برگزیدگان الكام استارز عرضه شدند

برگزیدگان الكام استارز عرضه شدند الکام استارز ششم در حالی پایان یافت که در طول مدت برگزاری این نمایشگاه، بیش از 60 تیم استارت آپی به ارائه ایده های خود در مقابل داوران پرداختند و تیم های اول تا سوم، جوایز نقدی 20، 18 و 15 میلیون تومانی را به خود اختصاص دادند.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، برگزاری بیست و ششمین دوره نمایشگاه بین المللی الکامپ به سبب شیوع ویروس کرونا در کشور منتفی شد، اما الکام استارز که در سالهای گذشته، رویداد حضور استارت آپ ها در الکامپ بود، از ۲۹ دی ماه تا ۲ بهمن و البته به صورت آنلاین انجام شد.
محمدباقر اثنی عشری- رئیس سازمان نظام صنفی کشور که در پنج سال اخیر برگزارکننده نمایشگاه الکامپ بود، اظهار داشته بود: به سبب موج های کرونا، تصمیم گرفتیم برگزاری نمایشگاه الکامپ را لغو نماییم. باید پذیرفت که برای سلامتی خود و جامعه از این فعالیت اقتصادی چشم پوشی شود. البته سال آینده الکامپ متفاوتی انجام خواهد شد. اما امسال با وجود لغو الکامپ، رویداد جانبی آن یعنی الکام استارز، به سبب استقبال بالای شرکت های استارت آپی، به صورت آنلاین برگزار می گردد.
در این راستا به نقل از سازمان فناوری اطلاعات، ششمین دوره الکام استارز در حالی به انتها رسید که اهالی جوان زیست بوم استارت آپی کشور در محل موزه ارتباطات، دور یکدیگر جمع شدند تا با نگاهی به آنچه که گذشتگان برای ما به یادگار گذاشته اند، به ترسیم راهبردی برای ساخت آینده کشور بپردازند.
در این رویداد پنج روزه که به سبب شیوع بیماری کرونا به دو شیوه حضوری و مجازی برگزار شد، امیر ناظمی، رئیس سازمان فناوری اطلاعات، حضور تیم های دانش آموزی در بخش رقابتی را شکل گیری یک رویا دانست و اظهار داشت: کمترین کار یک سیستم این است که بتواند شرایط ایجاد رویا برای دانش آموزان را فراهم آورد. در شرایطی که همه ابزارها برای کشتن امید و ایده است و جای شکل گیری رویا خالی است، این رویداد توانست به شکل گیری رویا در میان دانش آموزان کمک نماید.
معاون وزیر ارتباطات، الکام استارز را مانند اکوسیستم استارت آپی کشور یک رویداد جوان دانست که حواشی خودرا دارد و در تشریح نقاط قوت این رویداد بیان کرد: برگزاری رویداد توان تک در کنار الکام استارز به ما یادآوری کرد که باید به تنوع نگاه ها و خاصیت های افراد احترام بگذاریم و خواسته های این بخش از جامعه را نیز مورد توجه قرار بدهیم. نباید یادمان برود که تنوع خاصیت های مختلف در افراد وجود دارد و توان تک به ما این مساله را به خوبی یادآوری کرده تا به این تنوع احترام بگذاریم.
در طول مدت برگزاری این نمایشگاه، بیش از ۶۰ تیم استارت آپی به ارائه ایده های خود در مقابل داوران پرداختند که امیر ناظمی و مشکات اسدی از سازمان فناوری اطلاعات ایران، بخش اساسی بدنه داوری آنرا تشکیل می دادند.
طی این رقابت که گاه اختلاف تیم های برنده در آن به کمتر از تنها چند دهم می رسید، استارت آپ های راورو، پاستا و رادیو توان به ترتیب اول، دوم و سوم شدند که جوایز نقدی ۲۰، ۱۸ و ۱۵ میلیون تومانی را به خود اختصاص دادند. همین طور تیم های چهارم تا دهم برگزیده الکام استارز را تن تونیکِ، فروگانیک، کارفیت، تله بورس، سپارکس، بهشت یار و ترنج تشکیل دادند که به هر کدام مبلغ ۱۰ میلیون تومان جایزه اختصاص یافت.
همین طور برگزیدگان تیم های اول تا پنجم بخش دانش آموزی را استارت آپ deo، کارآموزشو، سابمیت، ابریاد و کارآمد تشکیل دادند که سازمان فناوری اطلاعات همانطور که قبل از این وعده داده بود به برگزیدگان، بسته اعتباری ۲۰۰ میلیون تومانی از محل سامانه نوآفرین جهت سرمایه گذاری اختصاص داد.
تینواستارز، یک رویداد دانش آموزی بشمار می رود که به صورتی زیرمجموعه الکام استارز است و در آن دانش آموزان در قالب ۱۲ تیم حضور بهم رساندند که شامل پنج تیم از تهران و هفت تیم دیگر از سایر استان های کشور بود. در بین این تیم ها، نیمی به صورت حضوری و نیمی دیگر آنلاین حضور بهم رساندند. استان تهران، ارائه دهنده پنج ایده و سایر ایده ها برخاسته از اصفهان، کرمان، هرمزگان و یزد بود. میزان ۴۰ درصد شرکت کنندگان تینواستارز را دختران و ۶۰ درصد را پسران تشکیل می دادند.1399/11/05
13:46:03
0.0 / 5
1172
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین