگری در بخش روسی شبیه به "پیرس" موسوم به "پویسک"(Poisk) وجود دارد که در ایستگاه باقی خواهد ماند.
فضاپیمای "پروگرس" یک کشتی باری بدون سرنشین است که شباهت زیادی به همتای دارای قابلیت حمل سرنشین خود یعنی فضاپیمای "سایوز" دارد که برای انتقال فضانوردان از زمین به ایستگاه فضایی و برعکس استفاده می شود. تفاوت اصلی آنها این است که "پروگرس" برای انتقال محموله استفاده می شود و همین طور طوری طراحی شده تا در هنگام ورود مجدد به جو زمین بسوزد، در صورتیکه "سایوز" باردیگر به زمین بازخواهد گشت.
از آنجائیکه کشتی های "پروگرس" یکبار مصرف هستند، معمولاً در هنگام بازگشت با زباله های ایستگاه فضایی و سایر موارد زائد پر می شوند.
"پروگرس ۷۷" نخستین ماموریت از ماموریت انتقال محموله برنامه ریزی شده طی یک هفته به ایستگاه فضایی است. روز شنبه ۲۰ فوریه نیز مقرر است سفینه "سیگنوس" ساخت ایالات متحده در مسافرت دو روزه خود به ایستگاه فضایی از ویرجینیا به سمت ایستگاه فضایی پرتاب شود.1399/11/27
21:30:01
0.0 / 5
946
تگهای خبر: خدمات , سایت , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین