كمك پیوند مدفوع به درمان بیماران مبتلا به سرطان

كمك پیوند مدفوع به درمان بیماران مبتلا به سرطان فیکس سرور: پژوهشگران می گویند پیوند مدفوع ممکنست به بیماران مبتلا به سرطان که به ایمنی درمانی پاسخ نمی دهند، کمک نماید و پیوند میکروبیوتای مدفوع، 40 درصد در کاهش اندازه تومورها یا جلوگیری از پیشرفت بیماری با موفقیت هم راه است.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، "پیوند میکروبیوتای مدفوع"(FMT) پروسه انتقال باکتری های مدفوع از یک فرد سالم به فرد دیگر است که عمدتا برای درمان عفونت "کلستریدیوئیدس دیفیسیل"(Clostridioides difficile) به همراه بیماریهای دیگر استفاده می شود.
حالا تحقیقات جدید مرکز سرطان "UPMC Hillman" و موسسه ملی سرطان(NCI) نشان میدهد که این کار ممکنست درمان سرطان را نیز تسهیل کند.
این مطالعه جدید، تاثیر پیوند مدفوع را روی بیماران مبتلا به ملانومای پیشرفته که هیچ گاه به سیستم ایمنی درمانی پاسخ نداده اند، مشاهده کرد و نشان داد که بنظر می رسد "FMT" پاسخ آنها را به ایمنی درمانی "ضد PD-۱" می افزاید.
"دیواکار داور" انکولوژیست و عضو برنامه ایمنی شناسی و ایمنی درمانی سرطان(CIIP) در UPMC هیلمن و استادیار پزشکی در دانشگاه پیتسبرگ و سرپرست این مطالعه اظهار داشت: "FMT" فقط وسیله ای برای رسیدن به هدف است. ما می دانیم که ترکیب میکروبیوم روده -باکتری های روده- می تواند احتمال پاسخ به ایمنی درمانی یا ایمونوتراپی را تغییر دهد. اما باکتری های خوب چه هستند؟ حدود ۱۰۰ تریلیون باکتری روده و ۲۰۰ برابر ژن باکتریایی بیشتر در میکروبیوم یک فرد وجود دارد.
تلفیقی از FMT و درمان ضد PD-۱ روی ۱۵ بیمار مبتلا به ملانومای پیشرفته آزمایش شد. از این ۱۵ بیمار، شش بیمار کاهش تومور یا توقف پیشرفت بیماری را نشان دادند که برای مدت بیش از یک سال دوام دارد و نشان دهنده ۴۰ درصد موفقیت است.
"حسن ضرور" ایمونولوژیست سرطان و سرپرست CIIP و همکار ارشد این مطالعه اظهار داشت: احتمال اینکه بیماران تحت درمان در این آزمایش به صورت خود به خود به تجویز دوم ایمنی درمانی ضد PD-۱ پاسخ دهند، خیلی کم است. بدین سبب هر پاسخ مثبتی باید به پیوند مدفوع ربط داده شود.
حالا پژوهشگران قصد دارند یک آزمایش بزرگتر انجام دهند و ارزیابی کنند که آیا ممکنست FMT در درمان سایر سرطان ها نیز به همین اندازه موثر باشد؟
نتایج این کارآزمایی بالینی مرحله دوم این مطالعه در مجله Science انتشار یافته است.
منبع:

1399/11/19
20:55:18
0.0 / 5
839
تگهای خبر: پژوهش , دانش , دانشگاه , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین